Hikmet Karaman: hiç bir ekip kupada Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’u eleyerek finale gelmedi

PeLe

New member
Hikmet Karaman: hiç bir ekip kupada Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’u eleyerek finale gelmedi Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçında Trabzonspor’u 4-2 yenerek finale kalan Yukatel Kayserispor’un teknik yöneticisi Hikmet Karaman, maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında oyuncularının kupaya epey yeterli biçimde odaklandığını ve finale çıkma başarısı gösterdiğini söylemiş oldu.

Kupada Beşiktaş, Fenerbahçe ve son olarak da Trabzonspor’u eleyerek finale çıkma başarısı gösterdiklerini hatırlatan Karaman, “Bu finali, bu ekip ve kent hak etmiştir. emsalsiz hak etmiştir. Bu grup en kritik maçların altından kalktı” dedi.

Anadolu Ajansı’nın haberine bakılırsa, hayli şiddetli bir müddetçten alınlarının akıyla çıkan oyuncularını kutladığını tabir eden Karaman, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Bugün devre içinde arkadaşlara ‘Bugüne kadar daima öndeydik maçları verdik lakin artık geriden geleceğiz bu tipi atlayacağız nazaranceksiniz’ dedim. Öne geçip de kaybettiğimiz ekipler Fenerbahçe, Trabzonspor, Galatasaray, Beşiktaş, Konyaspor ve Alanyaspor. Bu kadroları 3 puandan düşünürseniz 36 puan bu maçlar ediyor. Bunun yanında kupa oynuyoruz. Türkiye’de hiç bir grup yok ki Anadolu’da kupada Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’u eleyerek finale gelmedi. var ise yazın ben de bileyim. Galatasaray’ı da Denizlispor eledi. Yani final maçındaki rakibimiz hiç bu kadrolarla oynamadı. Biz bunlarla oynarken ligi de oynadık.”

‘ABDULLAH HOCA VE TRABZONSPOR’U TEBRİK EDİYORUM’

Bu dönem Trabzonspor’un Harika Lig’i hak ederek şampiyon tamamladığını belirten Hikmet Karaman, “Abdullah hocayı ve Trabzonspor’u şampiyonluklarından dolayı tebrik ediyorum. Baktığınızda lig maratonunu düşündüğünüzde daima farklı gittiler. Yalnızca son 5-6 hafta iş biraz gerilime girdi” diye konuştu.

‘BÜTÜN KAYSERİLİ İŞ ADAMLARI VE BÜROKRATLAR SEFERBERLİK YAPMALI’

Maçı da kıymetlendiren Karaman, “Bugünkü maça gelecek olursak daha 40’ıncı saniyede 1-0 geriye düştük. Birde birinci maçtaki 1-0’ı koyarsanız oyuncularım 2-0 geriden geldi. Birinci yarı bana göre 3-1 önde olmamız gerekiyordu lakin oyundan kopmadık. Dayanılmaz çaba ettik. Finali ve bu maçı kazanmayı hak ettik. Yeterli bir maç oldu” sözlerini kullandı.

Çalışmaya devam edeceklerini lisana getiren Karaman, “Kayseri kentimiz final oynamayı hak etti. Olağan finale gelecek gruba hürmet duyuyoruz. bir daha çalışmaya devam. Bu finalde inşallah bütün Kayserili iş adamları ve bürokratları seferberlik yapmalı. Taraftarı ve medyamızı oraya yığmalı” dedi. (HABER MERKEZİ)