Bebetto, marka çeşitliliğine giderek pazar hissesini artıracak

Mezopotamya

New member
Esra ÖZARFAT

BURSA
– Pandemiye karşın üretime orta vermeden yeni kreasyonlar üzerinde çalıştıklarını belirten Bebetto İdare Heyeti Lideri Mesut Okyay, eylül ayında Almanya’da düzenlenecek fuara katılacaklarını, akabinde ekim ayında Antalya’da düzenleyecekleri B2B tertibinde 2022 kış lansmanını yapacaklarını kaydetti. Üretim ve tertibi ayırarak kendi fason üretim takımlarını oluşturduklarını belirten Okyay, “Tasarım, modelleme ve kesim burada yapılıyor. Dikimi, oluşan kendi fason takımımız yapıyor. Bundan daha sonraki adım kendi temalarımızı direkt ürettirmek olacak. Bu sayede pazarlama ve markalaşmaya gücümüzü kanalize edeceğiz. Gerek iç pazar gerekse yurt haricinde Bebetto markasıyla yer alıyoruz. Önümüzdeki dönem lansmanında 2-7 yaş için de yeni bir sokak moda markası oluşturduk. Fuardan daha sonra organize edeceğiz. Birkaç yeni marka ile marka genişlemesi yapacağız” dedi.

Büyük alıcıları Antalya’da ağırlayacak

Pandemi devrinde dijital tanıtım ve B2B’lere yük verdiklerini söz eden Mesut Okyay, “Pandemi öncesinde dönemde 850 bin adetlik üretime kadar çıkmıştık. Pandemi periyodunda 450 bin adetlik sonda üretimi bıraktık. Bu rahatlama ve vakit kazanma sağladı. Bu dönem 600 bin adet civarında ürettik. Maksat 1 milyon adetlik üretime çıkmak. Ekim ayında Antalya’da alıcılarımızla bir ortaya geleceğiz. Bir hafta sürecek tertipte yeni koleksiyonları görme fırsatı bulacaklar. Ayrıyeten gelemeyen alıcılarımız için de dijital B2B tertipleri düzenleyeceğiz” diye konuştu. Üretimin yüzde 80’ini ihraç ettiklerini lisana getiren Okyay, yüklü pazarlarının Doğu Rusya ülkeleri olduğunu, ayrıyeten Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkeleriyle de ticaret yaptıklarını söylemiş oldu. Mesut Okyay, Avrupa pazarının da kıymetli bir potansiyel taşıdığına işaret etti.