İtalya-Fransa Denizcilik, 77 milyonu aşan ilk ihbar sürüyor

Undertaker

New member
Amacı, Akdeniz’i çevreleyen İtalya ve Fransa’nın bazı bölgeleri arasındaki sınır ötesi alanın ekonomik ve sosyal uyumunu desteklemektir. Kamu-özel sınır ötesi işbirliği projelerini sunmak için 19 Mayıs’a kadar zaman var.

Başkan Eugenio Giani’nin bu sabah Floransa’daki Piazza Duomo’daki Pegaso salonunda direktör Paolo Tedeschi ile birlikte düzenlediği basın toplantısında bahsettiği yeni AB Interreg 2021-2027 İtalya-Maritime France programının öngördüğü 4 ihaleden ilki. bölgesel yönetimin bölgesel rekabet gücü, yabancı yatırımların çekilmesi ve Avrupa fonlarının yönetim otoritelerinin koordinasyonu ve uluslararası faaliyetler sektörü ve yatırımların cazibesi ve program yönetim otoritesi başkanı Filippo Giabbani. Geçen Şubat ayında Korsika’daki Bastia’da lanse edilen bu etkinlik, Toskana’da 19 Nisan’da Livorno’da Villa Letizia’da halka açık bir etkinlikle tanıtılacak.

Duyuru, Toskana (kıyı illeri), Liguria, Sardunya, Korsika ve Provence-Alps-Côte d’Azur bölgelerindeki projeler için 77.320.531,47 avroluk bir bütçeye güvenebilecek.

Araştırma merkezleri, üniversiteler, meslek odaları, sendikalar, kamu kuruluşları, küçük ve orta ölçekli işletmeler, nakliye şirketleri, liman yetkilileri, istihdam hizmetleri ve eğitim kurumları hedeflenmektedir.
Başvuruların müdahale amacı, şirketlerin dijitalleşmesi, iklim değişikliğinden kaynaklanan risklerin önlenmesi, döngüsel ekonomi, biyolojik çeşitlilik, doğal, sanatsal ve kültürel mirasın korunması, sürdürülebilir hareketlilik ve yeşil limanlar, çalışma ve eğitim, sürdürülebilir kültür ve turizm ve çaprazlama olabilir. -sınır yönetişimi.

Teklifler Haziran-Ağustos ayları arasında değerlendirilecektir. Projeler Eylül ayından itibaren faaliyete geçecek.

Başkan Giani, “İtalya-Maritime France programı, yaklaşık yedi buçuk milyon Avrupa vatandaşını doğrudan dahil ederek, Avrupa toprakları arasındaki uyumda önemli bir rol oynuyor ve daha iyi hareketlilik sistemleri için akıllı ve sürdürülebilir modernizasyon için önemli bir finansman aracı. işbirliği alanında kamu yönetiminin güçlendirilmesi, işçi ve beşeri sermayenin niteliği için”.

Projeler, basit (750 bin ile 2 milyon avro arası finansman ile) ve stratejik (4 ile 6 milyon avro arası proje büyüklüğü) olmak üzere iki türe ayrılabilir. En az 2 ila en fazla 16 ortak olmak üzere iki Üye Devlete ait ortaklıkları içermelidirler. Toskana Bölgesi hem proje lideri hem de proje ortağı rolünü oynayabilecektir.

İtalya-Fransa Denizcilik 2021-2027 programı, Toskana, Liguria, Sardunya, Korsika ve Provence-Alpes-Côte d’Azur bölgelerini içeren kamu ve özel projeler için toplam 193 milyon avro bütçeye sahip. Toskana, finansmanı için Avrupa kaynaklarını ve ulusal ortak finansmanı kullanan programın yönetim otoritesidir.