Flood, Giani, Emiliano’yu karşılıyor: “Teşekkür ederim, Toskana yalnız değil”

Undertaker

New member
Giani ve Emiliano. Sayfanın alt kısmında basın toplantısı sonrası toplu fotoğraf

Gezici birlikleri olan on iki Bölge ve iki bin kişi, acil durumdan yeniden yapılanmaya geçişi yönetmek için selden etkilenen Toskana’ya yardım etmek için koştu. Bu, bu sabah Puglia Bölgesi Başkanı Michele Emiliano ve Sivil Koruma Konseyi Üyesi Monia Monni ile birlikte durumu değerlendiren Başkan Eugenio Giani tarafından vurgulandı.

Emiliano, Puglia’nın gezici koluyla birlikte orada bulunuyor, “ancak Giani’nin de altını çizdiği gibi kendisi aynı zamanda Bölgeler konferansının başkan yardımcısıdır ve bu nedenle sütun mobilyalarını gönderen Puglia’nın yanı sıra 20 başkanın tamamını ve diğer 11 bölgenin tamamını temsil etmektedir. ağır yaralı Toskana’ya yardım etmek için”: Puglia ile birlikte ayrıca Basilicata, Campania, Calabria. Emilia Romagna, Lazio, Liguria, Lombardiya, Marche, Piedmont, Umbria, Val d’Aosta.

“Bize yardım etmek için burada bulunan iki bin kişiye, son derece uzmanlaşmış gönüllülere çok teşekkür ederiz” dedi Giani; Dramatik bir anda işbirliği ve sinerjiden bahsettiğimizde bu bir örnektir.”

Giani şunu ekliyor: “Temizlikten temizliğe kadar çok küçük bir müdahale aşamasına geçiyoruz, çok fazla personele ve aynı zamanda kaliteye de ihtiyacımız var. Bölgelerin gezici kollarından gelen bu yardım, acil durumdan yeniden yapılanmaya geçişte önemli bir bölümdür”.

Başkan Emiliano hemen şöyle açıklıyor: “İtalya’nın tüm bölgeleri adına, her şeyden önce Toskana’nın ulusal kimliğin bir parçası olduğunu ve yalnız olmadığını söylemek için buradayım.” gerekli olana kadar”. Bölgeler Konferansı başkan yardımcısı, “sivil koruma sisteminin iyi organize edildiğini, her birimizin çok hızlı bir şekilde bize verilen görevleri olduğunu” hatırlatıyor.

“İnsanların, tüm ülkenin günlük yaşamın en küçük sorunları için bile seferber olduğunu bilmesi gerektiğini belirtiyor”. Daha sonra “Campi Bisenzio’da, C ve G sektörlerinde 50 gönüllümüzün bulunduğu” ve “su pompaları gibi temel makinelere” yardım eden Puglia Bölgesi’nin katkısına dair bir pasaj. “Toskana’da olduğu gibi – Emiliano’nun öne çıkanları – aynı zamanda yüksek modayla bağlantılı bir üretim bölgemiz var, bu nedenle sahadaki değerlerin ne olduğunu çok iyi biliyoruz ve hepsini tekrar rayına oturtmak için sabırsızlanıyoruz. Kesinlikle ikna oldum ve eskisinden daha güçlü bir şekilde geri döneceğimize inanıyorum” diye sözlerini tamamladı.

Sivil Koruma konseyi üyesi Monia Monni de, çamurla kaplı meydanları ve sokakları dolduran “güzel, dokunaklı” çocuklara yardım etmek için teşekkür ediyor. “Bunlar çok değerli bir katkı.” “Sistem yok derken, gönüllülüğün yılın 365 günü aktif olduğunu, barış zamanında da acil durumlara müdahale edebilecek eğitimli ve yetkin olmanın hala iş başında olduğunu düşünmüyoruz.” Çamurun ortasında kalan ve bugün sayıları 2 bini aşan insanlar da bunun bir parçası” diyen Monni, şu ifadeleri hatırlatıyor: “Bir üniforma gördüğünüzde ister Kızıl Haç’ın kırmızısı, ister sarı ve açık renk olsun. mavi olanı Misericordia’dan, turuncu olanı Anpas’tan, Vab’dan veya Racchetta’dan, yani sivil koruma sistemidir”.

Giani, önümüzdeki birkaç saat içinde beklenen turuncu alarmı da göz önünde bulundurarak bentler konusuna odaklanıyor. “İnşaat mühendisliğimiz büyük bir kararlılıkla çalışıyor” ve Montale ve Bagnolo’daki müdahaleden “önemli çalışmaların” sürdüğünü belirtiyor.

Ve ardından Giani’nin ayrıntıya girdiği geri ödeme süreci: “İllerde yer alan beş ilin tamamına, illerdeki hangi belediyelerin ciddi hasara uğradığını bildirmeleri için talimatlar gönderdik. Belediyeler il filtresiyle belirlenecek. Bu noktada – diye açıklıyor – sayıları on beş civarında olan müdahalelerin uygulayıcıları olarak en doğrudan dahil olan belediyelerin belediye başkanlarını atayacağım. Bu belediye başkanlarına, komiserin acil durumunun uygulama organı olarak özel bir rol vereceğim ve onlar, her belediyede, muhtemelen bir ihaleyle, en ağır etkilenen ailelerin (evin kullanılamaz hale gelmesi, tahliye, hatta evlerinden geçici olarak uzaklaştırılma) nasıl belirleneceğine ayrı ayrı karar verecekler. ) ve işletmeler. Bu belediyelerdeki aile ve işletmelerin listesini yaptıktan sonra ailelere 5 bin avroya, işletmelere ise 20 bin avroya kadar doğrudan ikram kapasitemiz var. Bunun ilk geçici müdahale olduğu sonucuna varıyor Giani ve tepkinin ilk işareti.”