Ertuğrul Sağlam’ın rövanş için inancı tam

PeLe

New member
Ertuğrul Sağlam’ın rövanş için inancı tam Play-off çabasını sürdüren Samsunspor deplasmanda 1-0 mağlup olduğu Altınordu’yu bu sefer iç alanda ağırlayacak. Birinci müsabakada avantajı rakibine veren Samsunspor takımı, ikinci maçta durumu lehine çevirmek için hazırlıklarını sürdürüyor.
Grup, Nuri Asan Tesisleri’nde gerçekleşen idmanla bugün de çalışmalarına devam etti. İdman öncesi açıklamalarda bulunan Samsunspor Teknik Yöneticisi Ertuğrul Sağlam, yeterli bir sonuç alacaklarına inandığını belirtti.

Birinci müsabakada kaçırılan penaltının, avantajı rakibe verdiğini belirten Ertuğrul Sağlam, “Altınordu’yla oynadığımız birinci müsabakada uzatma dakikalarında kaçırdığımız penaltıyla tahminen de ikinci maç için kendimize avantaj sağlayacak bir skoru kaçırdık. Futbol maalesef bu kadar ince çizgiler üzerinde gidip gelen bir oyun. örneğin maçı 1-1’e getirseydik bugün herkes keyifli, ikinci maç için de bugünkünden daha fazla umutlu olacaktık. Fakat bu fırsatı değerlendiremedik” diye konuştu.

Cumartesi günü 19 Mayıs Stadyumu’nda gerçekleşecek müsabakada dezavantajlı olmalarına karşın Altınordu’yu geçecekleri belirten Teknik Yönetici Sağlam, “Maçtan daha sonra da konuştuğum üzere bizim ekibimizin kalitesi oyuncuların isteği arzusu, karakteri bu skorun üstesinde gelebilecek düzeyde. Çok fazla konuşmanın bence manası yok. Artık kelamların sözlerin bir şey tabir etmediği yerdeyiz. Ancak şunu hayli içten samimi bir biçimde söylemek istiyorum ki bir az evvel bunu oyuncularımıza da hayli net bir biçimde aktardım. Ben bu oyuncu kardeşlerimizin cumartesi akşamı çıkıp kendilerine yakışan çabayı ortaya koyacağına, ligin son 4 haftasında ortaya koyduğumuz yeterli futbolu daha da uyguna getirip, düzgün uğraşın yanına hoş futbol ekleyeceklerine, evvel bizi finale çıkaracaklarına ve daha sonrasında da çarşamba günü bizi Harika Lig’e çıkaracaklarına yürekten inanıyorum” formunda konuştu.

Grubun sakatlık durumuna değinen Sağlam, “Bu doğrultuda tabi grubumuzda Kubilay’ın dizinde bir sakatlığı vardı. O şu anda âlâ durumda. Ekiple idmana başladı. Onun yanında Tomane’yi de belirli bir kısımda idmana alacağız. Onun durumunu da gözlemeyeceğiz. Fakat şunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum ki cumartesi akşamı kim oynarsa oynasın alanda kim nazaranv alırsa alsın kenarda kim beklerse beklesin herkes birbirine dayanak olacak, birbirine yardım edecek ve Allah’ın müsaadesiyle biz Altınordu’yu geçip finale ismimizi yazdıracağız. Buna ben yürekten inanıyorum. İnşallah daima bir arada başaracağız” sözlerini kullandı.

Ekibe inandığını belirten futbolcu Mücahit Albayrak ise, “Deplasmanda 1-0 mağlup olduk. Biz de beklemiyorduk bu biçimde bir şeyi. Bizim ortasında makus oldu. Fakat güç gözükse de biz bu zoru başaracağımıza inanıyorum ben. Bizim kadromuz yeterli bir kadro. Kaliteli bir grup. Samsun’da oynayacağız. Elimizden gelen her şeyi yapacağız ve bu maçı kazanıp finale çıkacağımıza ben inanıyorum. İnşallah başaracağız bunu biz” kelamlarına yer verdi.