74 yaşındaki Janet Panetta öldü; Hayran olunan dansçı, koreograf ve öğretmen

B-Boy

Global Mod
Global Mod
2008 yılında Dans Meraklısı ile yapılan bir röportajda Bayan Panetta, katı Bayan Craske’nin, öğrenciler hata yaptığında öğrencileri sınıftan attığını hatırlattı; bu, Bayan Panetta’nın “her zaman” aldığı bir cezaydı.

Bu kısa dışlamalar onun gelişme konusundaki kararlılığını güçlendirdi ve boş zamanlarını soyunma odasında özenle çalışarak geçirdi. 14 yaşına geldiğinde o kadar güçlü bir teknisyendi ki Bayan Craske onu öğretmen asistanı olarak işe aldı ve gelecekteki kariyerinin temellerini attı. Bayan Panetta, “Öğretmenin öğrenme için bir fırsat olduğunu fark ettim” dedi.

Ancak hemen önde gelen bir balerin olmayı arzuladı ve 1968’de Amerikan Bale Tiyatrosu’na katıldı. Ancak çok geçmeden, şirket turu arifesinde Bayan Panetta’nın bir buçuk yıllık izin hakkını sözleşmesine dahil eden şirketin kurucu ortağı Lucia Chase ile anlaşmazlığa düştü.

Bayan Panetta, Times’a “Az önce bana ABD’nin Rusya temsilcisi olacak kadar güzel olmadığımı söyledi” diye hatırladı. “Üç hafta sonra sözünü geri aldı ama ben bir tür gurur duydum ve ona ‘Yüzümde hiçbir şey değişmedi, o yüzden geri dönmeyeceğim’ dedim.”

Birkaç yıl küçük bale topluluklarında serbest olarak çalıştıktan sonra modern dansta kendine bir yuva buldu. “Şehir merkezine gelmenin güzel yanı” dedi, “seni kişiliğine rağmen değil, kişiliğin yüzünden sevmeleriydi.”

1975 yılında bir işadamı olan Bay Roth ile evlendi. Hayatta kalanlar arasında oğlu Niles ve bir torunu da var.