Hazal Kaya’dan Songül Öden’e dayanak

Morgoth

New member
Songül Öden, geçtiğimiz günlerde konuk olduğu ‘İbrahim Selim ile Bu Gece’ programında “Gümüş” dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ’un yanına yakıştırılmadığını ve “Kıvanç’ın karşısına bunu mu koymuşlar” biçiminde tenkitler aldığını deklare etti. Öden’in ruhsal baskı gördüğünü açıklamasının akabinde oyuncu Hazal Kaya’dan Öden’e takviye geldi.

yıllar evvel “Adını Feriha Koydum” isimli dizide rol arkadaşı Çağatay Ulusoy ile ortalarındaki uzunluk farkını kapatmak için çekimlerde takozun üstüne çıkmasıyla gündeme gelen Hazal Kaya, “Hepimize tuhaf yorumlar geliyor. bu biçimde düzgün oyuncularla oynadığımız için şanslı olduğumuzu söylüyorlar, bunları hepimize yapıyorlar lakin artık ciddiye almıyoruz” tabirlerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Songül Öden, YouTube’da yayınlanan ‘İbrahim Selim ile Bu Gece’ programına konuk oldu. Oyuncu, sunucu İbrahim Selim’in “TV’de birinci yer aldığın ve ortalığı yıkan proje ‘Gümüş’. Başlarken bu kadar konuşulacağını biliyor muydun?” sorusuna, “Ankara Üniversitesi Lisan ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Kısmı Oyunculuk Anasanat Kısmı’ndan yeni mezun olmuştum. Okulu birincilikle bitirmiştim, hayli idealistim ve derdim tiyatro yapmaktı. Beni seçtiler, hiç bir şey bilmiyordum. Karşımda Kıvanç ile oynuyordum. Dünya güzeli bir adam. bu biçimde eleştiriyi de bilmiyorum, tenkit ile hakaretin karıştırıldığını da bilmiyorum. ‘Ya Kıvanç’ın karşısına bunu mu koymuşlar?’ diyorlardı. Beşerler fazlaca acımasız” diyerek karşılık verdi.

Oyuncu kelamlarına, “Türkiye’de tenkidin ne olduğunu bilmeyen beşerler var. Tenkit nitekim bir sanat, eleştirmenlik de bir meslek. Bir şeyi ya fazlaca övmek ya da mahvetmek, yok etmek, varlığını ortadan silmek üzerine bir sistem var. Çok memnunum, takdir nazarann bir oyuncuyum ancak yalnızca bana değil, öteki birine de yapıldığında utanç duyuyorum” diye devam etti.

Tenkit ismi altında hakaret edildiğini belirten Öden, “Eskiden bunu anlayamazdım, fazlaca üzülürdüm. Artık ise hiç üzülmüyorum. ‘Dökülecek ne kadar çöpü varmış ki, çöp öğütücüsü olarak hırsını buradan alıyor’ diyorum. Onun kendisiyle ilgili olduğunu biliyorum. Artık bunlara daha epeyce uyandım, umurumda değil. bu biçimde hiç bir şey bilmeden senin dünyanda bir psikoloğun karşısına geçip, konuşma konusuydu. Artık kimse kusura bakmasın umurumda değil” dedi.