Inter Akademi, Türkiye’deki ikinci akademisini Diyarbakır’da açtı

PeLe

New member
Inter Akademi, Türkiye’deki ikinci akademisini Diyarbakır’da açtı Türkiye’de merkezi Mersin’de bulunan Inter Akademi, ikincisini Diyarbakır’da açtı.

Inter Akademi Koordinatörü Hüseyin Kılavuz ve birlikteindeki heyet merkez Yenişehir ilçesinde bulunan Seyrantepe TOKİ yerleşkesinde bulunan halı alanda kayıt, ön izleme ve seçmeleri takip ederken, 6-16 yaş ortası çocukların eğitim nazaranceği akademi de yabancı antrenörler, hekim ve diyetisyen ile lisan eğitim hocaları da eşlik etti.

Burada seçmeleri geçtikten daha sonra akademi de muvaffakiyet elde eden genç sportmenler hem yurt içi birebir vakitte yurt haricinde kamplara dahil edilecek. Yaz boyunca sürecek olan akademi de başarılı sportmenlerin bununla birlikte İtalya’nın esaslı futbol kulüplerinden Inter’e seçmelere gdolayılecek.

“Önce düzgün bir insan akabinde da âlâ bir futbolcu yetiştireceğiz”

Eğitim programında açıklamalarda bulunan Inter Akademi Türkiye Koordinatörü Hüseyin Kılavuz, evvel düzgün bir insan yetiştirmek akabinde da güzel bir futbolcu yetiştireceğiz diye bir sloganlarının bulunduğu belirterek, ”Bu slogana uygun olarak buraya geldim. Yaz kamplarının hazırlıklarını yapmaya geldik. Biri yurt ortasında başkası yurt haricinde bir kampımız var. Türkiye’de şuanda bütün okullarda tek tip idmanlar yapılıyor. Burada ne idmanlar yapılırsa başka vilayetlerde de birebir idmanlar yapılacak. Bizler burada onun hazırlığını da yaptık. Diyarbakır tesisleşmeye gidecek onların yerlerine de baktık neler yapabiliriz diyerek. Bizim Mersin genel merkezimizde Diyarbakır’da açmış olduğumuz ikinci okulumuz. Ortaya pandeminin germesinden kaynaklı problemlerimiz var. Onları aşarsak fazlaca hoş şeyler yapacağımıza inanıyorum. Bizim gayemiz İtalya Inter Kulübü’ndeki bir sportmen neler yapıyor ise biz Türkiye’deki çocuğunda birebirini yapmasını istiyoruz ve güzel bir eğitimdir. 6 ile 16 yaş ortası gruplarımız var. Bizim emelimiz evvela düzgün bir futbol eğitimidir” dedi.

“Burada futbola olan hayranlıktan dolayı Akademi açtık”

Inter Akademi Diyarbakır Koordinatörü Abdulmütalip Süer, burada Avrupa’nın en büyük kulüplerinden olan Inter’in alt yapı pozisyonunda olan futbol okulunu açtıklarını belirterek, “Biz burada Avrupa standartlarında ve dünya standartlarında üst seviye idmanları uyguluyoruz. Burada bu eğitim okulu açılmamızın sebeplerinden biri genç nüfusun fazlaca fazla olması ve hakikaten burada futbola olan hayranlıktan dolayı açtık. Şuanda âlâ gidiyor Türkiye yöneticimiz Hüseyin hocamızla birlikte epey hoş çalışma yapıyoruz. Yaz kaplarımız, yurtdışı kampları ve seçmelerimiz olacak. Onlarla ilgili genel detaylarımizi aldık hazırlıklarımızı ve tesisleşme yolunda son hazırlıklarımızı tamamladık. Bu yaza hazırlıklı, süratli bir biçimde eğitim açısında süratli gireceğiz. İnşallah fazlaca yakın vakitte bizim istediğimiz bu memleketin çocukları ve sporu seven bu halkı âlâ bir düzeye getirmek istiyoruz. Onlara her türlü imkan ve ortamı sağlayacağız, Avrupa kapısını açacağız, Türkiye liglerinde oynatacağız bütün desteklerimizle yanlarında olacağız” diye konuştu.

“Amacımız evvel insan daha sonra topluma faydalı birey yetişmek”

Inter Akademi Türkiye Diyarbakır Antrenörü Enver Aylak ise Diyarbakır bölgesinde düzgün bir çalışma içerisine girdiklerini söz ederek, “Sağlıklı yapılanma ile ilgili her yaş kümesindeki gençlerimizle U-8 ve I-16 kümelerinde 3 aydan bu yana çalışıyoruz. Maksadımız evvel insan daha sonra topluma faydalı bir birey olarak yetişmesidir. Yapmış olduğumuz çalışlar sonucunda gençlerimiz bir yere getirecektir. Bütün kulüplere kapımız açıktır ve uygun olan futbolcularımızı onlara göndereceğiz izleyecekler. Uygun olanları alacaklar kalan başkalarını de farklı kulüpler gelip izleyebilirler. Tek hedefimiz topluma faydalı insan yetiştirmektir” biçiminde konuştu.