Tahir Kıran: Ben Galatasaray düşmanı değilim!

PeLe

New member
Tahir Kıran: Ben Galatasaray düşmanı değilim! Üstün Lig takımlarından Çaykur Rizespor’un yeni lideri Tahir Kıran, kimselerle arbede etmeden tüm kulüplerle dostça çaba edeceklerini söylemiş oldu.

Kıran, Çaykur Rizespor’da vazifesi niye kabul ettiğini ve amaçlarını anlattı.

Çaykur Rizespor’un günü kurtarma operasyonlarını bırakmak zorunda olduğunu kaydeden Kıran, “Ligde vazgeçilmez olmak için altyapıyı kurmak zorundayız. Yabancı sayısı Türk futbolunda kriz oluşturdu. Ayağımızı yorganımıza göre uzatmanın yollarını aramalıyız. Bir taraftan ekipte gençleştirme yaparken bir taraftan da planlama yapmalıyız. Beş yıllık bir planımız var. Beş yıl sonunda meyvelerini toplamaya başlayacağız. Öncelikli misyonumuz kalıcı olmak, vazgeçilmez olmak.” diye konuştu.

Çaykur Rizespor’un Üstün Lig’de hengame eden manzarasından uzaklaşacağını belirten Kıran, “Hedefimiz Karadeniz birliğini kurmak, her insanın birbirine takviye olması. Çok önemli bir potansiyel var, bunu kullanamıyoruz. Biz, Trabzon, Ordu, Giresun, Artvin’den Sakarya’ya kadar kullanamıyoruz. Bu gücü kullanılabilir hale getirmemiz lazım. Karadeniz birliğini kurmamız lazım. Karadeniz birliğini kurarsak şayet bizim bileğimizi kimse bükemez.” tabirlerini kullandı.

Karadeniz’deki birliği engelleyecek tavırlardan kaçınılması gerektiğinin altını çizen Kıran, şunları aktardı:

“Geçmişte yaşanan kimi olaylar var lakin hepimizin Trabzon ile akrabalığı var. Neyi paylaşamıyoruz? Orada 3-5 futbolcunun yaptığı bir olayın yıllarce ceremesini çekemeyiz. Yaşandı bitti. Beni bundan dolayı epeyce eleştirenler olacaktır. Hakikat değil, doğrusu hepimizin el ele vermesi lazım.”

Kıran, birlik için bir yerden başlamak gerektiğini lisana getirerek, “Ben Trabzon ile kol kola maç seyredeceğim dediğim vakit buna bir sürü Rizeli ve Trabzonlu hemşehrim epey sıcak yaklaştı. Birkaç fanatik dışında. Trabzon ile iç içesin. Değişik olan ne? Birkaç futbolcunun şahsî probleminden dolayı yıllarce küsemeyiz. Biz kimselerle yapmayacağız. Bilhassa Karadeniz kulüpleri ile yapmayacağız.” halinde konuştu.

Loic Remy meçhullüğü

Kıran, Fransız golcü Loic Remy’nin durumunun belgisiz olduğunu kaydederek, “Remy, bir ‘Gideceğim.’ bir ‘Kalacağım.’ diyor. Şahsi fikrim Remy’den yaralanmaktan yana. Bülent hocaya fikrimi söylemiş oldum. Geçen dönem ekibin içerisinde biraz yalnızlaştırılmış, küstürülmüş, kenarda kalmış. Bülent hocanın ruhundan anlayacağını, faydalanacağını düşünüyorum. Konuşacağız ve gerekli sonucu vereceğiz.” sözlerini kullandı.

Transferde birinci etapta orta saha, kanat, forvet ve defans için takıma 5 oyuncu dahil etmeyi planladıklarını vurgulayan Kıran, amaçlarının şöhrete aç futbolcu bulmak olduğunu belirtti.

Gayelerinin büyük olduğunu aktaran Kıran, bunun vakit içerisinde ortaya çıkacağına değinerek, epey yabancı oyuncunun muvaffakiyet getirmeyeceğini, kesinlikle futbolcu yetiştirmek gerektiğini, 14 vilayette Çaykur Rizespor altyapısı oluşturmak için çalışma başlatacaklarını vurguladı.

Kıran, İsmail Köybaşı’yı grupta tutmak istediklerini, kaleci Gökhan Akkan’ın kontratını uzatmak için kendisi ile görüştüklerini lisana getirdi.

“Benim felsefemde kimse ile hengame etme yok”

bakılırsave gelmesinin akabinde toplumsal medyada ve birtakım yayın organlarında Galatasaray Teknik Yöneticisi Fatih Terim ile yaşadığı bir olayın gündeme getirildiğini kaydeden Kıran, şöyleki devam etti:

“Benim felsefemde kimse ile hengame etme yok. Kim olursa olsun, hangi kulüp olursa olsun arbede kelam konusu değil. Bu Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe olabilir. Trabzon hiç olmaz. Trabzon ile arbede etme durumumuz yok. Kimse ile hengame etmeyeceğiz. Biz futbolun yalnızca yeşil saha içerisinde oynanan bir oyun olduğuna inanmış bir grubuz. Bu demek değil hakkımızı yedireceğiz. Hakkımızı yemeye kalkarlarsa kıyamet kopar. Saha içerisinde oyun oynanırken yanılgılar olacak.”

Toplumsal medyada “Bir Galatasaray düşmanı gitti, bir Galatasaray düşmanı geldi.” biçiminde yazılanların gerçeği yansıtmadığına dikkati çeken Kıran, şunları kaydetti:

“Ben kimseye düşman değilim. Fatih Terim ile ilgili bir konuşma ve aramda özel bir şeydir. Severim, sevmem. Hocalığını tartışmam. Ortamızda bu biçimdelar sorunlu bir durum kelam konusuydu. bu biçimdeki konuşmayı birileri kaydetmiş yarın lazım olur diye. O da söylemiş olduğim ‘Fatih Terim’in hocalığını tartışmam. Karakterini beğenmiyorum.’ kelamıdır. Bu Galatasaray topluluğuna, Rizespor topluluğuna mal edilemez. Benim şahsî, ikimizin içindeki bir diyalogdur. bu biçimdelar öyleydi. daha sonradan konuştuk, görüştük. Ortamızda rastgele bir sorun yok. Ben Fatih Terim’den topçu istiyorum. Abdurrahim Albayrak aradı. Benim şahsi sorunum yok. Burak Elmas tebrik bildirisi yayımladı.”

KAYNAK: AA