Bakan Kasapoğlu: Yarışmacıların en sevdiği 3 pistten bir tanesi

PeLe

New member
Bakan Kasapoğlu: Yarışmacıların en sevdiği 3 pistten bir tanesi Yarından itibaren idman cinsleriyle başlayacak Türkiye Grand Prix’si öncesi Bakan Kasapoğlu, Intercity İdare Şurası Lideri Vural Ak’tan hazırlık çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı.

Intercity İstanbul Park’ta kıyasıya bir çabanın yaşanacağını kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Yarış öncesi tüm hazırlıklar tamamlandı. Geçen yıl 2 milyara yakın insanın ekranları başında takip ettiği yarışı, bu yıl motor sporları severler tribünden de izleyebilecek. 30 binin üzerinde yabancı konuğu İstanbul’da ağırlayacağız. Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımına büyük katkı sağlayan bu dev tertip için büyük bir heyecan duyuyoruz. Geçtiğimiz yılki Formula 1 için, ‘Yarım kalan kıssanın bir daha başlaması.’ tabirini kullanmıştım. İnşallah bu öyküyü en sürükleyici, en etkileyici biçimde sürdüreceğiz.” sözlerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, büyük tertiplere konut sahipliği yapma misyonunun ardında büyük bir emek ve özverinin olduğunu vurgulayarak, şu görüşlerini aktardı:

“Formula 1 yarışının bu yıl da ülkemize kazandırılması noktasında Sayın Cumhurbaşkanı’mızın olağanüstü dayanakları var. Intercity İstanbul Park idaresinin büyük emekleri, değerli çalışmaları var. bir daha farklı bakanlıklarımızın, kurumlarımızın, özel dalımızın uğraşları var. Tam manasıyla bir uyumun ve paydaşlar ortası eşgüdümün en hoş örneği ortaya temalıyor. Geçtiğimiz yıl pandemi koşullarında, dünyanın en değerli iki araba yarışı tertibini, Formula 1 ve Dünya Ralli Şampiyonası yarışlarının ikisini birden düzenleyebilen iki ülkeden birisi olduk. Başarılı organizasyonlarımız niçiniyle FIA’dan da hayli olumlu geri dönüşler aldık. Alt yapımızla, imkanlarımızla, pistimizle, heyecanımızla, deneyim ve birikimlerimizle tüm etkinliklere olduğu üzere, bu tertibe da en hoş biçimde hazırız.”

Intercity İstanbul Park’ın dünyanın en heyecan verici pistlerinden biri olduğunun altını çizen Bakan Kasapoğlu, “Intercity İstanbul Park, yapısı ve dizaynıyla dünyada yarışmacıların en sevdiği 3 pistten bir tanesi. Bu durum yarışın gücüne de yansıyor. İstanbul Park’ta gerçekleşen yarışların daha bir heyecanlı geçtiğini düşünüyorum. Saat tarafının bilakis koşulan dizaynıyla, meşhur 8. virajıyla birlikte Formula 1 pilotları, Intercity İstanbul Park’ta her vakit olduğu üzere unutulmaz bir hafta sonuna imza atacak. Kupa için pistte uğraş edecek tüm atletlere kazasız, belasız bir yarış temenni ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Ak: “Dünyanın dört bir yanından insanların gözü İstanbul’da olacak”

Intercity İdare Heyeti Lideri Vural Ak, Formula 1 Rolex Turkish Grand Prix 2021’in tüm Türkiye’de ve dünyada büyük heyecan oluşturduğunu lisana getirdi.

“Ülkemize bu kadar değerli bir tertibi bir daha kazandırdığımız için fazlaca memnunuz.” diyen Ak, şunları söylemiş oldu:

“Geçen sene bu biçimdesine büyük ve hoş bir tertibe tüm ülke olarak en hoş biçimde mesken sahipliği yapmanın gururunu yaşadık. Dünyanın dört bir yanından milyonlarca insanın gözü 8-9-10 Ekim tarihlerinde İstanbul’da olacak. Bu büyük tertipte 100 bin kişiyi pistimizde ağırlayacağız. Ülkemizin tanıtımı ve itibarı için değer biçilmez bir fırsat olan bu aktiflikle birlikte bununla birlikte ülkemize kıymetli bir ölçüde döviz girdisi de sağlayacağız. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve idaresinde yürüttüğümüz bu dev tertibi, ilgili kamu kurumlarımızın da takviyesiyle fazlaca başarılı bir biçimde tamamlayacağımıza inanıyorum. Takvimin en heyecanlı yarışlarından birine konut sahipliği yapacağımız Formula 1 Türkiye Grand Prix’si için şimdiden tüm iştirakçilerimize ve izleyicilere keyif dolu bir hafta sonu diliyorum.”