Turkcell’den afet bölgelerine 10 bin tablet bağışı

Mezopotamya

New member
Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Turkcell, 6 Eylül’de başlayacak yeni eğitim öğretim yılı öncesi afet bölgelerindeki öğrenci ve öğretmenlere takviye olmak hedefiyle tablet dağıtımı için çalışma başlattı.

Turkcell’den yapılan açıklamaya bakılırsa, Bakanlık ve Turkcell, yangın ve sel bölgelerinde bulunan öğrenci ve öğretmenler için yeni bir projeyi hayata geçirdi. Afetlerden ziyan nazarann bölgelerdeki okullarda eğitim bakılırsan öğrenci ve öğretmenlere 10 bin adet tablet dağıtılacak.

Tabletler, orman yangınlarında ziyan bakılırsan Adana, Antalya, Mersin, Osmaniye ve Muğla vilayetlerinde genel hayata tesirli afet bölgesi ilan edilen yerler ile selden etkilenen ve birebir biçimde afet bölgesi ilan edilen Kastamonu, Sinop ve Bartın’daki birinci, orta ve lisede eğitim goren öğrenci ve öğretmenlere verilecek.

Tabletler, bu haftadan itibaren Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafınca okullara gönderilerek, öğrenci ve öğretmenlere teslim edilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çalışmaya ait şunları kaydetti:

“Milli Eğitim topluluğumuz olarak, son devirde arka arda yaşadığımız iki büyük felaketin yaralarını sarmaya, izlerini silmeye elimizdeki tüm imkanlarla devam ediyoruz. Bu bölgede yaşayan ve 6 Eylül’de okullarıyla kavuşturmak için gerekli çalışmaları yaptığımız evlatlarımız ve öğretmenlerimizin sorunlarını çözmek bizim için birinci öncelikli gayelerden biri oldu. Buradaki gereksinimlerin tamamını karşıladık. Çocuklarımızın gereksinim duyacağı kırtasiye gereçlerini fiyatsız olarak karşılıyoruz. Bunun yanı sıra sel ve yangın felaketinden etkilenen çocuklarımıza ve öğretmenlerimize 10 bin tabletin ulaşması hakkında bir hoş haberi de paylaşmaktan memnunluk duyuyorum.

Turkcell bu bölgeye 10 bin adet tablet ulaştıracak. Bu vesile ile Turkcell İdare Heyeti Lideri Sayın Bülent Aksu’nun şahsında Turkcell’e yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Çocuklarımızın yüz yüze eğitime ve okullarına 6 Eylül’de kavuşabilmeleri için ne gerekiyorsa yapacağımız konusunda kimsenin kuşkusu olmasın. Gerekli tüm önlemler alınmış biçimde, huzur ortasında bir yeni eğitim yılına başlamak üzere olduğumuz şu günlerde, öteki acıların yaşanmamasını samimiyetle diliyorum.”

Yangın, sel üzere herkesi derinden üzen üst üste doğal felaketler yaşandığını anımsatan Turkcell İdare Konseyi Lideri Bülent Aksu da şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu felaketlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kere daha Allah’tan rahmet, yaralılara şifalar diliyoruz. Yaşanan bu felaketlerin akabinde yaralarımızın sarılmasına katkı sağlamak için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bu süreçte okulların açılmasıyla bir arada afet bölgelerinde eğitim bakılırsacek geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimlerine bir nebze de olsa takviye olmak istedik. Bunun en düzgün yolunun da teknolojik dayanaktan geçtiğinin şuuruyla 10 bin tableti, Zeka Gücü, Manisiz Eğitim üzere birfazlaca eğitim projesini de birlikte yürüttüğümüz Ulusal Eğitim Bakanlığımıza bağışlama sonucu aldık.

Ümit ediyoruz ki öğrencilerimiz kendilerine sağlanacak bu tabletlerle derslerini yakından takip edecek, ödevlerini ve araştırmalarını kolay kolay yapabilecek. İstediği her bilgiye anında erişebilecek. Öğretmenlerimiz de tabletler aracılığıyla derslerini rahat bir biçimde anlatabilecek. Bu vesileye bu biçimdesine manalı bir proje bir arada imza atma talihi sundukları için başta Ulusal Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer olmak üzere emeği geçen tüm Bakanlık çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”