Andrea Pirlo’dan transfer açıklaması

PeLe

New member
Andrea Pirlo’dan transfer açıklaması Kırmızı-siyahlıların Dünya Kupası niçiniyle Antalya’da gerçekleştirdikleri kampta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan genç teknik adam, gruptan ayrılan oyuncular ve eksiklere ait konuştu.

Ayrılan oyuncuların kendilerinin ve yöneticilerinin tercihi olduğunu belirten Pirlo, “Ayrılan oyuncular hem benim birebir vakitte idaremiz tercihi. Ayrılan oyuncularımıza dönemin bu devrine kadar verdikleri katkıdan ötürü teşekkür ediyoruz ancak bu bir tercihti. Biz de tercihimizi bundan yana kullandık. Sol bek eksiğimiz var, bunu da ocak ayındaki transfer periyodunda tamamlayacağız. Takım ortasında bu bölgeye öteki alternatifler de bulabiliriz.” sözlerini kullandı.

İtalyan teknik adam, grupta Türk kontenjanının eksikliğine ait soruya ise şu karşılığı verdi:

“Takımımızda 3 güzel Türk’ü de bulacağız. Onlar da bu bahtı kullanıp forma giyecekler. Yarışmacı bir ekibiz, daha da yarışmacı olmak için eksik olduğumuz bölgeler stoper ve sol beke destek düşünüyoruz. Hamlede kâfi bir takımımız var. Üstüne Ljajic ve Feghouli üzere 2 atak de geldi.”

Kampta çok uygun çalıştıklarını anlatan 43 yaşındaki çalıştırıcı, şöyleki devam etti:

“Bu süreçte 2 tane hazırlık maçı yaptık. İkisi de gelişimimiz için bize kıymetli katkılar sağladı. Bilhassa şu anda kadrodaki atmosfer fazlaca uygun. Bu atmosferi devam ettirip ligde daha güzel olmaya çalışacağız. Alışma sürecinde ligdeki birtakım şeyleri daha âlâ anladık. Ligde genel bir savunma bekleyişi ve süratli atak taktiği var. Biz de bunu epey gol yiyerek bir biçimde anladık ve bunun üstüne de artık çalışıyoruz. Kendimizi buna daha epey adapte ettiğimizi söyleyebilirim. Ligde bulunduğumuz yerden olağan ki mutlu değiliz. Daha güzelini yapabilirdik lakin olmadı. Demekki yanılgılar yaptık, bunları düzeltip daha güzele gideceğimize inanıyoruz.”

Türkiye’de çalışmaktan mutlu olduğunu da lisana getiren Pirlo, Dünya Kupası ve Cristiano Ronaldo’ya ait şu açıklamayla kelamlarını tamamladı:

“Katar’a geçmiş yıllarde de gidiyordum, gelişen bir ülke ve tertip hoş gidiyor. Dünya Kupası sürprizlerle dolu gidiyor. Fas’ı tebrik ederim, en büyük sürprizi yaptılar. Öbür yarı finalistler beklenen ekipler. Ronaldo ile konuşmadım fakat üzgünüm tabi zira en büyük amacıydı Dünya Kupası. Fakat futbolda mağlubiyet ve kar var.”