Ridley Scott ‘Alien’ dizisi hakkında konuştu: Asla özgünü üzere olmayacak

Morgoth

New member
“Blade Runner”, “Gladiator”, “Alien”, “The Last Duel” üzere sinemalarda imzası bulunan direktör Ridley Scott, yapımcılığını üstlendiği yeni Alien dizisi hakkında açıklamalarda bulundu. Scott, The Independent’e verdiği röportajda FX üretiminin asla 1979’daki sinema kadar âlâ olmayacağını söylemiş oldu.

Scott, 2012 yılında “Prometheus” sinemasıyla bir arada “Alien” kozmosunu bir daha hayata geçirdi. 2017 yılında izleyici ile buluşan “Alien: Covenant” ise gişede beklenen geliri elde edemedi. Disney Stüdyoları ise 2020 yılının sonunda yeni Alien dizisinin yolda olduğunu duyurdu. Stüdyo dizi haberinin akabinde, Fargo ve Legion üzere dizilerle tanınan Noah Hawley’nin Ridley Scott ile bir arada dizi üzerinde çalışacağını deklare etti.

Ridley Scott, FX kanalında yayınlanacak diziye dair birinci fikirlerini, “İlk sinema kadar güzel olmayacak, bunu muhakkak söyleyebilirim” diyerek belirtti.

DİZİ, YERYÜZÜNDE GEÇECEK

Kayıp Rıhtım’ın haberine nazaran, Alien dizisi öteki sinemalardan farklı olarak dünya üzerinde geçecek. Noah Hawley dizi ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yaratık kıssaları daima bir yerlere sıkışıp kalmış durumda. kimi vakit bir zindana, kimi vakit bir gemiye… Öyküyü biraz daha açıp, ‘Ya Yaratık buradan kaçarsa?’ hissini seyirciye daha süratli bir biçimde aktarmanın enteresan olabileceğini düşünüyorum” dedi.

‘MUHTEŞEM BİR YARATIĞINIZ var ise BU YARATIK vakit içinde ESKİMEYE BAŞLAR’

“Prometheus” ve “Alien: Covenant” sinemalarının gişedeki durumu hakkında da konuşan direktör, “Prometheus sinemasında Yaratık’ı ekranda göstermedim ve stüdyo bana, ‘Gördün mü, bu o kadar âlâ bir fikir değildi,’ dedi, Yani hakikaten mi? daha sonraki sinemada ise Yaratık’ı geri getirmemi istediler” dedi.

Alien’ın devamı niteliğindeki “Prometheus” gişede 400 milyon dolarlık bir gelir elde etti. İkinci devam sineması “Alien: Covenant” ise yalnızca 240 milyon dolarlık bir hasılatta kaldı. Scott bunun üzerine, “Ekranlara taşıdığınız harika bir yaratığınız var ise, bu yaratık vakit içinde eskimeye başlar ve o noktada artık yine tekrar düşünmeniz gerekir” tabirlerini kullandı.

YENİ BİR ALIEN SİNEMASI DAHA GELECEK

Alien dizisinin yanı sıra bir öbür Alien sineması üzerinde daha çalıştığını duyuran Scott, sinemanın ana temasının birinci sinemadaki yaratıkların yumurtalarıyla dolu bir gemide geçebileceğini belirtti.

Direktör ayrıyeten Napoleon Bonaparte’ın öyküsünü anlatan ve Joaquin Phoneix’in başrolünde bulunacağı “Kitbag” sinemasının hazırlıklarına devam ediyor.