Sasa, PET cips üretim tesisi satın aldı

Mezopotamya

New member
Sasa, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama ile Indoroma Ventures’e ilişkin Adana Seyhan’daki PET cips üretim tesisinin; tesis, makine ve teçhizatının satın alınması sürecinin tamamlandığını duyurdu.

Sasa’dan KAP’a yapılanan açıklama şu biçimde: “Şirket İdare Konseyimizin 6 Nisan 2022 tarihindeki toplantısında, Adana Seyhan’da Şirketimize ilişkin arazi üzerinde heyeti bulunan üretim faaliyetleri bitmiş oldurilmiş PET cips üretim tesisinin, tesis, makine ve teçhizatının INDORAMA VENTURES ADANA PET SANAYİ A.Ş. şirketinden 43.975.460,80 TL + KDV bedelle satın alınmasına ve içsel bilginin Sermaye Piyasası Heyetinin II-15.1 sayılı Özel Durumlar Bildirisi’nin ‘İçsel ayrıntıların Kamuya Açıklanmasının Ertelenmesi’ başlıklı 6’ncı hususu kapsamında mukavele koşulları uyarınca kamuya açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiştir.

Sözleşme koşul ve şartlarının yerine getirilmesi niçiniyle, içsel bilginin kamuya açıklanmasının ertelenmesi sonucu ve alım sürecinin tamamlandığı bilgisi kamuoyuna hürmetle duyurulur.”