Lucescu: Jesus hastanedeki futbolcularıma nasıl reaksiyon verecek

PeLe

New member
Lucescu: Jesus hastanedeki futbolcularıma nasıl reaksiyon verecek UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup olan Dinamo Kiev’in teknik yöneticisi Mircea Lucescu, sert oyun nedeni öne sürülerek sarı lacivertli gruba yansısı sürüyor.

Bein Sports’un haberine bakılırsa, GSP Romania’ya konuşan Lucescu, müsabakayla ilgili “Boğa güreşi gibiydi” değerlendirmesinde bulundu.

Lucescu, “Maçın birinci dakikalarında Fenerbahçeli futbolcular kendilerini yere attılar. sonrasındasında agresif bir hal sergilediler ve bunu sonuna kadar sürdürdüler” dedi.

Tribünlerin Fenerbahçeli futbolcuları şiddete teşvik ettiğini tez eden Lucescu, “Bu maçtan evvel intikamdan bahsediyorlardı. Futbolcular da bize şiddetle karşılık verdi” kelamlarını söylemiş oldu.

Lucescu, yansısına karşılık Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’un “Lucescu, teknik yönetici olarak kalitesini göstermiş bir isim. Ona şu biçimde bir tavsiyede bulunabilirim; maçın istatistiklerine bakabilir. Onların sıhhat takımı 8 defa alana girdi. Dinamo Kiev daima Fenerbahçe oyuncularını faulle durdurmaya çalıştı. Kalecileri daima yerdeydi. O maçı nasıl görüyor bilmiyorum lakin fikrine hürmet duyuyorum. İstatistiklere bakınca yanıldığını nazarancektir” kelamlarına de karşılık verdi.

“Jesus’un hastanedeki 2 futbolcuma nasıl reaksiyon vereceğini merak ediyorum” diyen Lucescu, “Shaparenko’nun çapraz bağları koptu ve 6 ay bizimle olamayacak. Kalecimiz de dizinden sakatlandı. O da en az 1 ay olmayacak” halinde konuştu. (HABER MERKEZİ)