Mbappe: PSG’den ayrılmak istediğimi temmuzda söylemiştim

PeLe

New member
Mbappe: PSG’den ayrılmak istediğimi temmuzda söylemiştim Fransa Birinci Futbol Ligi (Ligue 1) gruplarından Paris Saint-Germain’de (PSG) forma giyen Kylian Mbappe, geçen temmuz ayında kadrodan ayrılmak istediğini idareye ilettiğini söylemiş oldu.

Yaz transfer periyodunda takımına Lionel Messi’yi katan PSG’de Mbappe için İspanya’nın Real Madrid kadrosu teşebbüste bulunmuştu. RMC Sport televizyon kanalına konuşan Fransalı oyuncu, transferinden kulübünün bonservis almasını istediğini aktardı.

22 yaşındaki futbolcu, “PSG, bana fazlaca katkıda bulundu. Burada geçirdiğim 4 yılda her vakit memnun oldum ve hala öyleyim. Kulübüme, (gitmemi istemiyorsanız, kalırım) dedim” diye konuştu. Mbappe, kontratının uzatılması için PSG’nin yaptığı teklifleri reddettiği ve sportif yönetici Leonardo de Araujo ile konuşmak istemediği istikametindeki haberleri yalanladı.

Kulüpten ayrılmak istediğini PSG’ye erken dediğini söz eden Mbappe, “Geçen temmuz sonu gruptan ayrılmak istediğimi söylemiş oldum.” dedi.

PSG Sportif Yöneticisi Leonardo de Araujo, ağustos ayında yaptığı açıklamada, Mbappe’nin transferi için Real Madrid’in 160 milyon avroluk teklifini reddettiklerini açıklamıştı.

Mbappe’nin PSG ile olan kontratı 2022 Haziran ayında sona eriyor. (AA)