Kayserispor’da Berna Gözbaşı itimat tazeledi

PeLe

New member
Kayserispor’da Berna Gözbaşı itimat tazeledi HES Kablo Kayserispor’un olağan seçimli genel konseyine tek aday olarak katılan mevcut lider Berna Gözbaşı, itimat tazeledi.

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan kongreye, Güç ve Doğal Kaynaklar Eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile epeyce sayıda Kayserispor üyesi katıldı. Hes Kablo Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, tek aday olarak girdiği olağan seçimli genel heyette yaptığı konuşmada şunları söylemiş oldu:

“Büyük bir sevgiyle bağlandığım Kayserispor’da 1.5 yıldır başkanlık yapmanın onur ve gururunu yaşıyorum. Beni yine bu bakılırsave getirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Harika Lig’in tek bayan lideri olmam Kayserispor’a ilginin oluşmasını sağladı. Genel konseyde aday olmaktan vazgeçiyordum lakin Emine Hanım’ın, ‘Bırakma, sen bırakırsan bayanlar hiçbir yere gelemeyecek, bizim için bırakma’ demesi üzerine devam ettim. Bugüne kadar iş dünyası ve STK’lar Kayserispor’a fazlaca büyük takviye verdi. ‘Şans yapıtı ligde kaldınız’ kelamları fedakarlıklarıma ve emeklerime, futbolcuların uğraşlarına haksızlıktı.”

“AĞIR MALİ YÜKÜ LİDER OLDUĞUMDA ÖĞRENDİM”

Gözbaşı, kulüp için değerli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “FIFA’da 35 evrak vardı. TFF Uyuşmazlık Tahlil Konseyi’nde 31 belge, 15 icra evrakı ile uğraşırken bir taraftan da sportif muvaffakiyet için gayret edildi. Benim geçmiş yönetimde mali tarafta transferlerde nazaranvim yoktu. Benim bildiğimden daha ağır bir borç yükü olduğunu lider olduğumda öğrendim. Keşke bana tam olarak söylenseydi, yapılanma ona bakılırsa yapılabilirdi. bir daha borç yapılanması için banka ile temaslarımız devam ediyor. Bu borcun Anadolu kulübünün gelirleri ile ödenmesi mümkün değildir. Benim yaptığım hatırı sayılır kaynağa karşın hala transfer tahtamız kapalı” sözlerini kullandı.

“TAKIMIN YOK OLMAMASI İÇİN BİR ORTAYA GELMEMİZ GEREKİYOR”

Takımı iyi yerlere getirmek için uğraş harcayacaklarını kaydeden Berna Gözbaşı şu biçimde konuştu: “Ben gruba önemli manada katkı sağlayacağım fakat bu yalnızca bir kişi ile olacak değil. Bu grubun Eskişehirspor ve Karabükspor gibi yok olmaması için bir ortaya gelmemiz gerekiyor. Öncelikle sponsorlarımıza teşekkür etmek isterim. Kayseri’den firmalar aramıyor ancak Türkiye’nin birfazlaca yerinden firma sponsorluk için bizimle irtibata geçiyor. Kayseri’de A kadroya yardım etmek istemeyen var. Tamam altyapıya yardım yapılsın. Bu sene de harcama limiti en az grubuz. Maddi kahırlar niçiniyle cinsiyetçi telaffuzlara topyekûn reaksiyon göstermemiz gerekiyor. Kaynak geliştirmemiz gerekmektedir. Yoksa Kayserispor süratle yok olma yolunda olacaktır.”

Genel konseyde yapılan oylamada bir daha lider seçilerek itimat tazeleyen Berna Gözbaşı’nın idare listesinde Ali Çamlı, Yücel Şahin, Ali Kaynar, Onur Gözbaşı, İbrahim Somtaş, Hasan Köse, Bilal Yıldız, Buyruk Akpınar, Erol Çetin ve Tufan Koç yer aldı.

KAYNAK: DHA