Aykut Kocaman: Gaziantepli oyuncunun topa vurduğunu görmedim saatimi kurarken

PeLe

New member
Aykut Kocaman: Gaziantepli oyuncunun topa vurduğunu görmedim saatimi kurarken DUVAR Gaziantep Futbol Kulübü, Medipol Başakşehir’i Muhammet Demir’in (İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü) 9. saniyede attığı golle mağlup etti.

Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Başakşehir Teknik Yöneticisi Aykut Kocaman ise Gaziantep FK’nin kendileri için sert bir ekip olduğunu söylemiş oldu.

Âlâ organize olan bir ekiple karşılaştıklarını söz eden Kocaman, şöyleki devam etti:

“Kötü bir başlangıcın akabinde Fenerbahçe galibiyetiyle moral manasında toparlanmıştık. Bu maçı kesinlikle puanla bitirme amacındaydık. Alışılmış bu hislerle başlanan maçta, misyona başladığımdan beri ‘başıma gelmeyen kalmadı’ demeyeceğim lakin gariplikler ismine konuşuyorum. Bugün de bunlardan bir adedini yaşadık, maçın 9. saniyesinde. Gaziantepli oyuncunun topa vurduğunu görmedim saatimi kurarken, topu filelerde gördüm. 9. saniye Türkiye rekoruymuş. Türkiye Üstün Lig’in en erken golüyle tanışmış olduk.”

‘BAZI ÇİÇEKLER KİMİ TOPRAKLARDA OLMUYOR’

Muhammet Demir’in epey kıymetli bir futbolcu olduğunu söyleyen Kocaman, “Bazı çiçekler kimi topraklarda olmuyor. hayatın gerçeği bu. Muhammet için de hakikat topraklar buralar üzere gözüküyor. Dönem başından beri epey istedim ancak bir yerden daha sonra dert olduğunu görür görmez ayrılması konusunda kendisiyle konuştum, yolu açık olsun” diye konuştu.

Son vuruşlarda sıkıntılar yaşadıklarını da lisana getiren Kocaman, “Zaman vakit da Fenerbahçe’de olduğumda tenkit alıyordum. niye tenkit aldığımı anlamadım” dedi.

“İnsanların problemleri ve problemleri üzerine almaları kadar doğal ve faziletli bir şey yoktur” diyen Aykut Kocaman, “Her bulunduğum yerde çözülemediğini gördüğüm ve benden kaynakladığını anladığım durumları hissettiğimde idarelerle bunu konuştum. Bundan daha sonraki süreçte de bu biçimde, şu anda da bu biçimde bir durum olduğunda birebir şeyi birebir biçimde idareyle de konuşurum. İki tarafın mutabakatı en değerli şeylerden bir tanesi” tabirlerini kullandı. (GAZİANTEP/AA)