Orhan Gencebay’dan Cengiz Kurtoğlu’na ‘şiddet’ teşekkürü: Atalarımızın yolundan devam edeceğiz

Morgoth

New member
Sarıyer’de müzikçi Cengiz Kurtoğlu’nun tartışma yaşadığı iş insanı Mustafa Can içinde yaşanan arbedede ikili karşılıklı açıklamalarda bulundu. Toplumsal medyada kamera manzaralarını yayınlayıp sonrasındasında silen Kurtoğlu, “Bu olay organize. Bana tuzak kuruldu” dedi. Mustafa Can ise, müzikçinin kendisini masadan kovduğunu ve küfürler ederek saldırdığını lisana getirdi.

Söylemezsem Olmaz programına konuşan Kurtoğlu, “Sinir sistemlerim güzel değil, bu biçimde şeylere alışık değilim. Bir kardeşim doğum gününe davet etti. Gittik, her şey hayli hoş, saygılı sevgili. Alkolün de tesiriyle ağzını bozarak ileri geri konuşmaya başladı. İkaz ettim kendisini ‘Sözlerini geri al’ diye. Orada ufak tefek gerilmeler oldu” dedi.

‘NAMUS İÇİN OLSA SİLAHI ELİME ALIR VURURUM’

“Benim bıçakla ne işim var! Namus için olsa silahı elime alır vururum. Telefonun ışığı parlıyor, ben 4-5 metre daha bu taraftayım. ‘Çıkartın bu adamı gitsin’ dedim” diyen ünlü sanatçı, “Fiziksel hiç bir hareket yok. Karakola gitmiş, ben de gittim ve söz verdim. Husus buraya kadar geldi… Bu olaylara üzülüyorum, 40 yıldan beri hiç bu biçimde olumsuz olaylarım olmadı. Çok kalbim kırıldı. Palavra yanlış tabirlerle bu adam televizyonlara çıkarıyorlar. Çok üzgünüm, olay epeyce sıradan bir olay. Sanatçı büyüklerime yanlış tabirler kullandı. ‘Türkiye’nin en büyük sanatkarı Ciguli, diğer kimse yoktur benim için’ dedi” diye konuştu.

Kurtoğlu kelamlarını şöyleki sürdürdü: “Küfürler var ortada. Sanatkara, emeğe saygısızlık var. Yüksek sesle bizi rahatsız edecek biçimde hakarete varan kelamlar var. Ben de bunun karşılığını vermek istedim. Kendi kendini mi tırmıkladı, hayretler ortasında kaldım. Bu olay organize! Bu adam iş adamı değil, o denli bir üslubu yok… Bana muhakkak tuzak kuruldu. Sanatkara küfür, emeğe küfür ağrıma gitti. Utanç verici bir olay. O imajdaki ben değilim. Ben o masada olmasam bana da küfür edecek. Evvelce ne vardı biliyor musunuz siyasalların önünden soyunurlardı televizyona çıkmak için. Bu adam bu yaşta meşhur olmaya mı çıktı?”

ORHAN GENCEBAY’DAN CENGİZ KURTOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Kurtoğlu’nun açıklamaları daha sonrası canlı yayına bağlanan Orhan Gencebay, müzikçiye dayanak çıktı. Gencebay şu kelamları lisana getirdi: “Sen bu yakışıksız olayı düzelttiğin için epeyce teşekkür ederim. Biz bakılırsavimizi yapmaya çalıyoruz, kimsenin önünde durmak istemiyoruz. Cengiz Kurtoğlu’nu epey severim, adamdır… Birebir hareketi ben de yapardım epeyce duygulandım. Sağ ol Cengiz. bu türlü düşünen herkese teşekkür ederim, hürmetlerimi iletirim. Sağduyumuz kuvvetlidür. Türk milletine epey teşekkür ederim, epeyce bedelli bir ülkedir. Bu kıymetler bizimle devam edecek, atalarımızın yolundan devam edeceğiz.”

‘ORHAN GENCEBAY’I SORDUM’

Mustafa Can ise DHA’ya yaptığı açıklamada şu biçimde konuştu: “Cengiz Beyefendi ‘Ben sık sık Bulgaristan’a gidiyorum. Orada müzik yapıyoruz. Ben oradan vatandaşlık aldım’ dedi. Ben de Bulgaristan’daki Roman müzikçileri sordum, ‘Tanır mısınız?’ diye. Oradan mevzu Orhan Gencebay’a geldi. Merakımdan ‘Orhan Gencebay da romanlık var mı?’ dedim… Kurtoğlu evvel sonlu bir biçimde ‘Hayır’ dedi. daha sonra bir anda ‘Kalk ulan masamdan’ dedi. Herkes beni masadan neredeyse sürükleyerek uzaklaştırdı. Çıkışa giderken baktım 5-6 bireyle geliyor. Ana avrat söve söve geliyor bir küme halinde… Yanımda Esra Hanım vardı. Bana vuracağını anladı, önüme geçti lakin Cengiz Kurtoğlu bana bir yumruk savurdu. Kaçtım akından lakin gözüme bir şey ilişti. Baktım birkaç kişi ellerimi tutuyor. Burnumda bir darbe hissettim. İkinci hamleyi yaptı. Bir darbe daha aldım… Oradan uzaklaştım, otomobilde aynada bir baktım kan akıyor. Karakola gittim çabucak. Gündem olmak için bizi mi seçti ne yaptı anlamadım. Anlamadığım şey o bıçağı alıp gelirken 5-6 kişi ile geliyor, kimse de tutmuyor onu. Cengiz Kurtoğlu epeyce sarhoştu aslına bakarsanız, sarhoş gelmişti. Bakışları bile acayipti. Ben de herkes üzere severdim kendisini.”