Göztepe Lideri Sepil: ömrümde aldığım en sıkıntı karar

PeLe

New member
Göztepe Lideri Sepil: ömrümde aldığım en sıkıntı karar Toplumsal medyada Gürsel Aksel Stadı’ndan katılıp taraftar temsilcilerinin sorularını yanıtladığı canlı yayında topluluğa bilgilendirmede bulunan Sepil, “Benim başkanlığı bırakma sonucum kesin. ömrümde aldığım en sıkıntı karar. Kendi ayakları üzerinde duran bir Göztepe hayalim var. Ben bu kulüp için elimden gelen her şeyi yapacağım. hiç bir Göztepeli’nin bundan kuşkusu olmasın. Transferlerde de icra şurası yetkili olacak. İcra konseyini kuracağız ve süreci o biçimde yöneteceğiz. Bu kulübün borcu yok. var ise da ben öderim. Tek eksiğimiz altyapı. Ben 24 saat net Göztepe için çalıştım. Aileme vakit ayıramadım. Göztepe başkanlığı finansal olarak büyük bir yüktü ancak büyük bir zevkle yaptım. Avrupa hayallerim vardı, hayallerimi tamamlayamadan ayrılıyorum” diye konuştu.

Başkanlığı devrinde taraftara hiç yanlış yapmadığını söz eden Sepil, “7 yıldır başkanlık bakılırsavini yürüttüm. Taraftara asalak demem yanlıştı, keşke demeseydim. Fakat ben taraftarımıza hiç yanlış yapmadım. Göztepe’yi devraldığımda Urla’da bir tane tuğla, duvar ve yer vardı. Para olmadığı için bunun inşaatı durmuştu. Yatacak yer yok, stat yok, ötürüsıyla sizin yetiştirici kulüp haline gelmeniz kolay değil. Hala altyapımız yok. Bugün ayrıldığımda en büyük ıstırabım bu olacak” dedi.

Şubeyi kapatma üzere bir niyetinin asla olmadığını söz eden Sepil, “Kendi ağzımdan bir sefer şubeyi kapatacağız diye bir cümle çıkmadı. Derneği açmak ise Göztepelilere yapacağım en büyük kötülük olur. Hentbolun getirisi ise sıfır. Bu hususun en heyecanlısı bendim lakin sistemi görür görmez soğudum. Ben mecnun değilim, taraftarın pikselle yürüttüğü şubeyi kapatayım daha sonra çabucak klavyeler çalışıyor, kulübün önüne pankart asıyorsunuz” sözlerini kullandı.

YENİ TRANSFERİ AÇIKLADI: BREZİLYALI RODRIGUES

“Kendi oyuncusunu yetiştirmiş Göztepe şampiyon olur”
diyen Mehmet Sepil, Portekiz’in Gil Vicente ekibinden 25 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Lourency do Nascimento Rodrigues’i de takımlarına kattıklarının muştusunu yayında verdi. Sepil, “Bir oyuncu alıyoruz daha birinci gün çöp diyorlar. Beto’ya da çöp diyordular. Gouffran’ı yeterli kakaladılar. Şöyle gol atar bu biçimde gol atar dediler. Adamı bütün hocalar oynattı, defans yaptı. Yeni transferimiz Lourency do Nascimento Rodrigues. Hiç karışmadım, belirli sistem ortasında yapıldı transfer. Bugün yarın açıklanır” dedi.

NARLIDERE’YE SALON VE HAVUZ

Sepil, tesisleşme projeleriyle ilgili İzmir’den sıkıntı yandı. Mehmet Sepil, “senelerdır İzmir’den forma sponsoru çıkmadı. Türk futbolu giderek daha fazlaca kaosa yürüyor. Önümüzdeki ay her şey yolunda giderse Narlıdere Belediyesi ile anlaştık. Süreç tamamlandı, proje hazır, kapalı yüzme havuzu ve 1500 kişilik spor salonu yapacağız. Tesis için İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği parayı kabul etmedik, tesis yapın dedik. Belediye fonuyla bunu yapalım gerekli yerde bizle sponsor dayanağı sağlansın istedik. İzmir’de birinci sefer Tunç Soyer kulüplere bir plan dahilinde yardım edeceğini söylemiş oldu. Torbalı olayında da en çok üzülenlerden bir tanesiydi. Torbalı Belediye Lideri’nin o toprakla ilgili açıklamaları akıl alır üzere değil. Beşiktaş maçına çağırdığım beşerler benden açıklama bekledi. Biz de gitmedik. Açıklama yapmadım zira Antalya maçını düşünerek taraftarımızı tahrik etmemek için yapmadım” dedi.

HALİL AKBUNAR HÜZNÜ

Göztepe’de 2020 Avrupa Şampiyonası için A Ulusal Ekibi’nin geniş takımına dahil edilip akabinde sakatlığı niçiniyle takımdan çıkarılan Halil Akbunar sonucu camiayı üzdü. 11 Haziran’da başlayacak Avrupa Şampiyonası’nda ay yıldızlı formayı giyemeyecek olan Halil’e haksızlık yapıldığını savunan Göztepeliler toplumsal medya üzerinden tenkitlerde bulundu. Lider Vekili Talat Papatya da attığı tweette, “Sakın üzülme evlat. Bu ülkede hiç bir muvaffakiyet cezasız kalmaz” bildirisini yayınladı.

Taraftarlar da Halil Akbunar’a takviye bildirileri paylaştı. Halil de ulusal kafileden elenmesi daha sonrası şahsi toplumsal medya hesabından Göztepe armasını öptüğü fotoğrafını yayınladı.