14 ve 15 Ekim’de Toskana’daki 74 meydanda “Risk almıyorum”. 900’den fazla gönüllü

Undertaker

New member
Giani, Monni ve Castelnuovo Belediye Başkanı Ga. Çuval kesici, basın toplantısı sırasında

14 Ekim Cumartesi ve 15 Ekim Pazar günleri Toskana Bölgesi ayrıca “Risk almıyorum – İyi sivil koruma uygulamaları” kampanyasının ulusal günlerine de katılacak. Her birimizin deprem, sel, tsunami, volkanik risk ve orman yangınları gibi risklerin azaltılmasına nasıl katkıda bulunabileceğini öğrenmek için, 129 Toskana kuruluşuna ait 912 sivil koruma gönüllüsü, “Io Non Rischio” projesi için eğitim almış iletişimciler, halkı davet edin meydanlardaki etkinliklere katılmak. Ve bu yıl yeni bir şey var. Toskana bölgesi, özellikle Garfagnana bölgesi, engellilere ve en savunmasız kişilere (yaşlılar, hamile kadınlar, çok küçük çocuklu anneler) adanan ulusal bir prömiyer için seçildi. 13 Eylül’de Castelnuovo Garfagnana’da gerçekleştirilecek ve tüm İtalya’ya örnek olacak bir tatbikat.

Başkan Giani şöyle diyor: “Risk almam, sivil koruma sistemi hakkında bilgi edinmek, acil durumlarda ne yapılması gerektiğini anlamak için bir fırsattır. Doğru şeyleri yapın, doğru davranışı benimseyin. Çoğu zaman bunlar, halihazırda bir felaket yaşanırken durumun daha da kötüleşmesine katkıda bulunabilecek pervasız veya kötü düşünülmüş hareketlerdir. Riske atmıyorum’un düzenlediği meydanlar sayesinde herkes sel, deprem, yangın gibi durumlarda riskleri azaltmak için ne yapılması gerektiğini bilecek, aynı zamanda bölgesel sivil koruma sisteminin verimliliği ve etkinliği hakkında da bilgi sahibi olacak. ‘İtalya’nın diğer bölgelerine’

“İnsanlar – konsey üyesi Monni’nin – farkındalığı etkili eyleme dönüştürmek için kritik durumlar veya doğal afetler durumunda hangi davranışların benimsenmesi gerektiği konusunda bilgilendirilmesi gereken sivil koruma sisteminin aktif bir parçası olduğunu ekliyor. Herkesi meydanlarımızda durmaya, diye devam etti Monni, hayatlarımızı güvenli hale getirmek için daha uygun davranmamıza yardımcı olacak, aynı zamanda sistemimizin daha etkili müdahale etmesine de yardımcı olacak tüm bilgileri almaya davet ediyorum.

Monni, 13 Cuma günü Castelnuovo Garfagnana’da gerçekleştirilecek girişimi şöyle açıklıyor: “Hala kendileri için özel prosedürler bulunmayan engelli kişilere, küçük çocuklu annelere, hamile kadınlara, yaşlılara ve sağlık ve sosyal hizmetleri sürdürmeye yönelik bir tatbikat Afet anında kesintisiz çalışabilmek için Toskana deneyiminden yola çıkılarak bu kategorilerdeki kişilere yönelik prosedürlerin tüm ulusal sisteme örnek teşkil etmesi planlanıyor.”

Garfagnana’daki tatbikat için 30 erkek ve kadın gönüllü, 15 hemşire, çok sayıda engelli veya yardımcının katılımıyla, afet anında davranışları mümkün olan en aslına uygun şekilde simüle etmek için eğitildi.
Toskana’da tatbikatların yapılacağı meydanlar şunlar:
Arezzo – Castel Focognano – Castiglion Fibocchi – Foiano della Chiana -Monte San Savino – Pratovecchio Stia – Talla – Bagno a Ripoli – Barberino di Mugello – Campi Bisenzio – Castelfiorentino – Empoli – Fiesole – Figline ve Incisa Valdarno – Floransa – Fucecchio – Greve in Chianti – Marradi – Montelupo Fiorentino – Pontassieve – Scandicci – Sesto Fiorentino – Follonica – Grosseto – Campiglia Marittima – Capoliveri – Castagneto Carducci – Cecina – Collesalvetti – Livorno – Piombino – Portoferraio – Rosignano Marittimo – Camaiore – Castelnuovo di Garfagnana – Lucca – Pietrasanta – Porcari – Seravezza – Aulla – Carrara – Fosdinovo – Montignoso – Casciana Terme Lari – Castelfranco di Sotto – Guardistallo – Pisa – Pomarance – Ponsacco – Pontedera – San Miniato – Santa Maria a Monte – Vicopisano – Carmignano – Montemurlo – Prato – Agliana – Lamporecchio – Massa ve Cozzile – Monsummano Terme – Montecatini-Terme – Pistoia – Quarrata – San Marcello Piteglio – Serravalle Pistoiese – Uzzano – Colle di Val d’Elsa – Montepulciano – Monteriggioni – Monteroni d’Arbia – Piancastagnaio – Poggibonsi – Siena – Sovicill
Ulusal Sivil Koruma Haftasını kapatacak olan iki günlük etkinlik, herkesin yararlanabileceği önleme kültürünü yaymak için İtalya genelinde, büyük şehirlerden küçük adalara kadar binin üzerinde meydandaki bilgi noktalarını canlandırmak üzere binlerce sivil koruma gönüllüsünü bir araya getirecek. kendilerinin ve çevrelerindekilerin güvenliğinde fark yaratabilirler.
Riske atmıyorum, bilim, gönüllüler ve kurumlar arasındaki sinerjiye dayanan iyi sivil koruma uygulamalarına ilişkin, açık ve anlaşılır mesajlarla herkese yönelik, yılın 365 günü farkındalığı eyleme dönüştürmeyi amaçlayan bir kamu iletişim kampanyasıdır. Riske atmıyorum, Anpas (Ulusal Kamu Yardımı Derneği), Ingv (Ulusal Jeofizik ve Volkanoloji Enstitüsü), Reluis (Üniversite Deprem Mühendisliği Laboratuvarları Ağı), Fondazione Cima (Uluslararası Deprem Mühendisliği Merkezi) ile Sivil Koruma Departmanı tarafından desteklenmektedir. Çevresel İzleme), Bölgeler ve Özerk Eyaletler Konferansı ve ANCI, İtalyan Belediyeler Ulusal Birliği