PlayStation 5’e yeni özellikler getiren güncelleme yayınlandı

Undertaker

New member
PlayStation 5 için yayınlanan büyük sistem güncellemesi yaşanan meseleler için tahliller ve iyileştirmeler içeriyor. Kullanıcılar tarafınca bir müddetdir beklenen güncellemede en dikkat çeken iki yenilik üç boyutlu ses takviyesi ve harici SSD dayanağı olarak öne çıkıyor. 900 mb boyutundaki güncelleme bugün itibariyle indirilebiliyor.

PLAYSTATION 5 KULLANICI TECRÜBESİ GELİŞTİRMELERİ

Denetim Merkezi Özelleştirme – Oyuncular artık ekranın alt kısmında hangi denetimlerin gizleneceğini yahut gösterileceğini düzenleyerek yahut seçerek Denetim Merkezi’ni daha rahat ve özgür bir biçimde özelleştirebilir.

Gelişmiş Game Base – Oyuncular artık Denetim Merkezi’ndeki Game Base’ten arkadaşlarına ve kümelere kolay kolay ileti yazabilir ve görüntüleyebilir.

Oyuncular, Game Base’i tam ekranda görüntülerken, arkadaşlarının kaç adedinin çevrimiçi, meşgul yahut çevrimdışı olduğunu gorebilir ve tıpkı anda birden çok arkadaşlık isteğini kabul edebilir, reddedebilir yahut iptal edebilir.

Oyun Kitaplığı ve Ana Ekran Güncellemeleri – Birebir oyunun PlayStation 4 ve PlayStation 5 sürümlerine sahipseniz, bu sürümler artık Oyun Kitaplığı’nın “Yüklü” sekmesinde ve Ana ekranda farklı olarak görünecektir. Her oyun sahip olduğu paltformu net bir biçimde aşikâr ediyor.

Ekran Okuyucu Denetimleri – Oyuncular artık Ekran Okuyucu özelliğini duraklatabilir yahut devam ettirebilirsiniz (PlayStation + Üçgen düğmelerine basın). Ayrıyeten okuduğu her şeyi tekrar etmesini sağlayabilirsiniz (PlayStation + R1 düğmelerine basın).

TOPLUMSAL TECRÜBE ÖZELLEŞTİRMELERİ

PlayStation Now Çözünürlük Seçimi – PlayStation Now aboneleri, oyun akışı için tercih ettikleri görüntü çözünürlüğünü 720p yahut 1080p seçebilir.

Yeni Övgü Tipi: “Lider” – Çevrimiçi bir maçın akabinde oyuncular, yeni övgü tipi olan “Lider” seçeneği ile rakibini tebrik edebilir.

Otomatik Görüntü Yakalaması – Artık PlayStation 5 otomatik olarak oyunda şiddetli bir şeyi başardığınızda yahut bir şeyi yeterli yaptığınızda otomatik olarak o anın görüntüsünü kaydedecek.

üç boyutlu SES TAKVİYESİ

PlayStation 5 Eylül Güncellemesi, oyuncuların yerleşik TV hoparlörleri aracılığıyla üç boyutlu ses tecrübesi yaşamaları için takviye ekliyor. Ses menüsünde özellik etkinleştirildiğinde, standart iki kanallı TV hoparlör sesini 3d sese dönüştürerek oyunun atmosferine girme hissini artırır. Oyuncular, odaları için optimize edilmiş üç boyutlu ses ayarını uygulamak için DualSense kablosuz denetleyicilerindeki mikrofonu kullanarak odalarının akustiğini ölçebilir.

HARİCİ SSD DAYANAĞI

Artık tüm PlayStation 5 oyuncuları, PlayStation 5 konsoluna yahut PlayStation 5 Digital Edition konsoluna harici bir M2 SSD ekleyebilir. SSD’nin nasıl ekleneceği ve hangi modellerin uyumlu olduğuyla ilgili ayrıntılı ayrıntıları buradaki sayfadan bulabilirsiniz.

Haberimizde yazan ayrıntılar haricinde daha fazla ayrıntı öğrenmek isterseniz buradaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıyeten aşağıdan yeni güncellemenin tanıtım görüntüsünü da izleyebilirsiniz.