Giresunsporlu Traore’nin ligde kalacaklarına inancı tam!

PeLe

New member
Giresunsporlu Traore’nin ligde kalacaklarına inancı tam! Spor Toto Muhteşem Lig gruplarından GZT Giresunspor’un Malili oyuncusu Hamidou Traore, kadro olarak Spor Toto Muhteşem Lig’de kalma amacına odaklandıklarını, bunu da başaracaklarını söylemiş oldu.

Ligde son 7 maçta 2 gol ve 2 asistlik performansıyla ekibine kıymetli katkı veren Traore, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tek gayelerinin Muhteşem Lig’de kalmak olduğunu belirtti.

Sezon başından bu yana inişli çıkışlı periyotlar yaşadıklarını aktaran Traore, “Kötü başlayıp düzgün bitirebiliyorsunuz ya da âlâ başlayıp makûs bitirebiliyorsunuz, bunlar oluyor lakin bizim için hiç bir şey değişmiyor. Ben her vakit çalışıyorum, her şeyimi veriyorum ve uygun bir performans sergilemeye çalışıyorum, bunu da Allah’a borçluyum.” dedi.

Traore, güzel bir ekip olduklarının altını çizerek, “İyi bir arkadaşlığımız ve âlâ bir motivasyonumuz var. Sahiden burada âlâ bir aileyiz. Her maçta herkes koşuyor, herkes her şeyini veriyor. Bir oyuncu topu kaybettiğinde o topu geri kazanmak için her şeyi veriyor. Düzgün bir ekibe sahibiz.” diye konuştu.

Son oynadıkları Beşiktaş maçından puan almayı başardıklarını lisana getiren Traore, “Bu ligde favori benim için yalnızca kağıt üzerinde gözüküyor zira alanda her şey daha farklı oluyor. Kağıt üzerinde favoriysen, alanda gerekli çabayı göstermezseniz maçı kaybediyorsunuz.” değerlendirmesinde bulundu.

“İnşallah dönem sonunda istediğimizi elde edeceğiz”

Traore, Muhteşem Lig’e yükseldikleri birinci dönemde ligde kalmanın epey kıymetli olduğunun altını çizerek, “Takımdaki herkes Harika Lig’de kalma amacına odaklanmış durumda, bunu başaracağımıza inanıyoruz. Önümüzde güçlü maçlar var, her maça farklı bakıyoruz, inşallah dönem sonunda istediğimizi elde edeceğiz.” biçiminde konuştu.

Taraftarlara teşekkür eden Traore, “Beşiktaş maçında mükemmellerdi, her maç onları gerimizde görmek istiyoruz. Verdikleri harikulade güç ve motivasyonla bizlere takviye olmalarını istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

Traore, yükselen performansını devam ettirmek zorunda olduğunu vurgulayarak, grup arkadaşlarının da her maçta en güzel çabayı vermek için alana çıktığını ve her vakit bundan evvelki performanstan daha düzgününü yapmak zorunda olduklarını kelamlarına ekledi.