Okay Yokuşlu: Türk halkını gururlandırmak için oynayacağız

PeLe

New member
Okay Yokuşlu: Türk halkını gururlandırmak için oynayacağız EURO 2020 öncesinde hazırlıklarını Almanya’da sürdüren A Ulusal Takım’da orta sahanın kıymetli isimlerinden Okay Yokuşlu, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Turnuva hakkında konuşarak kelamlarına başlayan Okay, “Çok değerli bir turnuva. Grup olarak heyecanlıyız. Hem kendimiz birebir vakitte ülkemiz ismine değerli bir turnuva. Birinci etap kampını tamamladık. Bu müddette hem birlikte oynama alışkanlığımızı geliştirdik birebir vakitte eksiklerimizi tamamlama ismine çalıştık. Almanya’da kampın ikinci etabını sürdürüyoruz. Hazırlık maçı yaptık. Uygunuyla kötüsüyle hazırlık maçlarını tamamladık. Geride bıraktığımız arkadaşlarımız oldu. Onların da helalliğini aldık. Artık aklımızda olan tek şey İtalya maçı. Kümeye yeterli bir başlangıç yaparak devamını da güzel biçimde getirmek istiyoruz” sözlerini kullandı.

“Şu anda İtalya maçına odaklandık”

Ekip arkadaşlarıyla, küme maçları hakkında konuştuklarını fakat şu ana kadar puan hesabı yapmadıklarını lisana getirerek kelamlarını sürdüren Okay, “Doğrusunu söylemek gerekirse Galer ve İsviçre maçı üzerine epey konuşmadık. Konuşmalarımız genelde İtalya maçı üzerine. Hoş ve güç bir maç olacak. Kamp ortamı fazlaca eğlenceli. Çok hoş vakit geçiriyoruz. Bu usul ortamlar olduğu vakit muvaffakiyet geliyor. Burada hayli hoş bir ortamımız var. Boş vaktimizde yemeklerde herkesi herkesle bakılırsabiliyorsunuz. Tedavi odasında fazlaca hoş vakit geçiyor, spor salonunda epey hoş müzikler açıyoruz, hayli hoş vakit geçiyor. Ben kendi adıma hayli keyif alıyorum. Burada olmaktan dolayı hayli memnunum ve gurur doluyum. Aklımızdakileri umarım alana yansıtırız ve başarılı oluruz” biçiminde konuştu.

“Genç takım olması avantaj”

A Ulusal Takım’ın genç oyunculardan şurası olmasının kıymetli olduğuna dikkat çeken Okay Yokuşlu, “Önümüzdeki biroldukça turnuvayı gorecek olan arkadaşlarımız var. Alana çıktığı vakit yaşın ehemmiyeti kalmıyor. Futbolcunun kendine güzel bakması ve kendine dikkat etmesiyle alakalı bir durum var. Bunun da biroldukca örneği var. Kaptanımız Burak abi, yaş olarak en olgun isim ortamızda. Lakin hem Fransa’da hem burada yaptıkları ortada. Bu turnuvayla bir arada, önümüzdeki turnuvalar için birlikte oynayacak olmaları avantaj. Bu takımla birinci defa bir turnuvaya katılacağız, uygun hazırlanıyoruz maçlara. u durumun da dezavantaj oluşturacağını düşünmüyorum. Muvaffakiyetin geleceğini düşünüyorum” diye konuştu.

“Biz kendimize fazlaca güvenen bir takımız”

Teknik Yönetici Şenol Güneş’in epeyce olumlu bir havası olduğuna vurgu yapan ulusal futbolcu, “Onun da bize aşılamak istediği şey şu; olağan bir kampta müspet bir hava oluşturmak istiyor, lakin iş çalışmaya geldiğinde konsantrasyonla bizi amaca götürmeye çalışıyor. Yaptığımız uygun şeyler var, biz eksiklerimize konsantre olarak bunları geliştirmek istiyoruz. Hocayla her oyuncunun birebir bağlantısı de fazlaca yeterli, kadro olarak da hayli yeterli. Şenol hocayla futbol haricinde da konuşabiliyorsunuz” dedi.

Grup olarak inançlarının tam olduğunu da söyleyen başarılı oyuncu, “Biz kendimize fazlaca güvenen bir ekibiz. Hocamıza olan itimadımız de gruba olan inancımız de tam. Turnuvada birfazlaca uygun grup var. Favori olarak gösterilen ekipler da var. Onlar da şampiyon olmak için oynayacak. Gönül ister ki sonuna kadar gidelim. Lakin adımlarımızı yavaş yavaş atarsak daha sağlıklı olacaktır. Öncelikle gayemiz kümeden çıkmak. daha sonrasında da adım adım, 4 maç daha sonra finale ulaşabiliyorsunuz. Emin adımlarla gidersek, sonuna kadar gideceğiz. Dünya Kupası’yla alakalı şu anda bir şey söylemek sıkıntı. Küme elemelerinde düzgün başladık, daha bir şey başarmış değiliz. Şu anda avantaj yakaladık lakin kalan maçları da birebir ciddiyetle oynayarak kazanmamız gerekiyor. Kritik maçlarımızı en düzgün biçimde geçmemiz gerekiyor” cümlelerine yer verdi.

“Transferi, turnuvanın akabinde düşüneceğim”

Celta Vigo’da kalıp kalmamasıyla ilgili sorulan soruyu yanıtlayan Okay, “Şu anda dürüst olmak gerekirse, kendi geleceğimle alakalı ne olacağını bilmiyorum. Zira ortada somut bir şey yok Burasının da transfer konuşmak için yanlışsız yer olduğunu da düşünmüyorum. Olağan ki bir seçim yapma vaktim gelecek ancak gelecek planları yapmak yerine büsbütün buraya konsantre olmak istiyorum. Olağan ki vakit zaman ilgilenenler ya da konuşulan şeyler oluyor. Fakat bu hususla menajerim Batur Altıparmak ilgileniyor. Bu durumu da turnuvanın haricinde tutmaya çalışıyorum. Turnuva daha sonrasında bu mevzuyu konuşabiliriz” açıklamasında bulundu.

İspanya’da da İngiltere’de de hayli hoş günlerinin bulunduğunu söyleyen ay-yıldızlı futbolcu, “İyisiyle kötüsüyle 2 sene geçirdim İspanya’da. İngiltere’de de grubun hem bana olan yaklaşımları tıpkı vakitte oradaki ortam epey hoştu. Kulüpte çalışanlar ve ekip arkadaşlarım birinci günden itibaren epeyce yeterli yaklaştı. İngiltere’de kendimi fazlaca âlâ hissettim. Karşılaştığımız rakipler de epey tatmin ediciydi. Benim adıma epeyce hoş geçti diyebilirim” dedi.

“Aklımızdakileri alana yansıtmak istiyoruz”

Son olarak Türk halkına ileti gönderen Okay, “Sağ olsunlar kamp yaptığımız otelin önünden hiç ayrılmıyorlar ve bize daima dayanak veriyorlar. Maçlarda da bütün ülke tek yürek olarak bu maçlara çıkacağımızı biliyorum. Ekip arkadaşlarım da bunu yakından hissediyorlar. Diyecek epey bir şey yok, Umarım onları mahcup etmeyerek, doğruların epeyce olduğu maçlar çıkarırız. Çok değerli bir turnuva ve ülkenin buna ne kadar odaklandığını ve ehemmiyet verdiğini de biliyoruz. Bu sorumluluğun şuurundayız. Aklımızdakileri alana yansıtarak bizi sevenleri mahcup etmemek istiyoruz” diyerek kelamlarını tamamladı.