Karamürsel’de aşı olmayana ruhsat yok

MrM

New member
Kocaeli’de Karamürsel Belediyesi Meclisi’nde alınan kararla, 2022 yılı prestijiyle iş yeri açma ruhsatı ve ruhsat yenileme süreçlerinde aşı zaruriliği aranacak.

‘UYGULAMAYI ÇOK YERİNDE BULUYORUM’

Meclisin aldığı sonucu hakikat bulduğunu söyleyen eczacı Ferit Doğan Urcan, “Önümüzdeki günlerde daha fazla bulaş olacağını varsayım ediyorum ve gitgide de hastalanan kişi sayısı artıyor. Meyyit sayısı, gün geçtikçe artıyor maalesef. Bu manada yalnızca aşı kartı alıp da iş yeri açma değil; iş yerine girecek insanların da hatta içeride çalışanların da bu mevzuda daha hassas olması gerekiyor. Maske, uzaklık olayında da fazlaca dikkatli olmamız lazım” dedi. Telefon dükkanı sahibi Şuayip Şahin de alınan sonucu desteklediğini belirterek, “Korona virüsü tekrar yayıldığı için bu uygulamayı fazlaca yerinde buluyorum. Bence yanlışsız bir karar, sonuna kadar destekliyoruz” diye konuştu.

‘ESNAF ORTASINDA BULAŞ RİSKİ YÜKSEK’

Meclisin aldığı önlem sonucuna uyulması gerektiğini belirten esnaf Murat Korkmaz ise “Toplum içine karışacağız. ötürüsıyla aşı olmadan ruhsat almamamız gerekiyordu. Bence mantıklı, topluma karışacaksak bu tıp önlemlere dikkat etmemiz gerekiyordu” tabirlerini kullandı. Esnaf içinde da bulaş riskinin yüksek olduğunu söz eden Salih Korkmaz ise “Karara katılıyorum, aşı olmadan ruhsat verilmesin. Sonuçta esnafız, bulaş riskimiz yüksek. O yüzden belediyenin aldığı bu sonucu destekliyorum” dedi. (DHA)