Fazıl Say bir daha sonraki boşanma tarihini deklare etti

Morgoth

New member
Geçtiğimiz günlerde Ece Dağıstan ile yollarını ayırarak ikinci kere Beykoz Adliyesi’nde boşanan Fazıl Say, esprili bir paylaşımda bulundu. Say, “Beykoz’a ömrümde 2 defa gittim. Daha doğrusu Beykoz Adliye’ye gittim. 2004’te Gülyar ile boşandık, 2022’de Ece ile… İkisinde de sevgi dolu boşandık. Yani, 18 yılda bir Beykoz’a gidiyorum. Takvime baktım, bir daha sonraki 2040. Artık bekleyelim gorelim…” dedi

Fazıl Say ile Ece Dağıstan, 2019’da İtalya’nın Milano kentinde evlenmişti. Say ile Dağıstan, bir süre daha sonra evliliklerinde yaşadıkları krizi atlatamayarak çarşamba günü Beykoz Adliyesi’nde boşandı. 1997–2004 yılları içinde da Gülyar Balcı ile evlilik yaşayan sanatçı, ikinci sefer boşanmasının akabinde esprili bir paylaşımda bulundu.

‘BİR daha sonraKİ 2040 BEKLEYELİM GÖRELİM’

Say, “Beykoz’a ömrümde 2 kez gittim. Daha doğrusu Beykoz Adliye’ye gittim. 2004’te Gülyar ile boşandık, 2022’de Ece ile… İkisinde de sevgi dolu, yeterlilikle boşandık. Yani; 18 yılda bir Beykoz’a gidiyorum. Takvime baktım, bir daha sonraki 2040. Artık bekleyelim bakılırsalim…” dedi.

Dava daha sonrası Dağıstan mahkemeden el ele çıkan Fazıl Say, yaptığı açıklamada şunları söylemişti: Çok üzgünüm, eşim Ece ile evliliğimizi bugün sonlandırdık. Ece ile Beykoz Adliye binasına el ele girdik, el ele çıktık. Anılarımızı, anılarımızı, tüm hoş öykülerimizi, seslerimizi, en yeterli biçimde anacağım her vakit.

Sevgi, aşk, emek, bağlılık ve şefkat dolu 7 yıllık bir sevgililik… Ben biliyorum, dostlarım biliyor… Güç ve berbat bir dünyada, iki insan ezilebiliyor yüklerin altında, deva bulamıyor tedavi etmeye, bir ve iki birey içinde bocalıyor. kimi vakit, kederlere yeniliyor, imkân olamıyor bir çıkışa, hem her şeye tıpkı vakitte hiçbir şeye yol alan ömürlerimizde.

İki insan da memnun olsun, Ece memnun olsun. Ece daima güzel olsun. bu biçimde daha âlâ tahminen…

Yeni bir büyük sayfa açılıyor büyük periyot başlıyor artık; yalnız ömrümde, yeterli bir güzergâh çizerek, düzgüne yol almak istediğim, kendi hayatıma sahip çıkacağım, sıhhatime, müziğe ve her şeye. Dostlarımla, hepimiz üzgünüz bugün.
Sevgiyle, hürmetle, samimiyetle…”

‘BÖYLE BİR SON YAZMAM LAZIMDI’

Fazıl Say’ın akabinde Ece Dağıstanlı da ayrılık daha sonrası hislerini lisana getirmişti. Dağıstanlı, “Hikayenin ortasında birinci görüşte aşk vardı, senelerca hayalini kurmak vardı, uzun yıllar bekleyip denemek yanılmak bir daha denemek vardı, dinlemek vardı, eğlenmek ağlamak saçmalamak vardı… Şaşırtmak vardı, öğrenmek öğretmek, el ele yürümeyi istemek, korumak kıyamamak, saçını taramak vardı, tam kızacakken gülmek vardı… Tüm anılarımızı cam kutularda saklamak vardı…elimden gelenin daha güzelini becermeyi istemem vardı… Lakin kendime tutmak zorunda olduğum tek kelamım vardı, o sebeple bize bu biçimde bir son yazmam lazımdı… Çok hoştu, hepsi öyküydü…” bildirisini paylaşmıştı.

‘EVLERİMİZİ BİRLEŞTİRMEDİK’

Öte yandan Ece Dağıstanlı, geçtiğimiz yıl Fazıl Say ile evliliğine ait “Biz sevgililiğe devam ediyoruz. Konutlarımızı bile birleştirmedik. Ben Fazıl’a yahut o bana, hala sırt çantamızla gelip gidiyoruz” açıklamasını yapmıştı.

Eşine katıldığını belirten Say ise “Asla sıkılmayız. Başka meskenlerde yeni aşıklar üzere yaşıyoruz. her insanın kendi işi, çalışması, hayatının kişiselliği var” diye konuşmuştu.

Çiftin bu açıklamaları toplumsal medyada gündem olmuştu. (HABER MERKEZİ)