İki defa piyango kazanan bayan hepsini kaybetti

Muhabir

New member
ABD’nin New Jersey eyaletinde yaşayan Evelyn Adams, 1985 yılında iki defa piyango tutturdu. Market çalışanı olan Evelyn Adams, birincisinde 3.9 milyon dolar ikramiye kazandı ve yalnızca dört ay daha sonra 1.4 milyon dolarlık bir ikramiye daha kazandı.

The Sun’da yer alan habere göre, birinci ikramiyeyi kazanma mümkünlüğü 3,2 milyonda bir ve ikincisinin mümkünlüğü 5,2 milyonda bir olan talihli bayan, kendini karavanda yaşarken buldu.

Evely Adams, toplamda kazandığı 5.3 milyon doları, kumar bağımlılığının yanı sıra aldığı bir dizi makûs iş sonucu yardımıyla tüm parasını kaybetti.

Ödül parasını yıllık 218 bin dolarlık ödemeler halinde alan Adams, kızı için bir üniversite fonu oluşturdu lakin akrabaları peşini bırakmadı.

Adams, “Piyangoyu kazanmak her vakit sanıldığı üzere bir şey değil. Amerikan hayalini kazandım lakin onu da kaybettim. Çok sert bir düşüş oldu. Buna tabana vurmak deniyor. Herkes paramı istiyordu. Herkes elini uzattı. İngilizce’de sıradan bir söz olan ‘hayır’ı hiç öğrenemedim. Keşke her şeyi bir daha yapma talihim olsaydı. Artık epey daha akla yatkın davranırdım. Büyük bir kumarbazdım. Milyonlarca dolar değildi lakin fazlaca paraydı” dedi.

Adams ayrıyeten, “Hatalar yaptım, kimilerinden pişmanım, kimilerinden değilim. Ben de beşerim. Artık geri dönemem, bu yüzden her seferinde bir adım atarak ilerliyorum” kelamlarını tabirine ekledi.