Natalie Portman’dan Kanye West’e ‘antisemitizm’ cevabı: Bu nefrete karşı sınırsız sevgiyle gayret edilmeli

Morgoth

New member
ABD’li oyuncu Natalie Portman, Kanye West’in antisemitizm paylaşımlarının akabinde toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Portman, Instagram hesabından yayınladığı açıklamada, “Antisemitizmin tekrar ortaya çıkışını görmek kalbimi sızlatıyor” yazdı.

Portman’ın paylaşımında yer alan sözler şu biçimde:

“Antisemitizmin yine ortaya çıkışını görmek kalbimi sızlatıyor. Bu nefrete karşı sınırsız sevgiyle gayret edilmeli. Bugün, bütün Yahudi kardeşlerime sevgilerimi iletiyorum. hem de şiddet içeren kelam ve aksiyonlara karşı yanımızda duran herkese sevgilerimi gönderiyorum. Bunları dinlemek acı verici ve korkutucuydu, bizimle antisemitizme ve her türlü ırkçılığa karşı sesini yükseltmeye devam edenlere hayli teşekkür ederim.”

Yasal olarak ismini “Ye” olarak değiştiren rapçi, geçen günlerde bir TV programında yaptığı röportajda, Hitler’i övmek de dahil olmak üzere, antisemitik yorumları niçiniyle reaksiyon toplamıştı. Yüzü büsbütün kapalı bir biçimde bir TV programına konuk olan rapçi, elinde bir İncil tutarak “Ben Hitler’i beğeniyorum. Beşerler Nazileri kötülemeyi bırakmalı. Hitler 6 milyon kişiyi öldürmedi bu istatistiksel bir yanlış. Ben burada şoke edici olmak istemiyorum. Hitler’i beğeniyorum. Soykırım o denli olmadı. Hitler hakkında güzel şeyler de görüyorum. herkesin masaya bir paha getirdiğini düşünüyorum, bilhassa de Hitler’in. Almanya, bir noktada âlâ bir başkan tarafınca yönetildi” demişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)