Tümer Metin: Sergen Yalçın’la birlikte Fenerbahçe derbilerini bekliyorduk

PeLe

New member
Tümer Metin: Sergen Yalçın’la birlikte Fenerbahçe derbilerini bekliyorduk Tivibu Spor yorumcusu Tümer Metin, Beşiktaş ile Fenerbahçe içinde dün oynanan ve 1-1 birliktelikle sonuçlanan maçı kıymetlendirdi.

Futbolculuk mesleğinde hem Beşiktaş hem Fenerbahçe forması giyen Metin, Fenerbahçe’nin yıldız oyuncusu İrfan Can’ın performansıyla ilgili, “Üzerindeki baskıyı atamadığını düşünüyorum. her insanın ondan beklentisinin onda baskı yarattığını düşünüyorum. Kimi oyuncular bu biçimde türbülansa girer ancak bir çıkış maçı yakalar maçı taşır. Ona o denli bir maç da gelmedi bir türlü. Espriyle karışık biz Sergen Yalçın’la birlikte Fenerbahçe derbilerini bekliyorduk. Dönemin tamamını silelim morali üst çekelim diye” sözlerini kullandı.

‘BU SAATTEN daha sonra OYNAMASINA GEREK YOK’

Beşiktaş’ın hamle oyuncularının performansını da eleştiren Metin, “Larin neredeyse boş kaleye atamamış, Batshuayi penaltı kaçırmış. esasen dönemin genelinde bu iki ismin gol eksikliği niçiniyle Beşiktaş bu dönemi bu biçimde geçirdi. Batshuayi’nin bu saatten daha sonra oynamasına da gerek yok. Geçen hafta oyundan çıkarken yaptığından daha sonra oynamaz diye iddia ediyordum. Bathsuayi’yi sağ kenar oynatırdım, Atiba’yı, Larin’i kim olursa olsun oynatırdım lakin Kenan’ı oynatmazdım. Kuntz’un Kenan üzerinden açıklaması tesirli oluyor üzere oluyor lakin bir atak oyuncusundan defansif katkı almak ekstra bir şey olabilir lakin sağ çizgi oyuncusu olabilmesi hayli muhtemel değil” dedi. (HABER MERKEZİ)