Okaka’dan transfer itirafı! Beşiktaş ve Galatasaray…

PeLe

New member
Okaka’dan transfer itirafı! Beşiktaş ve Galatasaray… Harika Lig kadrolarından Medipol Başakşehir’in golcüsü Stefano Okaka, TRT Spor’a açıklamalarda bulundu.

Okaka yaptığı açıklamada şunları söylemiş oldu;

“BÖYLE DEVAM ETMELİYİM”

“Futbolda inişli ve çıkışlı periyotlar olur. Kıymetli olan istikrardır. Ligin birinci yarısındaki performansımı sıkı çalışmaya borçluyum. Ferdî olarak gollerimi kıymetlendirmek hakikat değil, grup olarak düzgün işler yapmamız kıymetli. Çalışmalarıma sıkı biçimde devam etmek istiyorum.”

KAÇ GOL MAKSADI VAR?

“Anderlecht’te meslek rekorum 17. Fakat futbolda kendime hudut getirmek istemiyorum. Ben her vakit elimden geleni yapmaya çalışıyorum, atabildiğim kadar atmak istiyorum. Mesleğimdeki 18 sene boyunca bu biçimde oldu. Çabamı vereceğim, gol atıp atmadığıma daha sonra bakarız. Dönem sonunda neleri başaracağımızı bakılırsaceğiz.”

EN BEĞENDİĞİ GOLCÜLER

“Robert Lewandowski, Erling Haaland ve Cristiano Ronaldo usta ayaklar. Bu üç ismi epey beğeniyorum. Türkiye’den Mario Balotelli’yi beğenirim, dostum olur.”

“BALOTELLI ÜZERE DÖNMEK İSTİYORUM”

“Mario Balotelli, İtalya Ulusal Grubu için açık kapı bıraktı ve geri döndüğü için epey memnunum. Benim amacım de İtalya Ulusal Grubu’na yine seçilmek olacak. Ligin birinci yarısında gösterdiğim performansla bunu hak ettiğimi düşünüyorum. Bu tek başıma olmadı. Grup arkadaşlarım da bana fazlaca yardım ediyor. Şayet ulusal gruba dönersem, bunu Emre Hoca, ekip arkadaşlarım ve kulüpteki her insanın bana olan takviyesiyle başarmış olacağım.”

“TÜRKİYE LİGİ KALİTELİ”

“Türkiye Ligi son 2-3 yılda fazlaca gelişti. Kalite manasında da öbür liglerden farkı yok. Oyuncu kalitesi olarak Avrupa’dan biroldukça yıldız var. Olağanüstü statlar, şahane tesisler var. Avrupa liglerinden geri kalan bir durum yok. Yalnızca geri kalan fazlaca çalışmak ve tadını çıkarmak. İngiltere Premier Lig üst düzey ancak Türkiye Ligi de gelişiyor. Önümüzdeki senelerda Türkiye Ligi, en düzgün noktaya kadar yükselecektir.”

“BEŞİKTAŞ VE GALATASARAY İSTEDİ”

Türkiye Ligi’ni fazlaca takip etmiyordum ancak büyük grupları biliyorum. İngiltere Premier Lig’de oynarken, Beşiktaş ve Galatasaray’dan epey önemli teklif aldım. Fatih Terim’in ilgisi vardı. 4-5 sene evvel gelmeye epeyce yakındım ancak gerçekleşmedi. Şimdi Başakşehir’deyim ve epeyce muyluyum. Beşiktaş ve Galatasaray’a gelmeye nitekim çok yakındım.

“BEŞİKTAŞ İLE ANLAŞTIM! G.SARAY’A ÇOK YAKINDIM”

“Beşiktaş’ın bana yaptığı teklif için 20 kişilik kafileyle geldi. kardeşimle evdeydik ve bir görüşme oldu. Güzel bir görüşme yaptık lakin kulüp bazında mutabakat olmadığı için transferim gerçekleşmedi. Galatasaray ile çılgın bir görüşme oldu. Galatasaray formasına araca binip havalimanına gitmek kadar yakındım. Avrupa’da transferin son saatleriydi ve olmadı. Kardeşimle konuşurken, havalimanında beni bekliyordu. Premier Lig’deki kulübüm ve Galatasaray içinde muahede gerçekleşmedi ve ben gelmedim.”

“FATİH TERİM İMPARATOR”

“Türkiye’de bahsedildiği üzere Fatih Terim bir İmparator. İtalya’da fazlaca uygun işler yaptı. Yalnızca Türkiye’de değil, İtalya’da da başarılı işler yaptı. Türkiye’nin Fatih Terim ile gurur duyması lazım. Avrupa’da ve dünyada en yeterli Türk antrenör olarak biliniyor. herkes hürmet göstermeli. Türkiye ismine bu biçimde bir teknik adamın olması gurur verici.”

“EMRE BELÖZOĞLU İLE HER ŞEY DEĞİŞTİ”

“Emre Belözoğlu, efsane bir Türk futbolcusu. Mesleği her şeyi anlatıyor, bir şey söylememe gerek yok. İtalya ve İspanya’da en uygun kadrolarda oynamış, tarihteki en düzgün isimlerle oynamış birisi. Hoca olarak geldiğinde, biroldukca şey onunla değişti. Oyun mentalitemiz, saha içerisindeki dizilişimiz hayli değiştir. Berbat giden ekibi değiştirmesi kolay değildi. genç bir teknik adam olarak bize bakış açısı, bir ağabey üzere. Bize ilettikleri taktikleri düzgün dinlemeliyiz ve âlâ biçimde uygulamalıyız. Kendisiyle birlikte sıkı biçimde çalışmaya devam etmeliyiz.”

“TREZEGUET’İ TANIYORUM, KATKI YAPAR”

“Trezeguet’in transferini bilmiyorum, şayet resmen gerçekleşirse; bize katkısı olacaktır. Onu yine görmekten keyifli olacağım. Anderlecht’te birlikte oynadık, bir daha bir arada oynamak hoş olacaktır. Âlâ işler yapabiliriz. Başakşehir’e de katkı sağlayacaktır.”