25 euro’ya ‘negatif’ garantili test!

MrM

New member
Toplumsal medya sitesi Instagram’da yüz binden çok takipçisi bulunan ve “tur şirketi” olduğu belirtilen “Bon Plan Turkey Pro” isimli şirketin, Türkiye’den yurtdışına çıkacaklara düzmece PCR testi verdiği ortaya çıktı. Şirket yetkililerinin kendilerini arayanlara, “Negatif test konusunda sorun yok. Buraya gelmenize de gerek yok. Siz bugün istiyorsunuz, yarın test elinizde. Fiyatı kişi başı 25 euro” dediği tez edildi.

‘DOĞRU ANLADINIZ NEGATİF PCR VERİYORUZ…’

Cumhuriyet gazetesinden Zehra Özdilek
‘in haberine nazaran“Bon Plan Turkey Pro” isimli şirket, yurtharicinde yaşayanlara ve turistlere istekleri doğrultusunda 25 euro karşılığında negatif PCR testi veriyor. Haberde müşteri üzere bağlantıya geçilen ve aksanlı Türkçe konuştukları belirtilen şirket yetkililerinin verdikleri negatif PCR testlerin ‘vergisiz’ olduğunu belirterek, “Bugün talep edersen test yarın elinde. Gelip sürüntü vermenize gerek yok. Hakikat anladınız. Negatif PCR veriyoruz, sorun yok. Uçak bileti ve pasaport fotoğrafları lazım. Fiyatta indirim mümkün değil” dedikleri tabir edildi.

‘RİSKE ATMAMALIYIZ’

İki aylık tatilin akabinde yaşadığı Avrupa ülkesine dönmek için PCR testi almak isteyen ve arkadaşlarından “Bon Plan Turkey Pro” ismini duyduğunu lisana getiren bir kişi, “Ben olağan test yapıp PCR kararı veriyorlar sandım. Durum farklıymış. Fizikî olarak hiç bir süreç yapmadan direkt negatif kararı sana gönderiyorlar. Birtakım tanıdıklarım aldı. 250 TL ödedi. Sonları geçerken PCR isteyen ülkelerde bir kahır yaşamadılar. Ama ben bu biçimde bir sahtekârlık yapmak istemedim. Sıhhat sonuçta, kimsenin hayatını riske atmamalıyız” dedi. (Kaynak)