Oyuncu Alec Baldwin: Trump destekçilerinin beni öldüreceğini düşündüm

Morgoth

New member
Oyuncu ve direktör Alec Baldwin, Rust sinemasının setinde ‘kazayla’ ömrünü kaybeden manzara direktörü Halyna Hutchins’in vefatından sorumlu olmadığını söylemiş oldu. Baldwin, sinemanın direktör yardımcısı David Halls’a ve sahne aksesuarları yöneticisi Hannah Gutierrez-Reed’e atıfta bulunarak, vefattan sorumlu olduklarını belirtti.

CNN’e, konuşan Baldwin, “Biri silaha gerçek bir kurşun koydu. Hannah Gutierrez-Reed’in işi mühimmata bakmak ve boş mermiyi koymaktı. Sette rastgele bir gerçek mermi olmaması gerekiyordu” sözleri kullandı. Hutchins’in vefatını düşünmeden geçirdiği bir gün olmadığını söyleyen Baldwin, kendisine silahı uzatan direktör yardımcısı David Halls’u da suçladı. Oyuncu, “Yapması gerekeni yapmayan iki kişi var. Mahpusa girmelerini ya da hayatlarının cehennem olmasını istiyorum demiyorum. Bunu istemiyorum. Fakat her insanın bilmesini isterim ki, olanlardan bu iki kişi sorumludur” dedi.

Gutierrez-Reed ve Halls, Baldwin’in yorumlarının akabinde avukatları aracılığıyla CNN’e konuşarak, Baldwin’in yorumlarının hatası saptırma teşebbüsü olduğunu söylemiş oldu.

‘TRUMP DESTEKÇİLERİNİN BENİ ÖLDÜRECEĞİNİ DÜŞÜNDÜM’

Hutchins’in vefatından daha sonra, “Bence, Baldwin’in olayla direkt bir bağlantısı var. Yoksa nasıl dolu yahut boş olsun, bir silahı alıp sinemada rolü bile olmayan birine yöneltip tetiği çekersin ki?” diyerek kendisini amaç gösteren eski ABD Lideri Donald Trump hakkında da konuşan Alec Baldwin şu sözleri kullandı:

“Daha evvel halkı şiddet hareketlerine yönelten Trump, parmağıyla beni gösterip vefattan sorumlu olduğumu anlatıyordu. Eski liderin yönlendirmesiyle Kongre binasını basan, birilerini öldüren bir küme insan beni yüzde bin endişelendiriyor. O kümeden kimilerinin gelip beni öldüreceğini düşünmediğimi mi sanıyorsunuz?”

NE OLMUŞTU?

Alec Baldwin geçen yıl “Rust” sinemasının çekimleri sırasında manzara direktörü Halyna Hutchins’i vefatına, direktör Joel Souza’nın ise faydalanmasına sebep olmuştu. Oyuncu, olaydan daha sonra tetiği çekmediğini sav etmişti.