Ulusal atletler ‘Yıldızlar Gecesi’nde buluştu

PeLe

New member
Ulusal atletler ‘Yıldızlar Gecesi’nde buluştu Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları ve 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda uğraş eden atletler ve antrenörler için İstanbul’da “Yıldızların Gecesi-Team Türkiye Tebrik Resepsiyonu” düzenledi.

Tertipte ulusal okçu Mete Gazoz, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Tokyo’nun kendisine fazlaca hoş şeyleri hatırlattığını aktaran Mete, “Tokyo, benim dışımda herkes için tüm Türk halkı için epey hoş şeyler hatırlatıyor. Çok hoş bir anı oldu. Hem bu spor külçeşidini epey daha küçük yaşlarındaki çocuklara aktarabilmek için fazlaca hoş bir turnuva oldu. Bütün her insanın bir buçuk hafta boyunca takip ettiği hoş bir andı. Benim için de fazlaca hoştu. Öteki herkes için de hayli hoş geçmiştir.” tabirlerini kullandı.

Mete, bir gazetecinin gayeleri tarafındaki sorusuna, şu cevabı verdi:

“Bir altın daha. Biraz daha bu biçimde aç gözlü olmak lazım. Aslında aç gözlü hoş bir şey değil lakin madalya konusunda hoş bir şey. Artık bir tane altın aldık evet fakat bir daha sonraki olimpiyatlara epeyce daha kısa vakit kaldı. Hazırlanmak için epeyce daha kısa vaktimiz var. Şimdiden 2024’e hazırlanmaya başladık. Bu bir tane olan altın madalyanın sayısını arttıracağız. Benim gayem de 4 altın madalya, 5 altın madalya.”

Mete, epey hoş bir gece geçirdiklerinin de altını çizerek, kelamlarını şöyleki tamamladı:

“Bu gece hayli hoş oldu. Zira olağanda biz sportmen olarak Türk kafilesindeki atletler olarak hayli sık bir ortada olma bahtımız olmuyor. Her atletin kendi takvimi ve programı birbirinden epey farklı. Yalnızca bu biçimde turnuvalardan turnuvalara birlikte olabiliyorduk. Artık tarihi bir muvaffakiyetten daha sonra yeniden daima bir arada burada toplanmak, bu biçimdeları konuşmak tekrar birbirimize söylemek ondan sonrasındası için de konuşmak hayli hoş. Hoş bir gece olacağını düşünüyorum.”

Busenaz Sürmeneli: “Burada olmak güzel”

Tertipte olimpiyat şampiyonu ulusal boksör Busenaz Sürmeneli, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Olimpiyattaki öbür sportmen arkadaşlarıyla bir ortaya gelmenin memnunluğunu yaşadığını belirten Busenaz, “Sürekli kamplarda ve maçlarda oluyoruz. bu biçimde bir ortamı yakalayamıyoruz açıkçası. Tüm Türkiye olarak burada olmak hoş. Onlarla sohbet etme imkanı bulacağız. Daima görüştüğüm arkadaşlarımız var. Onların burada olması hoşuma gidiyor. Hoş bir gece olacak diye düşünüyorum. Sürprizler bekliyor diye düşünüyorum. Tüm Türkiye olarak sürprizlere alışığız.” tabirlerini kullandı.

Olimpiyatlarda hoş bir muvaffakiyet elde ettiklerini hatırlatan Busenaz, “Olimpiyata yollarken daima bizim moralimizi yüksek tutmak için uğraş verdiler. Hoş bir muvaffakiyet elde ettik. Kıymetli olan bunu sürdürmek. Dünya şampiyonası ve turnuvalar var. Her şey hoş gidiyor. hiç bir şey moralimizi bozmadı. Maksadım gitmedilk evvel şampiyon olmaktı. Artık 2024’e efsane olmaya yönelik. Bu efsaneliğimizi sürdürüp başarımızı kat kat devam ettirmek istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Busenaz’ın antrenörü Cahit Süme ise şunları kaydetti:

“Olimpiyat oyunlarından daha sonra bir ortaya gelip grup olarak sevincimizi yaşayamadık. Hoş bir akşam hoş bir gece. Biz tabi olimpiyatın şayet olmazsa olmazımız 2024 ve 2028’i düşünüyoruz. Daha yapacak fazlaca işimiz var. Türkiye’ye kazandıracak epey madalyalarımız var. Hayallerimizin peşinden koşmaya devam edeceğiz. İnşallah hedeflediğimiz başarıyı ülkemize getireceğiz.”

Paralimpik masa tenisçi Nesim Turan: “bu biçimde bir gecede bulunmaktan keyifli ve gururluyum”

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda masa tenisi branşında bronz madalya kazanan Nesim Turan, madalyanın keyfini sürmeye devam ettiklerini söylemiş oldu.

Tokyo’da hayli keyifli bir müddetç yaşadıklarını belirten Nesim, “Tokyo’dan ülkemize bronz madalyayla döndük. O dönüşün akabinde bu biçimde bir gecede bulunmaktan hakikaten son derece memnun ve gururluyum. Evet başarıyı yakalamak tabi hoş ancak o muvaffakiyetin keyfini sürmek farklı bir hoş. Biz de o madalyanın keyfini sürmeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

Keyif sürerken de yeni hayaller ve maksatları düşünmeye devam ettiklerini lisana getiren ulusal sportmen, şunları kaydetti:

“O madalyadan evvel de hayli hoş bir mesleğim vardı ancak olimpiyat madalyasının tadı, keyfi fazlaca diğer zira dünyanın en büyük spor tertibi ortasında kendinize yer buluyorsunuz. Bu fazlaca büyük bir keyif ve gurur vesilesi. Hatta bronz beni memnun etmemişti. Çok daha farklı bir hayalle gitmiştim. Tokyo’da nasip olmadı ancak en büyük hayalim Paris’te o madalyanın rengini değiştirip altın madalyayla ülkeme dönmek.”

Buse Naz Çakıroğlu: “Tokyo’da aldığımız muvaffakiyetler bizi en epeyce Paris için umutlandırdı”

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya kazanan ulusal boksör Buse Naz Çakıroğlu, 2024 Paris Olimpiyatları’ndan umutlu olduğunu söylemiş oldu.

Hilton Bomonti Otel’de Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Suzuki Kazuhiro’nun yanı sıra spor, sanat ve iş dünyasından isimlerin yer aldığı geceye katılan ulusal sportmen, fazlaca memnun olduğunu belirtti.

Emeklerinin karşılığını bu gece daima birlikte kutladıklarını vurgulayan ulusal boksör, “Çok memnun ve huzurluyum. Çok uzun müddettir verdiğimiz emeklerin karşılığını hayli hoş bir biçimde aldık. Tıpkı Tokyo’da olduğumuz üzere daima bir ortadayız. Bakan Beyefendi, genel müdürlerimiz, antrenörlerimiz daima birlikte. Tokyo’da aldığımız muvaffakiyetler bizi en epeyce
Paris için umutlandırdı. Paris için umutlu olduk zira orada kaçırdığımız madalyalar daima dördüncülük ve beşincilikti. Bu Paris için bir umut ışığı oldu. Orada da epey büyük muvaffakiyetler elde edeceğimize bir işaret.”
tabirlerini kullandı.

Bu kafilenin bir modülü olmaktan duyduğu memnuniyeti lisana getiren Buse Naz, şöyleki devam etti:

“en çok olimpiyat madalyası alınan olimpiyatta yer aldığım için fazlaca memnunum. Bu yıl boks branşında da epey büyük birinciler başardık. Bunu da temsil ettiğim için fazlaca memnunum. Daha büyük muvaffakiyetlerde inşallah daima bir arada karşınızda olacağız. Mayıs ayında Dünya Şampiyonası var ve İstanbul’da mesken sahipliği yapıyoruz. Ben birinci Dünya Şampiyonası’nın buraya alınacağı katılaştıktan daha sonra ailemin ve bütün bizi destekleyen her insanın önünde dünya şampiyonu olmayı epeyce istediğimi söylemiştim. Şu an öncelikli gayemiz dünya şampiyonu olmak ve çabucak sonrasındasında da Avrupa şampiyonu olup yeniden olimpiyata kilomuzda bir numara olarak gitmek.”

Atacakları tüm adımlarda kendilerinden daha sonraki atletleri düşündüklerini aktaran Buse Naz, kelamlarını şu biçimde tamamladı:

“Çok fazla geriden gelen atlet arkadaşlarımızın önünü açtığımızı düşünüyorum. Bizim sonrasındasındasında atacağımız bütün adımlar onlar için olacak. Burada bakanlığın da epeyce değerli bir hissesi var. Bizim işimize ve istediğimiz hayallerimize bizden daha epey hürmet gösterip daha hayli itina gösteriyorlar. Bu da başarıyı getiriyor. Çok daha hoş, hayli daha büyük işler olacağına inanıyorum. Kendi sporumda birinci olmaktan fazla bayan atlet olarak birinci olmak beni fazlaca gururlandırıyor. Benden güç, ilham alan birfazlaca atlete örnek olduğumu düşünüyorum. Bu da bizim işimize daha hayli dört elle sarılmamıza yardımcı oluyor. Önümüzdeki senelerda bunun katlanarak artacağını düşünüyorum. Bilhassa bayan atletler olarak, biz elimizi attığımız her şeyi güzelleştirdiğimiz için yaptığımız sporu da güzelleştiriyoruz.”