Bakan Kasapoğlu: Gençlik bizim en büyük umudumuz

PeLe

New member
Bakan Kasapoğlu: Gençlik bizim en büyük umudumuz Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, en büyük umutlarının gençlik olduğunu belirterek, “Gençlerimizin umutlarını çalmak isteyenlere, onları karamsarlık tablolarıyla boğmak isteyenlere inat, gençler kuvvetli yarınlara inançla, azimle, üreterek, katkı sağlayarak ve daha büyük amaçları birlikte düşleyerek yürüyorlar.” dedi.

Genç Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneğinin (Genç MÜSİAD) 14. Olağan Genel Heyeti’ne katılan Bakan Kasapoğlu, kongrenin iyi olmasını dileyerek derneğin yeni idaresine muvaffakiyetler diledi.

MÜSİAD’ın şiddetli günleri aşarak bu noktaya ulaştığını aktaran Bakan Kasapoğlu, “28 Şubat periyodunda üniversite öğrencisiydim. O sürecin MÜSİAD’daki yansımalarını, fişlenen iş erkeklerinı, şirketleri hayli düzgün hatırlıyorum. Bugün bulunduğumuz nokta fazlaca farklı. bu biçimde Genç MÜSİAD yoktu. Sahiden ne kadar şükretsek az. O yüzden her birimize daha fazlaca çalışmak ve birliğimizi, birlikteliğimizi fazlaca daha kuvvetli noktalara taşımak düşüyor. Ben inanıyorum ki Genç MÜSİAD da bu ruh, inanç ve heyecanla çıtayı epeyce daha üstlere taşıyacaktır.” diye konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin son 19 yılda epey önemli etaplar kaydettiğini vurgulayarak, kelamlarını şu biçimde sürdürdü:

“İnsanların fişlenmesi, farklı renklerle algılanması, eğitim ve başka alanlarda olduğu üzere kelam konusuydu. AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın liderliğiyle hamdolsun bu maniler bertaraf edildi. bir fazlaca alanda ihtilaller gerçekleştirildi. Her birinin epey kıymetli bir uğraş ve özverinin kararı olduğunu hepimiz biliyoruz. O yüzden gelinen evre ve bundan daha sonraki süreç her birimiz için başka bir kıymet arz ediyor. Her alanda hepimize fazlaca değerli nazaranvler düşüyor. Ruhu ve inancı en yüksek düzeyde tutarak yürüdüğümüzde, alınan sonuçları görüyoruz. Üreten ve hayırda bir ortaya gelen insanların en büyük yardımcısının Allah olduğunu da idrak ediyoruz. O yüzden dünyamızda karamsarlığa, fitneye, ayrımcılığa yer yok. Gençlerimizin bu ruhla ortaya koyduğu başarılara her geçen gün şahitlik ediyoruz. İşte atletlerimizin bu manadaki performansını olimpiyatlarda ve paralimpik oyunlarda gördük. Yalnızca performans olarak değil, gençlerimizin duruşuyla, inancıyla, karakteriyle, asaletiyle tüm insanlığa adeta bir model oluşturduğuna şahitlik ettik. İş dünyasında dürüstlük ve çalışkanlığıyla, rekabet noktasındaki kararlılığı ve sürdürülebilir bir performansı ortaya koymasıyla genç müteşebbislerimizin performansı bizlere farklı bir umut veriyor.”

Türkiye’nin son 19 yılda her alanda savını kuvvetli bir biçimde ortaya koyduğunu aktaran Kasapoğlu, “Gençlik bizim en büyük umudumuz. Yalnızca yarınlarımız değil, bugünlerimiz için de bir umut. Burada Türkiye’nin farklı vilayetlerinden gelen gençlerimiz var. Gençlerimizin umutlarını çalmak isteyenlere, onları karamsarlık tablolarıyla boğmak isteyenlere inat, gençler kuvvetli yarınlara inançla, azimle, üreterek, katkı sağlayarak ve daha büyük maksatları birlikte düşleyerek yürüyorlar. Sevgili gençler, hiç bir vakit karamsarlığa kapılmayın. Bizim inancımız, kültürümüz, geleneğimiz hiç bir biçimde karamsarlığı kabul etmez. Aksine hayallerimizi büyütmeyi ve o hayallerin peşinden inançla, azimle ve kardeşçe yürümeyi emreder. O yüzden Türkiye’nin gençleri olarak daha kuvvetli yarınlara üreterek, büyüyerek ve paylaşarak birliktece yürüyeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Bakanlık olarak her vakit gençlerin yanında olduklarını ve onları her manada desteklediklerini anlatan Kasapoğlu, “Biz hiç bir vakit var olanı kâfi görmüyoruz. Bizlere üretmek düşüyor. Bu çıtayı her geçen gün daha yüksek noktaya taşımak düşüyor. Hedefimiz gençlerimizin önünü açmak. Onları desteklemek ve teşvik etmek.” değerlendirmesinde bulundu.

Kongrede MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı ve Genç MÜSİAD Lideri Yunus Furkan Akbal, Bakan Kasapoğlu’na plaket takdim etti.