2022’nin En İyi Sanat Fotoğrafları

B-Boy

Global Mod
Global Mod
Kültür, fikirlerin ve görüntülerin evrimiyle hayat bulur: sanatçılar eserler yaratır ve fotoğrafçılarımız daha sonra bu yaratıcıları ve onların sunduklarını yakalar – başka türlü deneyimleyemeyeceğimiz yakınlık anlarını bizimle paylaşan fotoğraflar yaratır. Geçen yıl boyunca, Haberler fotoğraf editörleri, kültür dünyasına unutulmaz katkılarda bulunan film yıldızlarının, koreografların, opera şarkıcılarının, müzisyenlerin ve sanatçıların binlerce fotoğrafını sipariş etti.

Chantal Anderson’ın bir resminde, aktör Caleb Landry Jones mutfak tezgahındaki kahve kupasından yudumlarken, dün geceki tabaklar üstteki pencereden içeri güneş ışığı sızarken lavaboda üst üste yığılmıştı. Bir diğerinde, Rosie Marks bize Charo’nun Charo olduğuna dair bir fikir veriyor: evde egzersiz yapmak, tam saç ve makyaj, zamanda donmuş bir spor salonunda. Michael Tyrone Delaney’nin Awol Erizku’nun fotoğrafında, sanatçı eserinin önünde duruyor ve yürümeye başlayan çocuğuna bakıyor. Hem çocuğuyla olan kişisel ilişkisini hem de sanatının onunla olan ilişkisini yansıtan bir imgedir.

Bu fotoğraflar birlikte, sanatta geçen bir yılı aşkın bir anlatıyı yakalayarak, gelişen sahneler ve iç dünyalardan oluşan bir koleksiyon oluşturuyor. Bazı fotoğrafçılardan bu karelerin ardındaki niyetleri ve onlarda gördükleri hikayeleri paylaşmalarını istedik. Yıl sona ererken, bu yıl kültürü nasıl gördüğümüze bir göz atın. — JOLIE RUBEN, kıdemli fotoğraf editörü

Anthony Roth Costanzo’nun bu portresini erken sahne oyunlarının ruhuyla, dünya inşa etmenin bir tür dolar-dükkân versiyonu olarak düşünmeyi seviyorum; karartmak Rüzgarda sürekli eğilen bir çiçek tarlası olarak bir sahne seti yarattım. Çiçekleri asan ip hem pratikti hem de rüzgarın gerçek olduğu yanılsamasını ortadan kaldırmayı amaçlıyordu; tabiri caizse kartlarımı göster. — Eric Tanner

Kat Edmonson’ın kolunu Kenneth Ard’ın üzerine koyması, vücudunun o taburenin üzerinde duruşu, taburenin dokusu, kostümlerinin rengi, tepedeki aydınlatma ve duman makinesinden çıkan sis. Queer bir insan olarak, dolaptan çıkmanın nasıl bir his olduğunu anlatan bir metafor gibi geldi: Bir nefes verme gibi, her şeyin anlam ifade ettiği, bağlantılı ve bereketli hissettirdiği bir aha anı, ancak yalnızca, kendinize bunu deneyimleme izni verirseniz Böylece. – Justin J Wee

Çiçekleri Beanie için aksesuar olarak getirdim. Barbra Streisand’ın oynadığı Komik Kız filminden sarı güller. Bir meşalenin geçmesi fikrini uyandırmak istedim. – Tamam McCausland

Eski bir dansçı ve D’Angelo hayranı olarak, bu iki dans ve R&B dünyasından ilham aldım. Kyle’a benim için biraz doğaçlama yapıp yapamayacağını sordum. Çok geçmeden BAM lobisinde samimi bir solo performansın ortasındaydım. – Lelanie Foster

Charo’nun evindeki hafif kaosu yakalamak istedim. Resimde çok şey oluyor: suni çim halı, paslı ağırlıklar, eski televizyon, aynanın eksik bir parçası – ve sonra ortada, 80’lerin antrenman videosundan fırlamış gibi parlak sarı bir kıyafetle o. , kapalı gişe Vegas şovlarından birinden fırlamış olabilecek saç ve makyajla. Çekimden sonra kalmamız için ısrar etti ve birkaç peynir ve et tabağı servis etti. – Rosie Marks

Bu çekime gitmeden önce 3 kez Dune izledim ve her seferinde sarı not defterime notlar aldım. Ses mühendisleri, izleyiciyi bu yabancı dünyaya kaptırma konusunda o kadar inanılmaz bir iş çıkardılar ki, görsellerin en azından Arrakis’in yüzeyinden bildirdiğimizle aynı şeyi yapmaya çalışmasını istedim. – Peter Balıkçı

Çerçevedeki farklı öğeleri ayırmaya çalışmak yerine, bazen fotoğrafımın farklı bölümlerinin şekiller ve çizgiler oluşturmak için birbirine bağlanmasını ve birbirine akmasını istiyorum. Bas gitar boynu, kick davul dairesiyle buluşuyor ve Melanie Charles’ın ayağı, Jonathan Michel’in parmaklarıyla çapraz bir çizgi oluşturan bas ile birleşiyor. Melanie’nin oturma odası müzik ve enstrümanlarla doluydu. Hayatlarını müziklerinden ayıran pek bir şey olmadığı hissine kapılıyorsunuz. — Sinna Nasseri

Awol Erizku’nun stüdyosuna girmek onun zihnine girmek gibidir. Eserlerde göz alıcı tablo ve heykellerle dolu büyük bir depo. Kızı İris ile bir fotoğraf istedi. Eserlerinin çoğu, kızı düşünülerek yaratıldı. Bana göre bu görüntü, miras inşa etme ve siyahi hayal güçlerini geliştirme temalarını somutlaştırıyor. – Michael Tyrone Delaney

Manhattan’daki bir otelde Nicolas Cage ile yaklaşık 10 dakikam vardı. Hikaye, meta niteliği olan son filmi etrafında dönüyordu: Nic, hayatının farklı evrelerinde kendini oynuyor. Bir aynanın bunu iyi göstereceğini düşünmüştüm. Yüzünün yanı ön plandır ve ayrıca elinin daha küçük ön planı da vardır. Orta zemin onun dairesel yansımasını gösterirken, arka plan Nic’in başka bir yansımasıdır. Ve başka bir arka plan daha var. Bu çerçevenin derinliği performansının büyük bir parçasıdır. — Sinna Nasseri

Onunla tanıştığımda Ethel Cain, Alabama’da küçük bir kasabada küçük bir evde yaşıyordu. Video kasetler, tığ işi masa süsleri, ahşap panelli duvarlar, yorganlar gibi belirgin bir modernite belirtisi olmayan tam bir zaman tüneliydi. Bu fotoğrafta Ethel’in uyuduğu ve kayıt yaptığı yatak odasındaydık, mikrofon yataktan birkaç metre uzaktaydı. Kilisede çocukluğundan bahsettik. O yalan söylüyordu ve ben kamerayla yanında diz çökmüştüm, başlı başına dindar bir manzara. — Irina Rosovski

Fotoğraf çekmenin en sevdiğim yollarından biri, sokakta ve dünyanın içindeyken; Yan yana gelmeleri ve rastgele karşılaşmaları oynamayı seviyorum. Sokaklar bile Michael Che’nin SAF DAHİ olduğunu biliyor! Andre D. Wagner

Los Angeles’ta her sabah genellikle güneş ışığını engelleyen bir sis tabakası (“deniz tabakası”) vardır. Bu çekimin sabahı inanılmaz derecede şanslıydık – sis yoktu, sadece direkt, güzel California güneş ışığı vardı. Gökyüzündeki ışık da Janie Taylor’ın vücudunun yarısına hoş bir gölge düşürecek kadar alçaktı. Ondan işini yansıtacak şekilde dans etmesini istedim ve o ışıkta çok fazla ifade ve hareket verdi. – Tiyatro trafiği

Bu hikaye için, kendimi New York City’nin kuş gözlemcilerine yerleştirdim – geri kalanımız sadece hayatımıza devam ederken kuşları izlemeyi takıntı haline getiren insanlar. Bu farkı bir fotoğrafta göstermek istedim, bu yüzden merceğimin üst yarısına dürbün tutarak çerçeveyi böldüm, merceği kızıl kuyruklu bir atmacaya odakladım, alt yarısı ise yerde hiçbir şey görmeden yürüyen bir adamı gösteriyor. üstündeki muhteşem yaratık ve şehrin kuşlarını çevreleyen fandom. — Sinna Nasseri

Baltimore’da büyüyen bir çocukken, bir grup eşcinsel arkadaşım olduğu için şanslıydım. Kendimize Pridelights adını verdik. Bu resimdeki üç kişi, Terry, Michael ve Von, grubun çekirdek üyeleriydi ve birçok yönden benim çocukluğumun çekirdeğiydi. Beste, piyasaya sürüldüğünde bizim için çok önemli olan ikonik Destiny Fulfilled albüm kapağına bir selam niteliğinde. Her zaman grubumuzda kimlerin Beyoncé (Von ve ben), Kelly (Michael) ve Michelle (Terry) olduğu konusunda kavga ediyorduk. Çocukluğumuzda birlikte olduğumuz neredeyse hiç fotoğrafımız yok. Şimdi bu resme bakınca, düzeltici geliyor. – Gioncarlo Valentine

Heizer’ın başyapıtı “Şehir” deneyimini tek bir görselde özetlemek neredeyse imkansız. Alacakaranlıktan şafağa kadar, uçsuz bucaksız uzayda dolaşmak ve ışığın bana rehberlik etmesine izin vermek için nadir bir fırsatım oldu. Acı soğukta durdum ve yaklaşık 10 saniye uzunluğunda bir avuç çekim yaptım. Ay ışığında “Şehir”i izlemek, insanların bu gezegende binlerce yıldır, çoğu yukarıdaki gökyüzüyle bağlantılı olarak nasıl gizemli yapılar inşa ettiğini düşünmeme neden oldu. – Todd Heisler

Abbi Jacobson’da sevdiğim şey, canlandırdığı karakterlerin ne kadar ilişkilendirilebilir olması – onu gerçekten tanıdığınızı ve onunla arkadaş olduğunuzu çünkü onu izlediğiniz için hissediyorsunuz. Los Angeles’ta çekim yapacağımızı öğrendiğimde, Art’s Delicatessen & Restaurant’ın buluşmak için mükemmel bir yer olacağını düşündüm. Arkadaşlarınızla tekrar tekrar ziyaret ettiğiniz bir aile işletmesidir. Görüntülerde istediğim bir samimiyet ve hikaye var. – Chantal Anderson

Wolfgang Tillmans ve ben, bu birleşen çifti MoMA anketinde aynı anda fotoğrafladık, o iPhone’unda, ben de kameramla. Bence onun resmi daha iyi. — Daniel Arnold

Gisèle Vienne bana evi gezdirmişti ve bu oda benim favorimdi. Kirli pencerelerden gelen ışık, annesinin heykelleri, kurumuş bitkiler, zemin. Bu, çekimin sonuna doğru çekildi, bu yüzden bir süredir dans ediyordu ve dışarısı çok sıcaktı. Flaş onu ele vermesine rağmen, o kadar terlediğini söyleyemedim. İşte o zaman gerçekten ilginç olmaya başladı. Bıraktı ve sonunda görünmez oldum. – Sam Hellman

Grupla geçirdiğim sürenin sonuna doğru, karanlık konferans salonuna geri döndüm ve hikaye alışverişinde bulunurken onları gevşek bir daire şeklinde dizilmiş gördüm. Aslında fotoğraflarını çekmeyi bitirmiştim ama çok derin bir sohbete dalmışlardı ve varlığıma alışmışlardı. Lorraine O’Grady mahkemesinin bu özel fotoğrafı favorim oldu. – Elliott Jerome Brown Jr.

Sadece ayakta durma veya yan yana oturma ve kameraya bakma eğiliminde olduklarında iki kişiyi dinamik olarak pozlamak zordur. Claire Danes ve Jesse Eisenberg dizide yeni boşanmış bir çifti oynuyorlar, bu yüzden sete onları kucaklıyormuş gibi ya da karakterlerini yansıtan bir pozla yavaşça dans ediyormuş gibi poz verme fikriyle geldim. – Tiyatro trafiği

ek üretim Alicia DeSantis, tala safi, Maya Salam ve Josephine Sedwick.