İsmail Kartal: Futbolun sıradan oynanması taraftarı olan bir teknik adamım

PeLe

New member
İsmail Kartal: Futbolun sıradan oynanması taraftarı olan bir teknik adamım Fenerbahçe’de teknik yöneticilik bakılırsavine getirilen İsmail Kartal, akımın ortasında bulunduğu durumun farkında olduğunu ve bu durumu aksine çevirebilecek oyuncu kümesine sahip olduklarını söylemiş oldu.

‘HAYATIM BU KENTTE, BU KULÜBÜN İÇİNDE GEÇTİ’

Can Bartu Tesisleri’nde oyuncularla tanışma toplantısında bir ortaya gelen İsmail Kartal, “11-12 sene bu ekipte aralıksız futbol oynadım. Türk futbol tarihinin en büyük şampiyonluklarını kazandık. Dünyanın en büyük teknik yöneticilerinden birkaç adediyle çalışmak bana nasip oldu. Son 7-8 yıldır de teknik yöneticilik yapıyorum. 2014-2015 yılında da bu grubun teknik yöneticisi bendim. Kadro otobüsünün kurşunladığı sene. Ben büyük bir Fenerbahçe taraftarıyım. hayatım bu kentte, bu kulübün ortasında geçti” sözlerini kullandı.

‘İZLEDİĞİM MAÇLARDA EKSİK OLAN BİRTAKIM ŞEYLER VAR’

“Şu anki durumu hiç bir Fenerbahçeli kabul etmiyor. Fakat burada her şeyi tam aksine çevirebilecek bir oyuncu kümemiz var. Ben bunu biliyorum ve nazaranbiliyorum” diyen Kartal, şunları söylemiş oldu:

“Şunu söyleyebilirim ki ben futbolun sıradan oynanması taraftarı olan bir teknik adamım. sıradan futbol mantalitesini oynamaya, oynattırmaya çalışan bir teknik yöneticim. Bunu da idmanlarda goreceksiniz, bunu hissedeceksiniz. Bu benim işim. Sonuçta izlediğim maçlarda eksik olan birtakım şeyler var. Ben futbolcularıyla yeterli diyalog kuran, itimat münasebetine dayalı adımlar atan bir teknik adamım. Beni tanıdıkça nasıl bir insan olduğumu da anlayacaksınız.”

‘MAÇ KAZANMA AÇLIĞIMIZI RAKİBE HİSSETTİRMELİYİZ’

Futbolcuların istedikleri vakit kendisiyle görüşebileceğini belirten Kartal, “Kapımız herkese açık. Oynayan oynamayan, herkes benimle istediği vakit görüşebilir. Arkadaş üzere, bir büyük üzere, antrenör ve teknik yönetici olarak da. Bir şeyleri yanlışsız yapmak için, başarmak için evvel birbirinize saygılı olacaksınız, daha sonra birbirimize saygılı olacağız. Ve devamında birbirimiz inanarak, güvenerek, severek fazlaca çalışmalıyız” dedi.

“Maç kazanma açlığı” rakibe hissettirmeleri gerektiğini lisana getiren İsmail Kartal, “Fenerbahçe ruhunu, beraberliğini ve gücümüzü, kendimize olan yüksek özgüvenimizi her maç rakibe hissettirmeliyiz. Bu coşkuyu, bu enerjiyi ve beraberliğimizi, maç kazanma açlığımızı rakibe hissettirmeliyiz. Bunu sağladığımızda istediğimiz sonuçlar zaten gelecektir” diye konuştu.

MESUT ÖZİL: BİZ HER SORUMLULUĞU ALMAYA HAZIRIZ

Sarı-lacivertli kadronun kaptanı Mesut Özil ise, “Sizin de söylemiş olduğiniz üzere her birimiz sevgi ve hürmetle daima birlikte çalışarak bu süreci atlatabiliriz. Biz her sorumluluğu almaya hazırız” dedi.

Luiz Gustavo da “Hiç kuşku yok ki bu durumdan çıkmak ve sizin ne istediğinizi anlamak için elimizden geleni yapacağız ve ekip olarak hepimiz en güzelimizi vereceğiz” tabirlerini kullandı. (İSTANBUL/AA)