Sergen Yalçın: Bana asla yakışmaz

PeLe

New member
Sergen Yalçın: Bana asla yakışmaz Beşiktaş’ın eski Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, siyah-beyazlı tribünlerin Valerien Ismael’i istifaya çağırıp, kendisi lehine tezahüratta bulunmasını olağan karşıladı, lakin Fransız teknik adama art çıktı.

Yalçın, “Taraftar istediği üzere bağırır, engelleyemezsiniz. Bu oyunda reaksiyon de var, övgü de… Doğal karşılamak gerekir. Taraftar eleştirebilir, kızabilir, bu oyunun tabiatında var. Bunlar, futbolun ortasında olan doğal reaksiyonlardır. Kaldı ki Beşiktaş âlâ bir kadro… Bence tepenin de en büyük ortaklarındandır. O denli kalkıp, ah vahlar çekilecek bir tablo yok ki ortada. Puan cetveline baktığımızda her insanın amaçta olduğunu görüyoruz, yani herkes birbirine yakın… O denli karalar bağlamaya da gerek yok” tabirlerini kullandı.

“Ona saygısızlık olur”

Sergen Yalçın, meslektaşı Valerian Ismael ve yeni transferlerle ilgili de şu biçimde konuştu:

“Takımın başında bir hoca var, onunla ilgili yorumlar yapmak hem hakikat olmaz tıpkı vakitte bana asla yakışmaz. Ona saygısızlık olur. Bu hususlara girmek istemiyorum. Yalnızca oyunsal manada biraz badire var. Kaldı ki, alınan oyuncular Preimer Lig’den geldiler. Hepsi de değerli isimler… Meslekleri de bunun en büyük göstergesidir.”

Ligin uzun bir maraton olduğunu da hatırlatan başarılı teknik adam, “Biraz sabır ve takviye gerekir. Taraftar sonuçta kadronun daima başarılı olmasını, istiyorlar, reaksiyonları bundandır” yorumunu yaptı.

KAYNAK: MİLLİYET