Sergen Yalçın: Bana bir şey söylemek isteyen direkt söylesin, kıvırtmaya gerek yok

PeLe

New member
Sergen Yalçın: Bana bir şey söylemek isteyen direkt söylesin, kıvırtmaya gerek yok Beşiktaş Teknik Yöneticisi Sergen Yalçın, Adana Demirspor karşısında 3-0’lık üstünlüğün akabinde 3-3 birliktee ayrılmalarının ıstırabını yaşadıklarını söylemiş oldu.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Sergen Yalçın, “3-0’lık skordan daha sonra maçın 3-3’e gelmesi bizim ismimize önemli talihsizlik” tabirlerini kullandı.

“Tabii ki üzgünüz. Dönem ortasında bu sonuçlar olacak” diyen Yalçın şu biçimde devam etti:

“Öne geçtikten daha sonra skorun birliktee gelmesi kolay değil. Son kısımda oyundan büsbütün düştük. Daha canlı oyuncularla atılımlar yaptık lakin başarılı olamadık. Uzun maratonda bu cins şeyler oluyor, fazla büyütmemek lazım. Almamız gereken dersleri çıkarıp yolumuza devam etmek zorundayız.”

Oyundan düşmelerini yorgunluğa bağlayan Yalçın, bunu mazeret olarak görmediklerini ve 3-0’dan skoru 3-3’e getirmemeleri gerektiğini lisana getirdi.

BALOTELLİ’YE REAKSİYON: DÜZEYSİZ BİR DAVRANIŞ

Adana Demirsporlu futbolcu Mario Balotelli’nin attığı golün akabinde direkt kendisine yönelik kelamlar sarf ettiğini belirten Sergen Yalçın, Balotelli’ye reaksiyon gösterdi.

Yalçın, “Balotelli hareketi direkt bana yaptı. Niçin o denli bir hareket yaptığını bilmiyorum. Kendisini tanımam, hiç bir diyaloğum yok. O hareketin karşılığı sarı mı kırmızı mı bilmiyorum. Profesyonel futbolcuya yakışmayacak davranış” dedi.

Hareketin Adana Demirspor topluluğu ismine üzücü olduğunu söyleyen Yalçın, “Seviyesiz bir davranışta bulunması maalesef kendisi ismine ve Adana Demirspor topluluğu ismine üzücü bir durum. Kendisine cevap vermedim. Ben teknik yöneticim, birebir düzeyde değiliz. Bu davranışı büsbütün kendisini ve Adana Demirspor’u ilgilendiren bir durum” diye konuştu.

Geçen dönem Balotelli’nin Beşiktaş’a önerildiğinin hatırlatılması üzerine Yalçın, “Bize önerilen biroldukça oyuncu var. Bana 40-50 oyuncu öneriliyor, bunların ortasında karar veriyoruz. bu biçimde bir reaksiyonun niçini bu olamaz. Kimse önerilen bir oyuncuyu almak zorunda değil. Herkes kendi oyun nizamına göre oyuncu alıyor. Oyuncular her kadroda oynayabilir. Kendi performansını gösterebileceği bir sürü topluluk var. Bu yaptığı hareketin açıklaması olamaz. Saygısızca ve sıradan bir davranış” karşılığını verdi.

‘ZEMİN İSTEDİĞİMİZ DÜZEYDE DEĞİL’

Saha tabanıyla ilgili soruyu yanıtlayan Yalçın, “Zemin maalesef istediğimiz düzeyde değil. Oyuncular da Dortmund maçında bundan şikayet etti. Taban yeni yapıldı. Ulusal maç ortasının akabinde daha uygun olacağı söyleniyor, umarım o denli olur. Maçlar âlâ tabanda oynanır. Futbolcular fazlaca külfet yaşıyor” diye konuştu.

Hakemler konusunda kanısı sorulan Yalçın, “Hakemler konusunda konuşmak istemiyorum. Ne konuşursak reaksiyon alıyoruz” sözlerini kullandı.

her insanın kendisiyle ilgili açıklamada bulunduğunu anlatan Yalçın, şunları söylemiş oldu:

“Uilenberg geliyor benimle ilgili açıklama yapıyor. Bu adam yabancı. Maçta oyuncu bana hareket yapıyor. Oyuncuyu tanımıyorum, ömrümde görmedim. Son olarak Stefan Kuntz benimle ilgili konuştu. Evvel saçmaladı daha sonra toparlamaya çalıştı. Bana bir şey söylemek isteyen var ise direkt söylesin, kıvırtmaya gerek yok. Benim kimselerle makus diyaloğum yok, berbat konuşmuyorum. Bu beşerler Avrupa’da yaşıyor, benimle ilgili cümleler kuruyorlar. Bu mevzularla ilgili diyaloğa girmek istemiyorum lakin girmek isteyen var ise gireriz. İnşallah bu biçimde şeyler tekrar yaşanmaz” (İSTANBUL/AA)