Kayserispor’da 4 imza birden

PeLe

New member
Kayserispor’da 4 imza birden Üstün Lig gruplarından Kayserispor, takımına kattığı 4 yeni futbolcuya imza merasimi düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu’ndaki tanıtım merasiminde Trabzonspor’dan Abdulkadir Parmak, Hellas Verona’dan Mert Çetin, Karagümrük’ten Bertolacci ve Sakaryaspor’dan Arif Kocaman, kendilerini Kayserispor’a bağlayan mukaveleyi imzaladılar.

GÖZBAŞI: AMAÇ BİRİNCİ 10

Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, son iki yıldır sancılı devirler yaşadıklarını belirtti ve ligde maksadın şimdilik birinci 10 ortasında bitirmek olduğunu söylemiş oldu. Gözbaşı, “Başından beri bunu söylüyoruz. ‘Düşme’ sözünü kullanmak kulüpte yasak, yeni arkadaşlara da bunu söylüyorum. İki yıldır bundan aslına bakarsan gereğince yorulduk. Asıl amacımız gelecek sene. Bu yıl artık oturan bir takım oluşturup gelecek sene farklı maksatlarla ilerlemek istiyoruz” diye konuştu. Kurumsallaşmaya kıymet verdiklerini vurgulayan Gözbaşı, şöyleki devam etti:

“Avrupa kulüpleri üzere olmak için hem ben hem idare konseyindeki arkadaşlarım nazaranvdeyiz. Alt yapıdan yetişenlerle de güçlenmek istiyoruz. Hem Doğan’ı hem Emre’yi Avrupa kulüplerine gönderdik. Alt yapıdan Nurettin’i de önümüzdeki günlerde Portekiz’deki bir kulübe gönderip, gelişmesini istiyoruz. Alt yapıdan yetişen oyuncularımızın Avrupa’daki disiplini ve orada yetişip ülkemize döneceklerse dönmeleri üzere alt yapımızın bir amacı var. Yukatel Kayserispor’u tam manasıyla futbol sanayisinin ortasında kurumsal bir yapı haline getirip, kendi gelirini kendi yaratan bir modele dönüştürmek istiyoruz.”

Gözbaşı, gruba yeni katılan oyunculara “Hoş geldiniz” dedi ve “Benim ve idaredeki arkadaşlarımız için sahiden güçlü bir devir oldu. Transfer yasağı vardı, açmak, dakikalarla yarışmak, bir yandan da bu biçimde bedelli oyuncuları bizim formamızın renkleri altına almak, onların buraya gelmesini sağlamak güç bir müddetçti lakin sonu keyifli oldu, güzel olsun” diye konuştu. (AA)