Fenerbahçeli Joao Pedro’dan Galatasaray kelamları

PeLe

New member
Fenerbahçeli Joao Pedro’dan Galatasaray kelamları Süper Lig’in 8. haftasında 2 Ekim Pazar günü deplasmanda Beşiktaş ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’de Cagliari’den transfer edilen Brezilya asıllı İtalyan futbolcu Joao Pedro bugün gerçekleştirdikleri idman daha sonrasında açıklamalarda bulundu.

30 yaşındaki forvet oyuncusu, transfer periyodunda adının Galatasaray’la anılmasıyla ilgili gelen soruyu “En uygun karşılığı burada olarak verdim” diyerek yanıtladı.

JOAO PEDRO’NUN ÖNE ÇIKAN AÇIKLAMALARI:

“Takımımız güzel gidiyor, son maçta da bunu gösterdik. Grupta birlik havası hakim. Kompakt ve ne yaptığını bilen bir grup manzarası veriyoruz. Güzel yolda olduğumuzu düşünüyorum.”

“Brezilya’da daha teknik bir futbol oynanıyor”

“Brezilya’da biraz daha teknik bir futbol oynanıyor. İtalya’da taktiksel açıdan epey çalışılmış bir futbol var. Buraya gelmedilk evvel daha evvel Türkiye’de oynamış isimlerle konuşmuştum. Oyun açısından beni şaşırtan bir durum olmadı.”

“Benim için kıymetli olan gruba adapte olmak”

“Fiziksel manada maçlar oynadıkça %100’üme ulaşacağım. Benim için değerli olan ülkeye ve gruba adapte olabilmek. 8 sene bir kadroda oynadıktan daha sonra nereye giderseniz gidin, adapte olmak kolay olmuyor. Brezilya’da Fenerbahçe’nin büyüklüğünü biliyordum, fazlaca uzakta bile olsam bunları gorebiliyorsunuz. Şampiyonluk için oynayan ve taraftarların büyük takviye verdiği bir kulüp olduğunu biliyordum, beni buraya getiren şeyler de bunlar oldu.”

“En güzel cevabın burada olmam olduğunu düşünüyorum”

“Transfer sürecinde spekülasyonların olması olağan. Çok fazla şey konuşuldu lakin en yeterli yanıtın burada olmam olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe’den teklif gelince transfer süreci fazlaca çabuk gelişti. Farklı bir lige geldim, 8 yıl daha sonra farklı bir lige gelince adaptasyon kolay olmuyor. Yalnızca futbol değil, özel hayat da değerli oluyor lakin bu sonucun ne kadar yanlışsız olduğunu görüyorum. Fenerbahçe’ye gelerek en gerçek sonucu verdiğimi düşünüyorum.”

“Her maçta inanılmaz bir atmosfer oluyor”

“Taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Onların dayanağını, tutkusunu hissetmek bizim için inanılmaz bir his. Kendi konutumuzda oynadığımız her maçta inanılmaz bir atmosfer oluyor lakin içeriden hissetmek epeyce daha farklı.”

“Hocamızla dalga geçiyoruz işiniz hayli sıkıntı diye”

“Takımımız güzel gidiyor, son maçta da bunu gösterdik. Kadromuzda birlik havası hakim. Hocamız epeyce talepkar. Bu da alışılmış ki oyuncuların onun istediği fikirleri en güzel biçimde uygulamasını sağlıyor. Son maçımızda epeyce durum ürettik. Uygun bir yoldayız. Takımımız epeyce geniş. Hatta gülerek hocamızla dalga geçiyoruz işiniz fazlaca sıkıntı diye. Birbirimizin düzeyini yükseltiyoruz. Büyük grup budur. “

“Gol atmak için fazlaca çalışıyorum”

“Takımımızın birinci penaltıcısı Enner Valencia. Son maçta kaçırdığım penaltıdan daha sonra üzüldüm, benim de gol atmaya gereksinimim var. Fakat maçta buna takılı kalmadım. Fenerbahçe’de oynadığım sürece ulusal grubun beni izlememesi mümkün değil. bu biçimde büyük bir kadroda oynarsanız kesinlikle izleniyor olacaksınız. Gerisi benim performansıma kalmış. Gol atmak için epeyce çalışıyorum, özgüvenliyim.”

“Alex’in oynadığı derbileri izlemiştim”

“Gençken çok fazla derbi izlemiştim, Galatasaray’a karşı olan Alex’in oynadığı derbileri de izlemiştim. Şu an tek hedefimiz Beşiktaş derbisine en âlâ biçimde hazırlanmak.”