Ronaldo hezimetin akabinde birinci kere konuştu: Sırtımı hiç dönmedim, lakin hayal bitti

PeLe

New member
Ronaldo hezimetin akabinde birinci kere konuştu: Sırtımı hiç dönmedim, lakin hayal bitti Portekiz’in Fas’a 1-0 yenilerek Dünya Kupası’na veda etmesinin akabinde gözyaşlarına boğulan Cristiano Ronaldo sessizliğini bozdu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan dünya yıldızı, Portekiz için Dünya Kupası kazanmanın mesleğinin en büyük ve savlı hayali olduğunu söylemiş oldu.

“Uluslararası alanda Portekiz’le de olmak üzere biroldukça kupa kazandım ancak ülkemizin ismine Dünya’nın en yükseğine taşımak en büyük hayalimdi. Bunun için savaştım. Bu hayal için fazlaca savaştım” diyen Ronaldo şöyleki devam etti: “Dünya Kupası’ndaki 16 yılda 5 maçta gol attım ve her vakit olağanüstü oyuncuların yanında ve milyonlarca Portekizlinin takviyesiyle alanda her şeyimi verdim. Gayretten kaçmadım ve hayalimden asla vazgeçmedim. Ne yazık ki dün düş bitti. Sıcağı sıcağına yorum yapmaya değmezdi. Hepinizin bilmesini istiyorum ki fazlaca şey söylendi, fazlaca yazıldı, fazlaca spekülasyon yapıldı lakin Portekiz’e olan bağlılığım bir an bile değişmedi. Her vakit her insanın gayesi için savaşan taraf oldum ve meslektaşlarıma ve ülkeme asla sırtımı dönmedim. Şimdilik söylenecek fazla bir şey yok. Teşekkürler Portekiz. Teşekkürler Katar. Hayal sürerken hoştu… Vakit en büyük rehberimiz olacak ve herkes kendi dersini çıkaracaktır.” (HABER MERKEZİ)