Messi’ye 1 milyon dolar teklif! “Onu bana ver”

PeLe

New member
Messi’ye 1 milyon dolar teklif! “Onu bana ver” Katar’ın mesken sahipliğinde düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nı, olağan müddeti 2-2, uzatma kısmı 3-3 sona eren finalde, Fransa’yı penaltı atışlarıyla yenen Arjantin kazandı.

Karşılaşmanın sonunda kupayı almak için kürsüye çıkan kaptan Lionel Messi’ye Katar Buyruğu tarafınca giydirilen “Bişt” adlı klasik kıyafet dikkat çekti.

ARAP KÜLTÜRÜNÜ TEMSİL EDİYOR

Besht bilinen öbür ismiyle (Bişt) aslında ekseriyetle Katar adamlarınin kullandığı ve Arap külçeşidinin sembolize edildiği bir kıyafet.

RESMİ GÜNLERDE GİYİLİYOR

Bilhassa Körfez ülkelerindeki Arapların tercih ettiği, gri, siyah, kahverengi, beyaz, bej üzere farklı renkleri bulunan bu ince kumaştan üretilen giysi özel ve resmi günlerde sıkça tercih ediliyor.

TARİHE GEÇECEK POZ VERİLDİ

Kupa seremonisinde Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani ve FIFA Lideri Infantino, Messi’ye yöresel bir kıyafet olan bişti giydirdi. Siyah transparan kıyafeti sırtına geçiren Messi ondan sonrasında kupayı alarak arkadaşlarıyla tarihe geçecek pozu verdi.

MESSİ’NİN GİYDİĞİ KIYAFET İÇİN 1 MİLYON DOLAR TEKLİF ETTİ

Ummanlı bir vatandaş, Twitter’dan yayınladığı bildirisinde, Dünya Kupası finalinde Messi’ye giydirilen ve “Bişt” ismi verilen Katar’ın klâsik kıyafeti için 1 milyon dolar teklif etti.

Toplumsal medya hesabından Messi’yi etiketleyerek bir bildiri gönderen Ahmed Saif Al Barwani isimli kişi, “Arkadaşım Messi, Dünya Kupası’nı kazandığınız için sizi tebrik ederim. Prens Tamim Bin Hamad cömertliğin ve bilgeliğin simgesi olan bu kıyafeti sana giydirdiğinde gözlerim kamaştı. Bana bu kıyafeti vermen için sana bir milyon dolar teklif ediyorum.” tabirlerini kulandı.