Galatasaray’ın yeni teknik yöneticisi Domenec Torrent!

PeLe

New member
Galatasaray’ın yeni teknik yöneticisi Domenec Torrent! Galatasaray Lideri Burak Elmas, teknik yönetici Fatih Terim’in ayrılığı daha sonrası düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Lider Elmas, Galatasaray’ın yeni teknik yöneticisinin Domenec Torrent olduğunu duyurdu.

Lider Burak Elmas, Domenec Torrent hakkında yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:

“Galatasaray için güzel olmasını diliyorum”

“Domenec Torrent’le ben görüştüm.”

“Domenec Torrent’in Galatasaray için iyi olmasını diliyorum. Torrent ile en evvel Fatih Terim’in yardımcısı olması için görüştük. daha sonrasında teknik yönetici olması tarafında karar verdik. Uzun vadede bu nazaranvi yapacak bireylerle görüştüm. Tüm görüşmelerin sonunda en uygun kişinin Domenec Torrent olduğuna karar verdim. Galatasaray için iyi olmasını diliyorum.”

“Mevcut gruba katkı verecek bir antrenörün, ileride Fatih hocamızın vazifesini üstlenecek biri olması konusunda Fatih hoca ile hemfikirdik.”

“Domenec Torrent’i ayrıntılı araştırdım, Galatasaray için uygun olacağını düşündüm. güçlü bir kişilik, geçmişi başarılı.”

“Domenec Torrent için bir Türk yardımcı antrenör düşünüyoruz. Görüştüğümüz isimler var. Muahede olunca açıklarız.”

“Domenec Torrent 6 aylık kısa bir tahlil değil. hiç bir âlâ teknik adam da bunu kabul etmez.”

Burak Elmas’ın basın toplantısında yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle şöyle:

“Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın hüznünü yaşadık”

“Bugün hayli acı bir haber aldık. Eski atletimiz Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın kederini yaşadık. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve Konyaspor topluluğuna baş sıhhati diliyorum. Yeri cennet olsun.”

“Galatasaray’ın kıymetlerinde bir üslup vardır”

“Galatasaray; fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür bir kulüptür. Galatasaray’ın bedellerinde bir üslup vardır. Bu, bizim için hayli değerlidir zira bizi, başka kulüplerden ayıran bir faktördür. Tenkitleri hürmetle karşılayan bir liderim.”

“Son sonucu lider verir”

“Galatasaray’da başkanlık sistemi vardır. Tartışır, konuşur ve son sonucu lider verir. Ben aday olurken epeyce sıkıntı kararlar vermem gerekeceğini biliyordum.”

“Herkes kendine çekidüzen versin”

“Kararlarımın bedelini ödemeye her vakit hazırım ancak Galatasaray başkanlık makamına hakaret edilmesine, kulübe ziyan verilmesine asla müsaade vermem. Herkes kendine çekidüzen versin.”

“Fatih hoca, birinci olarak hayli sevdiğim biri”

“Ayrılık hiç olaylı olmadı. Fatih hoca, en evvel hayli sevdiğim biri ve divan şurası üyemiz, teknik yöneticimiz. Yollarımızı ayırmamız da Galatasaray’a yakışır bir biçimde oldu. Bu mevzuyu uzatarak Galatasaray’ı yıpratmak ismine bir bağlantı yürütülüyor. Hocamızla ortamızda son derece Galatasaray’a yakışan konuşmalar oldu. Hepimiz Galatasaray’ın güzelliğini istiyoruz lakin sonuçta ben liderim ve en gerçek sonucu vermek için nazaranvli benim.”

“Hocamız bakılırsavdeyken öteki bir hoca ile görüşmedik”

“Hocamız bakılırsavdeyken yerine bir hoca ile görüşmedik. Ancak Galatasaray liderinin futbol paydaşlarıyla bağlantısının olması ve daima irtibatta olup görüşmesi son derece olağandır. Bunu da Fatih hoca özelinde söylemiyorum, rastgele bir hoca nazaranvdeyken de yapabilir, görüşebilir. Benim bugün birfazlaca kulüp lideriyle, birfazlaca teknik yöneticiyle, birfazlaca futbolcuyla münasebetlerim var, görüşüyoruz.”

“Stratejimizden asla vazgeçmiyoruz”

“Fatih hocayla ilgili devamlı birebir şeyi söylüyorum; bir teknik yöneticilik beraberliği futbolda her vakit karşılıklı olarak bitmiş oldurilebilir. Stratejimizden asla vazgeçmiyoruz. Bu stratejiler, hem benden birebir vakitte herkesten daha kıymetli.”

“Bu kararları verirken ben de üzülüyorum”

“Çok değerli bir kurum yönetiyoruz. Omuzlarımda, arkadaşlarımın da omuzlarında fazlaca ağır bir yük var. Kararları sevgi üzerinden alamayız. her insanın Galatasaraylılığı kendine. Çok güzel bir Galatasaraylı olmaya çalışıyorum. Bütün bu kararları verirken ben de üzülüyorum. Galatasaray için hakikat bildiğim kararları kimi vakit üzülerek de olsa içim acıyarak da olsa almak zorundayım.”

“Tüm sorumluluk bana aittir”

“Ben her şeyden sorumluyum. Ben Galatasaray lideriyim. Tüm sorumluluk bana aittir. Her âlâ şeyde de makûs şeyde de bana aittir. Aldığım kararların sonuçlarını daima birlikte bakılırsaceğiz. Ben anlık karar almıyorum. Galatasaray’ın geleceği için en uygun sonucu alıyorum.”

“Tercihim Fatih hoca oldu ama”

“Fatih Terim’den seçim vaadi diye bahsetmek hocaya saygısızlık olur. Tercihim Fatih hoca oldu ancak benim seçimdeki vaadim Galatasaray için yapmak istediğim projelerdi ve bunun için çabalıyoruz. Saha sonuçlarını kimse garanti edemez.”

“Ayrılığın sebebinin hiç bir değeri yok”

“Bu projeler için yola çıkarken en büyük riski, lider olarak ben aldım. Bu risk hala devam ediyor lakin bu riskin, güç kararlar gerektirdiği ortada. Bugün bir ayrılık oldu, sebebinin hiç bir ehemmiyeti yok.”

“Fatih hoca, bizim stratejilerimizi birinci divan şurasında eleştirebilir”

“Fatih hoca, bizim stratejilerimizi birinci divan heyetinde eleştirebilir yahut yorumlayabilir. Fatih hocanın, Galatasaray ortasındaki pozisyonu devam ediyor. Bunu da bu biçimde değerlendirmenizi rica ediyorum.”

“Hocamızla ilgili biroldukça sebep söylenebilir”

“Hocamızla ilgili biroldukca sebep söylenebilir. Bu sonucu karşılıklı aldık. Bundan daha sonra Galatasaray’ın geleceği için yapacaklarımız kıymetli.”

“beraber hayli şey başaracağız”

“beraber fazlaca şey başaracağız telaffuzunun altını doldurayım. Yola çıkarken kolay bir yol tercih etmedik. Galatasaray’ın yanlış alışkanlıklarla geldiği bu güç devirden çıkması için gerekli tedbirleri alacağımızı söylemiş olduk.”

“Biz amaçtan vazgeçmeyeceğiz”

“beraber hayli şey başaracağımıza hala inanıyoruz. Tüm hamasetimizi göstereceğiz. beraberlikler olduğu kadar ayrılıklar da olağan. Biz amaçtan vazgeçmeyeceğiz. Her hareketimizde Galatasaray’daki ayrışmaya katkıda bulunmamaya çalışıyoruz.”

“Galatasaray başkanlık makamına hakarettir”

“Sosyal medyada cep telefonumu yayınlamışlar. Sabahtan beri bildiriler, telefonlar geliyor. Bu, Galatasaray başkanlık makamına hakarettir.”

“Biz bir ekibiz”

“Biz bir grubuz ve takım olarak tüm kararları birlikte alıyoruz. Takım arkadaşlarımın kasıtlı olarak amaç tahtasına koyulmasını asla kabul etmeyeceğimi söyleyeyim.”

“Futbol, buranın en kritik branşı”

“Galatasaray’da uzun vadeli kurumsal bir futbol ortamı için biroldukça arkadaşım bana yardımcı oluyor. Futbol, buranın en kritik branşı. Geniş idare şurasını, herkesten yararlanmak için kurduk. her insanın farklı özellikleri var.”

“Fatih Terim, Galatasaray’ın efsanesidir”

“Fatih Terim, Galatasaray’ın efsanesidir. Fatih Terim, Galatasaray’da asla unutulmayacak, tarihin en büyük başarılarına imza atmış biridir. Ona veda edildiğini düşünmüyorum. Hoca da ne dilek ederse her vakit yaparız. Bunu sıradan bir teknik yöneticiliği olarak görmek, epey yanlış olur.”

“Ben, Fatih hocayla konuşmaya devam edeceğim”

“Ben, Fatih hocayla konuşmaya devam edeceğim. Bunu da konuştuk aslına bakarsanız. Fikirlerinden faydalanacağımı söylemiş oldum.”

“Hocamızın, Torrent görüşmesiyle ilgili bilgisi yok”

“Hocamızın, Torrent görüşmesiyle ilgili bilgisi yok lakin bana bu biçimde bir ismin geldiğini söylemiş oldum.”

“Seçim sonucu almayı düşünmüyorum”

“Herhangi bir seçim sonucu almayı düşünmüyorum. Buraya Galatasaray üyelerinin tercihiyle geldik. Tüzüğümüz belirlidir. Tasa duymadan, takımımızla birlikte bildiğimiz yoldan dönmeden, kimi vakit hayli sıkıntı kararlar alarak yolumuza devam edeceğiz.”

“Zor kararları alacak kadar merdiz. Üyelerimizin her vakit görüşlerini alıyoruz. Vakit zaman kusur da yapabiliriz. Kıymetli olan yanlış yaptığımız vakit bu yanlışı düzeltip Galatasaray’a ziyan vermeden doğruyu bulmak.”

“Güvenoyu gerektirecek bir durum yok”

“Geçmiş seçimden çıkan kimi adayların, yine seçime hazırlandığını biliyoruz lakin burada Galatasaray temeldir. Güvenoyu gerektirecek bir durum yok.

“Fatih Terim, Florya’da olmayabilir lakin hala Galatasaray’da. Divan konseyinde yan yana oturabiliriz.”

“Gerekirse transfer yapmayız”

“Galatasaray’ın fazlaca önemli bir yükümlülüğü var. Mali disiplin uygulamak zorundayız. Transferin en kıymetli şartı, maddi şartlardır. Gerekirse transfer yapmayız.”

“İhtiyaç doğrultusunda alternatif oyuncularla görüşüyoruz ancak ortasında bulunduğumuz ekonomik yükümlülükler sebebiyle keyfi davranma durumumuz yoktur.”

“Kulübümüzde, dışarıya bilgi taşıyan epeyce fazla kişi var”

“Kulübümüzde, dışarıya bilgi taşıyan epey fazla kişi var. Çok fazla bilgi akışı var. Hatta o kadar fazla ki nasıl oluyor diye düşünüyorum. Tedbirler almaya çalışıyoruz.”

Fatih hoca ile sonucu karşılıklı verdik fakat Galatasaray ismine iradeyi ben koydum.”

“Sonuçlardan biz de mutlu değiliz”

“Ben de bir taraftarım. Taraftarlarımızın son süreçte yaşadıklarını da anlıyorum. Alandaki sonuçlara verilen yansıları de anlıyor ve hürmet duyuyorum. Sonuçlardan biz de mutlu değiliz.”

“Taraftarımız bizi takdir etmiyor olabilir”

“Taraftarımız bizi takdir etmiyor olabilir ancak üslup kıymetli. Galatasaray, öteki kulüplere benzemez. Tenkidin de takdirin de bir üslubu vardır.”

“Yanlış anlaşılmalar olabilir”

“Galatasaray resmi hesabından paylaşılan ayrılık iletisini gördüm. Yanlış anlaşılmalar olabilir ancak metin, olumlu bir teşekkür bildirisidir. Son derece âlâ niyetli bir iletidir. Yanlış bir algı görmedim.”

“Takımlarının gerisinde durdular”

“Son iç saha maçında önemli bir taraftar dayanağı vardı. Bu kadar puan farkı varken bu kadar taraftarın gelip Galatasaray’ı desteklemesi hayli kıymetliydi. Çok hoş bir fotoğraftı. Ekiplerinin ardında durdular, onlara da teşekkür ediyorum.”

“Seneye gayemiz şampiyonluk”

“Avrupa kupalarına katılma talihimizi zorlayacağız. Seneye gayemiz şampiyonluk. Umarım bu seneyi en güzel yerde bitirip gelecek dönem için de şampiyonluk hazırlıklarını yaparız.”

“Hocamız üzüldüğü için de üzgünüm”

“bu biçimde bir ayrılık yaşadığınız vakit, karşılıklı da olsa, bir hayal kırıklığı yahut hüzün olağandır. Ben de epey üzüldüm, hocamız da bir ekip hisler hayatıştır. O üzüldüğü için de üzgünüm.”