Pjanic: Kazanılacak ne var ise kazanmak için buradayım

PeLe

New member
Pjanic: Kazanılacak ne var ise kazanmak için buradayım Dönem başında Beşiktaş’ın Barcelona’dan kiralık olarak takımına kattığı Miralem Pjanic, beIN SPORTS’a konuştu.

Deneyimli oyuncunun açıklamaları şöyleki:

Transfer sürecim epeyce da âlâ değildi. Geçen sene Barcelona’da hocamız benim epey da mana veremediğim kararlar almıştı. Geçen sene epey baht bulamadım. Benim için kabul edilebilir bir şey değil. Zira futbolu epey seviyorum ve alanda olmak isteyen bir futbolcuyum. Barcelona’da da oynayabilirdim aslında. Biraz daha vakte gereksinimim vardı. Lakin hocamızın sonucu bu türlü oldu. Bu sorunu çözmek zorundaydım. Oynayabileceğim bir kulüp bulmam lazımdı. Dediğim üzere her vakit alanda olmayı isteyen bir futbolcuyum.

“Aklımdan en ufak bir kuşku bile geçmedi”

Transferin son gününde Beşiktaş’ın fazlaca büyük ilgisi oldu. Aklımdan en ufak bir kuşku bile geçmedi. Şampiyonlar Ligi’nde ve çift kupalı bir kadroda oynayacağım için epey heyecan duydum. beraberinde Türkiye’yi her vakit yakından tanımak ve görmek istemiştim.

“Benimle epey ilgilendiler”

Fransa’yla ulusal maç oynadık. Havaalanındaydım. Telefonum kapalıydı. Gazeteciler bana sorular sormaya başladılar. Telefonumu açmadığım için de mevzuyla ilgili haberim yoktu. Barcelona’da 3 yıllık kontratım olduğunu ve Barcelona’nın oyuncusu olduğumu söylemiş oldum. Otele geldim, telefonu açtığımda o kadar epey sayıda davet ve bildiri gördüm ki fazlaca şaşırdım. söylemiş olduğiniz üzere işler süratli gerçekleşiyor kimi vakit. Buraya gelmemde hocamızın, idaremizin fazlaca fazla katkısı oldu. Benimle epey ilgilendiler. Bu ilgi belirleyici oldu.

“İlk Sehic’le konuştum”

Liderimizle, asbaşkanımızla ve hocamızla tıpkı gün görüşmemiz belirleyici oldu benim için. Buraya gelmeye karar vermem konusunda epey değerli faktörler oldu. Futbolcu arkadaşlarımdan da birinci Sehic’le konuştum. O burayı biliyor zira… Bana bilgileri verdi. İyi şeyler anlattı bana. Beşiktaş’ın buranın en büyük kulübü olduğunu ve burada epey keyifli olacağımdan bahsetti. Geldiğimde gördüklerim, hocamızın, çalışanların ilgi ve alakası, tertip bana hakikat sonucu verdiğimi bir sefer daha gösterdi.

“İstanbul’da olmak beni ve ailemi hayli memnun ediyor”

“Takım arkadaşlarım nitekim çok uygun futbolcular ve bununla birlikte fazlaca da düzgün beşerler. Bizler yeterli işler yapacağız ben buna inanıyorum. İstanbul’da olmak beni ve ailemi fazlaca keyifli ediyor. Taraftarların sevgisi bilhassa benim epey hoşuma gidiyor. Ben de onlara bu sevginin karşılığını muvaffakiyetle vermek istiyorum. Başarılı olacağımızı düşünüyorum. Benim için en değerli şey futbolda kazanmaktır. Bunu gerçekleştireceğiz.”

“Sergen Yalçın’ın fazlaca başarılı”

Ben bir aydır buradayım. Sergen Yalçın’ın fazlaca başarılı bir hoca olduğunu söyleyebilirim. hem de ikili kupalı bir kadronun başında olduğu için bunu nazaranbilirsiniz. Antalya maçı üzere kritik maçlarda aldığı kararlarla da uygun bir hoca olduğunu gorebilirsiniz. Devre içinde yaptığı konuşma ve bizi motive etmesiyle kaliteli bir hoca olduğunu gorebiliyorsunuz. Bizi yeniden maça döndürdü. Şu anda da âlâ gidiyoruz lakin sakatlıklar yaşadık. Tüm ekip fit ve sağlıklı olduğu vakit neler yapabileceğimizi biliyorum. Çok fazla puan kaybedeceğimizi düşünmüyorum. Zira epeyce deneyimli kaliteli ve yeterli futbolcularımız var. Hepimiz beraberyken, tam ekip halindeyken kolay kolay biz bu işi bırakmayız. Tek istediğimiz şey bu işin sonunu getirebilmek.”

“Siyah-beyaz bana yakışıyor”

“Siyah beyaz bana yakışıyor. Ben kazanılacak ne var ise kazanmak için, şampiyonluk için buradayım. Umarım dönem sonu İstanbul’u siyah beyaza boyayacağız ve daima birlikte şampiyonluğumuzu kutlayacağız.”

“Sergen Yalçın’ın futbolculuğundan haberim var. kimi vakit tahlil toplantılarından evvel görüntüleri izliyoruz. Vakit zaman hocamızın da geçmişte attığı gollerin görüntülerini izliyoruz. Ben biraz da hocanın ne kadar kuvvetli bir futbolcu olduğunu görür görmez şaşırdım. Babam ve kimi arkadaşlarım hocanın ne kadar yeterli bir futbolcu olduğunu bana söylemişlerdi.”