Ufuk Beydemir ve Sefo içinde tartışma: Düzey bu, prim yapan bu

Morgoth

New member
Müzisyen Ufuk Beydemir, rapçi Sefo’nun, 7 yaşındaki toplumsal medya fenomeni Fevzi Kaan Türker’i konserde sahneye çıkararak düet yapmasına reaksiyon gösterdi. Beydemir, toplumsal medya hesabından konserde çekilen görüntüyü alıntılayarak, “Seviye bu, prim yapan bu” yazdı. .

Beydemir’in paylaşımının akabinde Sefo ise, “12 yaşındaki bir çocuk, bir hayalini gerçekleştirdiğini söylüyor. Sen prim ve düzeyden bahsediyorsun. bir daha küçük bir çocuğun kelamlarını yazdığı ‘Ben Bir Kek Miyim’ diye bir şarkın var. Prim ve düzey araştırmana oradan devam et” sözlerini kullandı.

Bunun üzerine Ufuk Beydemir de, “Ben sıfır yetenek bir çocuğun ‘başarı’sını, gördüğü ilgiyi eleştirdim lakin arkadaş üzerine alınmış niçinse. 7 yaşında çocuğun yazdığı derinlikli kelamları müziğe çevirdim evet, yaptığım işin ardındayım hâlâ. O müzikle, şu kulak kanatan video’yu kıyaslamak ister miyiz sahiden?” dedi.

Sefo’nun “Bunun üzerine anladım ki sen bir keksin kanka” demesine ise Ufuk Beydemir, “Belki bir şey olabilirim kanka” karşılığını verdi.

Ufuk Beydemir, daha evvel toplumsal medyada viral olan ve İsmail isimli bir çocuğun yazdığı ‘Ben Bir Kek Miyim” isimli şiiri bestelemişti. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)