Vodafone Business 2021’de 1.2 milyon kurumsal müşteriye tahlil sundu

Undertaker

New member
İşletmelerin dijital iş ortağı Vodafone Business, 2021 yılında da müşterilerini geleceğin dijital dünyasına hazırlamaya devam etti. Vodafone Business’ın Objelerin İnterneti, 5G, Bulut, Siber Güvenlik ve Dijital Tarım alanlarında sunduğu tahlil ve servislerden son 1 yılda 1.2 milyon kurumsal müşteri yararlandı. İşletmelerin evvela iş süreçlerini kesintisiz ve inançlı biçimde sürdürebilmelerini sağlayan Vodafone Business, farklı bölümlerde faaliyet gösteren şirketlerin gereksinimlerini tahlil ederek sunduğu uçtan uca tahlillerle rekabet avantajı sağlamalarına dayanak oluyor.

Vodafone Türkiye İcra Şurası Lider Yardımcısı Hasret Kestioğlu, şunları söylemiş oldu:

“2021 yılı hayatın olağana dönmeye başladığı, işletmelerin dijitalleşmenin kıymetinin farkına vararak gelecek stratejilerini bir daha şekillendirdiği bir çıkış yılı oldu. İşletmeler, yeni olağana süratle ahenk sağlayabilmek için dijital yatırımlarını 6 yıl öne çekti. Biz de ‘teknoloji irtibatı şirketi’ olarak global uzmanlığımızı ve lokal tecrübemizi birleştirerek işletmelerin öne çıkan gereksinimlerine odaklanıyoruz. Vodafone Business olarak, finanstan perakendeye her dalın gereksinimlerine uygun tahlillerle müşterilerimizi geleceğin dünyasına hazırlıyoruz. 2021’de de ölçek bağımsız olarak her işletmeye uygun özelleştirilmiş projeler geliştirmeye devam ettik. Bir yandan verimlilik ve tasarruf imkânı sunarken, bir yandan da en hakikat kanalları kullanarak müşteri memnuniyetinin korunmasını sağladık. Tahlil ve servislerimizden son 1 yılda 1.2 milyon kurumsal müşteri yararlandı. Gelecek rotamızda, altyapımızı geliştirip geleceğe hazırlayarak, kamuda sağlıktan eğitime her alanda dijitalleşme çalışmalarına takviye olarak, gereksinim sahibi kısımlar için dijital erişimi ve okuryazarlığı artırarak ve işletmelerin dijitalleşmesine dayanak olarak ekonomik dönüşümde yerimizi almak var. Ve kurumsal tahliller en kıymetli büyüme alanlarımızdan biri olacak. Vodafone Business olarak, dijitalleşmeye giden yolda teknolojideki gücümüzle işletmelerin yanında yer almaya devam edeceğiz.”

IoT aygıt sayısı %24 arttı

Vodafone Business 2021 yılında Türkiye’de Objelerin İnterneti Teknolojisiyle (IoT) bir arada 2.6 milyon aygıtı birbirine bağladı, IoT tahlilleriyle bilhassa üretim ve perakende kesimlerinin dijitalleşmesine takviye oldu. Örneğin ticari araç segmentinde 50 yılı aşkın müddettir üretim gerçekleştiren Anadolu Isuzu, üretim çizgilerini takip ederken ürettikleri araçların hangi kademede olduğunu ve üretim alanı içerisinde nerede olduğunu takip edebileceği bir sisteme muhtaçlık duyuyordu. Akıllı Fabrika projesi ile Vodafone Business, Anadolu Isuzu’nun üretim çizgisinin anlık takibini sağlayarak, eser kalite ve teslimat vakit içinderını iyileştirmesine imkan sağladı. Anadolu Isuzu, Vodafone Business’ın Red Denetim tahlili yardımıyla beraberinde, üretim tesisinin genel verimliliğini ölçebiliyor, üretimi yakından takip ederek makinelerin performansını en yüksek düzeye çıkarıyor ve iş kayıplarının önüne geçebiliyor.

5G altyapısıyla çalışan Türkiye’nin birinci Özelleştirilmiş Taşınabilir Şebeke (MPN) heyetimi tamamlandı

Önümüzdeki devirde sağlıktan finansa, turizmden eğitime, perakendeden bankacılığa kadar her dalda esaslı değişikliklerle karşılaşacağız. Bu değişikliklerin temelinde yer alacak 5G de gelecekte biroldukca süratle gelişen teknolojinin altyapısını oluşturacak. Vodafone Business, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası’nın (MESS) imalat endüstrisinin dijital dönüşümüne öncü olmak ve Türkiye’yi global rekabette güçlendirmek maksadıyla kurduğu; dünyanın en kapsamlı dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi olan MEXT’te Türkiye’nin birinci 5G Özelleştirilmiş Taşınabilir Şebeke (MPN) kurulumunu tamamladı. MEXT çatısı altında tüm Türk endüstrisine sunulan ve Türkiye’nin uçtan uca entegre birinci dijital üretim tesisi olan Dijital Fabrika; konseyimi tamamlanan 5G MPN ile garantilenmiş bant genişliği, düşük gecikme ve süratli data akışıyla, üretimin dijital geleceği ismine yeni bir periyot başlattı.

Bulut ve Güvenlik teknolojilerinde %42 büyüme gerçekleştirdi

Dünyanın her geçen gün daha da dijitalleşmesi ile bir arada, işletmeler bulut ve güvenlik yatırımlarını hızlandırmaya başladılar. Müşterilerin gereksinimlerine daha süratli karşılık verebilmek ve daha esnek olmak için bulut tahlilleri ön plana çıkarken, birlikteinde artan siber tehditlere karşı korunmak için siber güvenlik tahlillerini kullanmak bir mecburilik haline geldi. Vodafone Business da, küresel teknolojileri ve lokal uzmanlığı ile iş ortaklarının dönüşüm projelerine takviye oldu ve 2021 yılında yaklaşık %42 büyüme gerçekleştirdi. Bu yıl en epeyce odaklanılan teknolojiler ise bulut ve özel bulut, sunucu barındırma, yedekleme ve siber güvenlik operasyon merkezi oldu. Vodafone Business, önümüzdeki senelerda da her ölçekten işletmeye uçtan uca bulut ve güvenlik teknolojileri sunmaya devam edecek.

289 Dijital Tarım İstasyonu kuruldu

Vodafone Business, Dijital Tarım İstasyonu’nu daha fazla çiftçiye ulaştırabilmek için Türkiye İş Bankası ile iş birliği yaptı ve eseri Türkiye İş Bankası’nın tarım kredisiyle bir arada sunarak müşterilerine finansman takviyesi sağladı. Dijital Tarım Projesi kapsamında kurulan 27 Dijital Tarım İstasyonu ile 12 bin 700 üreticiye hizmet verilerek 57 milyon TL ekonomik katkı sağlandı. Bu sayının 23 milyon TL’si Dijital Tarım İstasyonu’nun sağladığı anlık ikazlar ile ilaçlama ve sulamanın gerçek vakitte yapılmasının yarattığı maliyet azalışından, 34 milyon TL’si ise toprak, hava ve zararlılarla ilgili Dijital Tarım İstasyonu sensörlerinden alınan dataların sistemli tahlil edilip hastalık ve mahsul kaybına karşı evvelde aksiyon alınmasının yarattığı rekolte artışından geldi.

Yerli ve ulusal ekosistem için 135 milyon TL iş hacmi yaratıldı

Yerli ve ulusal ekosistemin büyümesini evvelari olarak nazarann Vodafone Business, geniş bir partner ekosistemi ile çalışıyor ve bu ekosistemin getirdiği uzmanlık, yeni ve süratli tahlil geliştirme yetkinliklerini de müşterileri ile buluşturuyor. Yerli tahlil ortaklarıyla geliştirdiği Red Denetim, Bulut Santral ve Siber Güvenlik Operasyon Merkezi üzere tahlillerle ekosistem için yaratılan iş hacmi, 2021’de yaklaşık 135 milyon TL oldu.

Dijitalleşme Testi ile 1 yılda 63 bin KOBİ nin dijital yol haritası oluşturmasına dayanak sağlandı

Vodafone Business 2021 yılında KOBİ’lerin dijital skorunu hesapladı, daha fazla tasarruf sağlayabilmeleri, operasyonel verimliliklerini artırabilmeleri noktasında yol gösterici raporlar iletti. Dijitalleşme Testi ile bu hizmeti bir adım daha öteye taşıyan Vodafone Business, işletmelerin dijitalleşmesini sağlayacak gereksinimleri 4 soru ile anlıyor. bu biçimdece her işletmenin muhtaçlığına uygun, terzi metodu özelleştirilmiş farklı tahliller sunarak hem verimliliklerini artırıyor birebir vakitte daha fazla müşteriye ulaşmalarını sağlıyor. Dijitalleşme Testi’ni 1 yılda 63 bin KOBİ doldurdu.

Fiyatsız KOBİ Eğitim Platformu’ndan 165 bin kişi yararlandı

2020’nin sonuna gerçek hayata geçirilen KOBİ Eğitim Platformu’nda 2021 yılı boyunca e-ticaretten dijital tarıma, e-ihracattan dijital pazarlamaya kadar biroldukça başlıkta KOBİ’lerin muhtaçlık duyduğu 100’e yakın alanda sektörel ve temel eğitimler fiyatsız olarak verildi. Bugüne kadar fiyatsız eğitim platformundan yararlanan müşteri sayısı 165 bin kişiyi buldu. Birinci sonuçlara nazaran e-ticaret ve dijital pazarlama en çok tercih edilen eğitim kategorileri olurken, E-Ticaret’e Nasıl Başlarım/Yeni İktisat ve E-Ticaret, Pazarlamaya Genel Bakış, Müşteriye Erişme formları ise en epey izlenen eğitim görüntüleri oldu.

KOBİ ve Esnaflarımıza dijital pazarlama dayanak paketi ile 36 milyon TL yarar sağlandı

Vodafone Business hem esnaf tıpkı vakitte KOBİ’ler için kapsamlı bir dayanak paketi hazırladı. Vodafone müşterisi olsun ya da olmasın, takviye paketinden yararlanmak isteyen tüm esnaf ve KOBİ’lere 3 ay mühletle fiyatsız Dijital Pazarlama Danışmanlığı hizmeti sunuldu. Takviye paketi kapsamında 100 binin üzerinde müracaat alındı ve yapılan hesaplamalara göre, 100 bin esnaf ve KOBİ’nin bu hizmetten yararlanmasıyla 36 milyon TL bedelinde bir faydayı müşterilere fiyatsız sunmuş oldu.

2021 yılında Vodafone E-Ticaret Hizmet Paketi’nden 365 müşteri faydalandı

Vodafone Business E-Ticaret Hizmet Paketi ile işletmelerin e-ticarete başlamak için gereksinim duyduğu her şeyi tek pakette topladı. bu biçimdece, maksat kitlelerine ve potansiyel müşterilerine dijital kanallardan kolay kolay ulaşabilmelerini sağladı. E-Ticaret Hizmet Paketi; alan ismi, hosting, email, güvenlik yedekleme, ödeme altyapıları, tüm yazılım özellikleri ve arama motoru optimizasyonu ile anahtar teslim e-ticaret sitesi kurma imkânı veriyor. Ayrıyeten bir daha bu sitelere sağlanan kargo entegrasyonu ile de sipariş çıktılarını, barkod ve takip numaralarını otomatik oluşturarak vakitten kazanıyor. 2021 yılında E-Ticaret Hizmet paketinden 365 müşteri faydalandı.

TOBB Türkiye 100 Programı’nın destekçisi oldu

Vodafone Business, Mart ayında bir hayli projeye imza attığı iş ortağı TOBB ile bir sefer daha güçlerini birleştirdi ve Türkiye’nin en süratli büyüyen 100 şirketini belirlemek gayesiyle, TOBB öncülüğünde, TEPAV ve TOBB ETÜ iş birliğiyle 7’ncisi gerçekleştirilen TOBB Türkiye 100 Programı’na sponsor oldu. Programa 425 KOBİ ve esnaf müracaatta bulundu. Bu süreçte fiyatsız olarak verilen Dijital Pazarlama Danışmanlığı servisi 100 binin üzerinde müracaat aldı. TOBB Türkiye 100 iş birliğiyle, KOBİ’ler için 12 milyon TL’ye yakın yarar sunuldu.

KAYNAK: HABER7