Galatasaray Bayan Futbol Grubu, sporseverlerle buluştu

PeLe

New member
Galatasaray Bayan Futbol Grubu, sporseverlerle buluştu Merasime Galatasaray Lideri Burak Elmas, ikinci lider Polat Bengiserp, lider yardımcısı Rezan Epözdemir, genel sekreter Köksal Ünlü, idare konseyi sözcüsü Remzi Sanver, idare şurası üyeleri Başak Karaca ve Abdulvahap Tanrıverdi, Galatasaray Lisesi Müdürü Murat Develioğlu ile futbolcular katıldı.

Galatasaray Lideri Burak Elmas, kendileri için hoş bir gün olduğunu söyleyerek, “Ali Sami Beyefendi ve arkadaşlarının bu ocakta kurarak dünyaya açtıkları Galatasaray Spor Kulübü ismine fazlaca kıymetli bir atak daha yapıyoruz. Bayan futbol kadromuzu kutluyoruz. Bu işte emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Onlar da Türk olmayan kadroları yenmek ismine bu seyahate çıkıyorlar. Bu topluluğumuza güzel olsun. Çok gururlu bir gün geçirdik. İyi olsun” dedi.

BAŞAK KARACA: GALATASARAY’IN OLDUĞU HER YERDE ŞAMPİYONLUK VE MUVAFFAKİYET VARDIR

İdare konseyi üyesi Başak Karaca, Galatasaray’ın olduğu her yerde şampiyonlukların ve muvaffakiyetlerin olacağını söyleyerek, “Ama ben birkaç noktayı da özetlemek gerekirse vurgulamak istiyorum. birinci vakit içinderda hanımın olduğu her yerde kalitenin arttığını görüyoruz, biliyoruz. O yüzden futbolda da kalitenin artması, ortak aklın, empatinin, irtibatın gelişmesi için bayan futbolunu fazlaca önemsediğimizi belirtmek istiyorum. Kız çocuklarımızın sportmen olmak istediklerinde etraflarından taraftar olmak istediklerinde kız kadrolarının epey büyük bir yeri olduğunu düşünüyoruz. Bizim birfazlaca iş birliklerimiz var. Ben buna dayanak ya da sponsorluk demiyorum. Zira günümüz dünyasında, şimdiki dünyada bunlar karşılıklı iş birlikleri. Bu iş birliklerinde de biliyoruz ki hanımın olduğu yerde bunlar daha sürdürülebilir oluyor. Bu iş birliklerini kurarken Galatasaray’ı sürdürülebilir bir yapıya dönüştürürken de bayan futbol ekibimizin epey büyük bir yararı olacak. O yüzden ben yine emeği geçen tüm takım arkadaşlarıma huzurunuzda teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı bu kadar süratli bir biçimde hayata geçiremezdik” sözlerini kullandı.

NURCAN ÇELİK: TARİFSİZ BİR HİS

Galatasaray Bayan Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Nurcan Çelik ise şunları söylemiş oldu: “13 yaşında Roman Kosecki’ye hayranlığım ile başlayan futbolumun bugün Galatasaray Bayan Futbol Grubu’nun teknik yöneticisi olarak devam edecek olması benim için tarifsiz bir his. Galatasaray semti ile lisesi ve üniversitesiyle, spor kulübü ve tüm branşlarıyla toplumsal hayatın özgür kütlesi ve hacmi de bile büyük toplumsal topluluktur. Bugün karşımızda yalnızca bir insan, bir bayan olarak bulunmuyor. Galatasaray’ın bayan futbol grubu ismine bulunuyorum. Tüm bu toplumsal rol ve sıfatlarımla memnunum, gururluyum. Spor erken yaşlarda başlayan bir hayat biçimidir. Ülkemizin bayanları bilimden kültüre, sanata, eğitime, işçi omurlardan sportif yaşama, toplumun her alanında vardır, var olmaya devam edecektir. Cumhuriyetimizin bu gölgelerden kurtulmuş bayanlarımızın emekleriyle bağımsızlığın korunduğu hoş yurdumuzda her alanda var olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Galatasaray Bayan Futbol Kadrosu olarak huzurunuzda bu muvaffakiyetleri, bu keyifleri, bu kazanımları yine etmeye, arttırmaya ve sürdürebilir olmaya çalışacağız. Bu gayelerimiz için gereken tüm fizikî, sportif ve ruhsal özelliklere sahip bir grubuz. Galatasaray’ımızın değerli topluluğumuzun dayanaklarını, çalışmalarımızın her anında hatırlayacak, hiç unutmayacak başarımızın birinci parolası olarak bize inanmış insanların dayanakların sevgilerinin var olduğunu daima bileceğiz. Biz Galatasaray Bayan Futbol Ekibiyiz. Çalışmalarımızın ve çabamızın yardımıyla ayrıcalıklı bir onura sahip olunabildiğini biliyoruz. Bunun korunması gereken bir değer ve ağır bir sorumluluk olduğunu da biliyoruz. Bayan ve futbol kelam konusu olduğunda bunun geleceğini bugünlerden birisi olduğumuzu biliyoruz ve gelecek biziz. Bu topluluğun gayesi her vakit şampiyonluktur. Biz de buraya kupa ve bu şampiyonlukları yaşamaya geldik. Ülkemizin genç bayanlarına imkan sağlayan saygıdeğer yöneticilerimizi ve değerli topluluğumuzu tüm saygımla ve tüm kalbimle selamlıyorum. Tüm teknik takımımız ismine ve tüm atletlerim ismine bu projede emeği geçen liderimiz başta olmak üzere Burak Elmas’a teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

Galatasaray Lisesi Müdürü Murat Develioğlu da bayan futbolun grubunun, Galatasaray Kulübü’ne başka branşlarının yaşattığı memnunlukları yeniden edeceğine inandığını söylemiş oldu.

Açılış konuşmalarının akabinde Galatasaray Bayan Futbol Ekibi, Galatasaray Lisesi Genç Kız Ekibi ile dostluk müsabakası oynadı.

“HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLAR LİGİ”

Maçın akabinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik yönetici Nurcan Çelik, şu biçimde konuştu: “Harika başarılara imza atacağız. Gayemiz Şampiyonlar Ligi. Bu mecralarda bizim de artık var olduğumuzu bayan futbolu ismine göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Geç kalmış olduk. Olsun lakin vakit içinde bu seviyeyi yakalayacağımıza inanıyorum. Galatasaray ile bir arada yol aldık. Daha güçleneceğiz. Galatasaray’ın bayan futbol branşı kuracağını duyar duymaz heyecanlandım. Liderimizin seçim vaatlerinden bir tanesiydi. Bu vesileyle tarihi bir an yaşıyoruz. Erkek ekibimizin da birinci heyetimi burada gerçekleşti. Bizim için onur ve gurur verici bir durum. Her daim futbolun ortasında olan bir tanesiydim. Futbolcu olarak, kulüp lider olarak da. Maçlarımızı Küçükçekmece Kemal Aktaş Stadı’nda oynayacağız. Lig konusunda çabucak hemen federasyon statüyü açıklamadığı için bu mevzu hakkında fazla bilgi veremeyeceğim. Takıma destek olacak. Zira biz hayli genç bir grubumuz. Yaş ortalamamız 17-18 üzere. 1’inci Lig’den başlarsak kesinlikle destek olacak. 3’üncü Lig’den başlarsak bu takım bizi gdolayır diye düşünüyorum” değerlendirmesinde bulundu.