Benzema 35 yaşına bastı, ulusal ekibi bıraktı

PeLe

New member
Benzema 35 yaşına bastı, ulusal ekibi bıraktı Real Madrid’in golcüsü Karim Benzema, birinci kez 15 yıl evvel formasını giydiği Fransa Ulusal Ekibi’ne veda etti.

Dünya ikincisi olan Fransa’nın 2022 Dünya Kupası takımında sakatlığı niçiniyle yer alamayan Benzema, Instagram ve Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Bugün olduğum yere gelmek için gereken çabayı gösterdim, yanlışlar yaptım ve bununla gurur duyuyorum. Ben kendi öykümü yazdım ve benimki sona eriyor” dedi.

AVRUPA’NIN ZİRVESİNDE

Bugün 35 yaşına basan Cezayir asıllı yıldız futbolcunun ulusal ekip macerası 2004’te Fransa U-17 ekibiyle başladı. 2017’de birinci kere A Ulusal Grup’ya çağrılan Benzema 2008 ile 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2014 FIFA Dünya Kupası takımlarında yer aldı.

2015’te Olympique Lyon’da forma giyen ulusal gruptan arkadaşı Matiheu Valbuena’ya yapılan şantaj suçlamasıyla göz altına alınan ve hakkında soruşturma başlatılan Karim Benzema, skandal ile ilgili arabuluculuk yaptığını itiraf etmiş ve ulusal kadrodan men edilmişti

Euro 2020 takımına çağrılan ve 6 yıl ortadan daha sonra Ulusal Kadro’da yer bulan futbolcu doruğa ulaştığı bu dönem Avrupa’da yılın futbolcusuna verilen Ballon d’Or (Altın Top) mükafatını aldı.

Benzema’nın 2021/22 döneminde şampiyonluk ve ödül performansı şöyleki:

– İspanya Ligi Kupası
– Üstün Kupa
– Uluslar Ligi şampiyonluğu
– Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu
-UEFA Yılın Futbolcusu
– Şampiyonlar Ligi dönemin oyuncusu
– Şampiyonlar Ligi Altın Krampon
– Pichichi Ödülü
– Ballon d’Or.

(HABER MERKEZİ)