Mustafa Denizli: Gerekli kurallar oluşursa kalırım

PeLe

New member
Mustafa Denizli: Gerekli kurallar oluşursa kalırım 18 yıl formasını giydiği Altay’ın 18 yıllık Muhteşem Lig hasretini sonlandıran teknik yönetici Mustafa Denizli, gerekli kuralların oluşması halinde nazaranve devam edeceğini lisana getirdi.

Lider Özgür Ekmekçioğlu’na durumu anlatacağını lisana getiren teknik yönetici Mustafa Denizli, “Vakitsizlik ve durumu anlatacağım. ‘Hocam sorun değil’ derse bu hizmete devam edeceğiz. Nisan ayının 26’sında final maçı oynadık, 27’sinden itibaren bilhassa yurtharicinden Altay için olabilecek, Avrupa, Kuzey Avrupa, Güney Amerika ve çeşitli liglerinden bir sürü futbolcuyu takip ediyorum” dedi.

Transfer çalışmalarında futbolcunun Altay’a hizmet edebilecek bulunmasına dikkat ettiğini söz eden deneyimli teknik adam, “İzmir’e ve bu lige ahenk sağlayabilecek isimler olmalı. Bu kriterler epeyce kıymetli. Kâfi maddi imkan var mı bakacağız. Bu takımın önemli bir desteğe muhtaçlığı var. Altay’ın tekrar bu 18 yıl yaşadığı ızdıraplı günleri yaşamaması lazım. Kuralları en ekonomik ve verimli biçimde kullanmak mecburiyetindeyiz. Bu sağlanırsa onların başında her vakit olurum ben, hiç sorun değil” diye konuştu.

A Ulusal Kadro’nun yarın İtalya’ya konuk olacağı EURO 2020 açılış maçını izleyecek Denizli, ondan sonrasında idareyle bir ortaya gelecek.

“SAKARYA FİNALİNDE ÇOK AĞLADIM”

Teknik yönetici Mustafa Denizli, 18 yıl formasını giydiği Altay’dan ayrıldıktan daha sonra birinci sefer vazifeye davet edildiğini ve işlerini yüzüstü bırakarak vazifeye başladığını söylemiş oldu.

Altay’ı diğer kulüplerde misyon alırken de takip ettiğini anlatan Mustafa Denizli, “yaşamımda en uzun ağladığım günlerden biri Altay’ın Ankara’da Sakaryaspor’la oynadığı Play-Off finalidir. Merhum liderimiz Esin Özgener’le birlikte çocuk üzere ağladık.” biçiminde konuştu.

Üç büyüklerde şampiyonluk yaşayan tek teknik adam olan Mustafa Denizli, “Bu topluluklar 20-25 milyonluk taraftara sahip. Altay o kadar taraftara sahip değil. Lakin 18 yıl kolay değil. 13-14 yılı kaptanlıkla geçmiş. Bu hisler epey farklı. Büyük topluluklarda da büyük mutluluklar yaşadım, oradaki mutluluklar olağanüstü. Burada tahminen o coşkuyu yaşayamıyorsun. Alanda kalsam ne biçimde olurdum bilmiyorum. Alanda gözyaşlarımı tutamadım ve soyunma odasına gidip ağladım” sözlerine yer verdi.

KAYNAK: DHA