Berkan Kutlu: Ben Alman ekolüne yakınım

PeLe

New member
Berkan Kutlu: Ben Alman ekolüne yakınım A Ulusal Takım’ın Norveç ve Letonya ile oynayacağı müsabakalar için A Ulusal Takım’a davet edilen Galatasaray’ın genç oyuncusu Berkan Kutlu, akşam idmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

A Ulusal Grup takımında olduğu için epeyce keyifli olduğunu söz eden Berkan Kutlu, “Çok memnunum A Ulusal Takım’a katıldığım için. Benim için ve ailem için epey büyük bir gurur. bakılırsavimizin farkındayız. 4 maçımız var ve bu maçları en güzel biçimde oynayıp önümüze bakacağız. Yeni bir hoca var grupta, yeni bir atmosfer. Bilk evvelki kamplarda burada olmadığım için geçmişle ilgili bir şey diyemem. Lakin gelecekle ilgili konuşabilirim. Toplantılarımız oldu. Çok taktik ve teknik üzerine konuşmalar oldu. Hocamızın bizden istediklerini öğrenip alanda da bunu pratiğe dökmek isteyeceğiz” dedi.

“Daha evvel çağrılmadığın üzülmedim, tersine daha epey çalıştım”

Şenol Güneş periyodunda A Ulusal Takım’a çağrılmaması niçiniyle rastgele bir ıstırap yaşamadığını söz eden Berkan Kutlu, “Bir beklenti oluyordu daha evvelki maçlarda fakat üzülmedim, aksine daha fazla çalıştım buraya gelmek için. Kıymetli olan buraya gelmek değil, burada kalıcı olmak değerli. Buraya epeyce insan gelir, lakin geldiğinde kalıcı olmak en önemlisi” dedi.

Alman ekolüne yakın bir isim olduğunu da söyleyen genç oyuncu, “Ben Alman ekolüne yakınım. Eğitimimi İsviçre’de aldım. Emsal durumları gördüm hocanın taktik tahlillerinde. Bize fazlaca şey katabilir. İnşallah epey hoş olacak” diye konuştu.

A Ulusal Takım’ın uzun vadeli mi yoksa Dünya Kupası gayesiyle mi hareket ettiği sorusunu da yanıtlayan Berkan, “Ben bunun yanıtını veremem. A Ulusal Takım’a çağrıldım ve hocanın isteklerine nazaran gitmem gerekiyor. Biz genç oyuncularız, genç bir nesil var. Alışılmış ki bugünü kurtaralım, yarın umurumuzda olmasın diye bir durum yok, geleceği de düşüneceğiz” diye konuştu.

Genç futbolcu son olarak kadrodaki şimdi her oyuncunun yabancı lisan bildiğini de kelamlarına ekleyerek “henüz her oyuncu İngilizce biliyor. Hoca da İngilizce biliyor ve tercümanlar da var. Hocayla anlaşamama üzere bir durum olmadığını düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

KAYNAK: İHA